FacebookYoutubeInstagram

Horký divadelní podzim

Uherské Hradiště Kultura 2. 9. 2019

Ve středu bude slavnostně zahájena nová divadelní sezóna, ale podle připravovaných událostí je jasné, že to zdaleka nebude jediný večer, který přitáhne pozornost. Co se tedy během podzimu v divadle chystá?

Přelet nad kukaččím hnízdem

Už zítra se divadelníci vrhnou na další očekávaný hit této sezóny - slavný Přelet nad kukaččím hnízdem, který diváci znají hlavně z filmového plátna v režii Miloše Formana. Divadelního zpracování se ujme režisér Igor Stránský, který do hlavních rolí obsadil hvězdy souboru Tomáše Šulaje, Pavlínu Hejcmanovou a s nimi dalších patnáct herců. Premiéra se chystá na první polovinu listopadu a nezanedbatelný je i fakt, že režisér Igor Stránský jí oslaví půl století věrnosti Slováckému divadlu.

Tom na farmě

"Tom přijíždí z velkoměsta na farmu do rodiny svého přítele. Je to prostředí, kde nic není, jak se zdá, a kde říkat pravdu se moc nevyplácí. Tom postupně nedobrovolně zapadá do rodinných vztahů i lží. Vysvobozením však pro všechny může být pouze pravda...” To je charakteristika novinky, kterou divadelníci uvedou ve světové premiéře na Malé scéně v režii Terezy Říhové. Zkoušet ji začali už před týdnem a premiéra proběhne na konci října.

Úča musí pryč

Už rok a půl uvádějí herci přímo ve školní třídě ZŠ Unesco komedii Úča musí pryč!. Zájem je obrovský a divadelníci nestačí přidávat představení. Nikoho tak asi nepřekvapí, že na podzim se hra o rodičích, kteří chtějí odvolat učitelku jejich dětí, dočká už 100. reprízy. Inscenace režiséra Michala Zetela se tak zařadí mezi pět nejreprízovanějších titulů v celé historii Slováckého divadla.

Rychlé šípy po pětisté

Kdyby před devatenácti lety, kdy měla premiéru komedie Rychlé šípy, někdo řekl, že se stane nejslavnější a nejúspěšnější za celou dobu působení uherskohradišťského divadla, kdekdo by si klepal na čelo. Vždyť jevištní zpracování příběhů Mirka Dušína a jeho kamarádů vzniklo jen pro pobavení kamarádů herců a režiséra Roberta Bellana. Všechno však nakonec bylo jinak a díky tomu se Slovácké divadlo dostalo na špici mezi českými divadly. Na konci listopadu oslaví komedie neuvěřitelnou 500. reprízu. Vstupenky se na ni začnou prodávat už příští týden.

Kdo dostane Thálii?

Už za deset dnů budou v Praze vyhlášeny nominace na prestižní Ceny Thálie. Obhájí Slovácké divadlo pověst souboru, který pravidelně promlouvá do nominací? Dokázali herci vytvořit herecké výkony, které obstojí v konkurenci té nejvyšší herecké ligy u nás? “Jsme přesvědčení, že na to máme,” říká hrdě ředitel divadla Michal Zetel. O tom, zda má pravdu, se rozhodne v Praze příští středu od 15.00 hodin.

Autor: vrt

Vaše názory

Česká televize startuje Rozsudek s hradišťskými herci

Slovácko

Česká televize startuje Rozsudek s hradišťskými herci

Martin Vrtáček, Anna Pospíchalová, Josef Kubáník - to jsou jména jen některých herců uherskohradiťského divadla, kteří se...

2. 9. 2019
Slavnostní zahájení sezóny odstartuje Chicago

Uherské Hradiště

Slavnostní zahájení sezóny odstartuje Chicago

Ve středu to vypukne. Herci zahájí novou divadelní sezónu a startovat se bude rovnou největším hitem Slováckého...

2. 9. 2019
Často říkáme, že jsme rockoví dělníci, pojízdný hudební cirkus!

Uherský Ostroh

Často říkáme, že jsme rockoví dělníci, pojízdný hudební cirkus!

VÝROČÍ Ostrožská kapela Artemis slaví 25 let. Narozeninový koncert se uskuteční v sobotu 7. září na nádvoří...

2. 9. 2019
BLESKOVKA!

Uherské Hradiště

BLESKOVKA!

Prvních pět z vás, kteří správně odpoví na otázku, vyhrává 2 lupeny na dnešní koncert Michala Davida!!! ...

30. 8. 2019

Související

Uherské Hradiště

Hradiště pokřtí Poslední deník Květy Fialové

"Tohle jsem o Květě Fialové opravdu nevěděla. Její životní přítel Josef Kubáník dal dohromady knihu, ve které...

Uherské Hradiště

Přepište dějiny! Slovácké má dvě nominace na Cenu Thálie

Tak tohle se v historii Slováckého divadla ještě nestalo a nemůže se tím pochlubit žádné jiné regionální...

Uherské Hradiště

Divadlo chystá lahůdku na Malou scénu

Kanadskou hru Tom na farmě z roku 2011 autora Michela Marca Boucharda připravuje ve Slováckém divadle mladá...

Uherské Hradiště

Napětí v divadle - cinkne nominace na Thálie?

Zítřejší, tedy úterní odpoledne bude ve všech českých divadlech hodně napnuté. Herecká asociace totiž úderem 15.00 odtajní...

TOPlist