FacebookYoutubeInstagram

Hvězda slaví padesátiny

Uherské Hradiště Kultura 11. 1. 2017
Hvězda slaví padesátiny

Na oslavu připravila hvězdný program...

Již jen pamětníci si dokážou vzpomenout na slavnostní otevření kina Hvězda v Uherském Hradišti. Od chvíle, kdy byl jeho provoz zahájen, totiž uplynulo téměř 50 let. Stalo se tak v pátek 6. října 1967 uvedením filmu Františka Vláčila Marketa Lazarová (v celostátní předpremiéře!) a byla to tehdy skutečně velká událost. Letos je tedy co slavit a Městská kina Uherské Hradišti už nyní připravují množství tradičních i speciálních akcí.

Podoba i poslání kina jsou dnes, oproti letům dřívějším, v mnohém odlišné. Do kina se nechodí „jen“ na filmy, ale promítají se v něm živé přenosy či záznamy koncertů, oper a baletů. Prostory kina navíc také slouží k pořádání výstav, živých koncertů a aktivit pro děti i dospělé, přibyly speciální programy Baby Bio či Bio Senior.

O proměně kina vypovídá nejlépe jeho programová nabídka. Městská kina Uherské Hradiště připravila v lednu soutěžní výstavu Ohlédnutí 2016, přímý přenos Lodi komediantů ze sanfranciské opery (19. 1.) ze série Kulturní delikatesy, přehlídku skandinávských filmů Scandi 2017 (24. - 29. 1.), slevovou akci S vízem do kina! (31. 1.), koncerty Jardy Svobody z Trabandu (9. 2.) a Ostrak Mode (23. 2.).

„Brzy vyhlásíme osmé kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm. Pro období květen-srpen připravujeme sérii pěti dvojkoncertů uherskohradišťských kapel v atriu kina Hvězda. V červnu čeká kino druhý sraz YouTuberů. A to je jen zlomek z možného výčtu našich plánovaných aktivit,“ uvádí Jaromír Orel z Městských kin. V přípravě je i vzpomínková fotografická publikace věnovaná dějinám kina Hvězda a filmové kultuře v Uherském Hradišti a okolí, výstava fotografií a historických kinematografických artefaktů a přístrojů i speciální výroční kalendář. Už nyní se mohou diváci a příznivci kina Hvězda těšit rovněž na speciální program slavnostního galavečera k 50. výročí. Jeho program je však zatím záměrně obestřen tajemstvím...

Čtěte více
Autor: vrt

Vaše názory

Dvacátý ples města v rytmu třicátých let...

Kunovice

Dvacátý ples města v rytmu třicátých let...

V sobotu 14. ledna v 19.30 se ve sportovní hale v Kunovicích uskuteční jubilejní, již 20. ples...

11. 1. 2017
Veselé jitrnice a mnohé více

Uherské Hradiště

Veselé jitrnice a mnohé více

V rámci lednových Zvídálků jsou připraveny dvě komentované prohlídky výstavy pro dospělé. Zvídálkové se budou konat v...

11. 1. 2017
Rammstein ovládne pátek třináctého

Uherské Hradiště

Rammstein ovládne pátek třináctého

V pátek 13. ledna bude kino Hvězda stejně jako sto dalších kin v České republice žít projekcí...

11. 1. 2017
Petr Raška zahájí sezónu

Uherské Hradiště

Petr Raška zahájí sezónu

Výstavní rok Klubu kultury otevře v pátek 13. ledna v 17.00 v galerii V. Hrocha svou první...

10. 1. 2017
TOPlist