FacebookYoutubeInstagram

Hynek Čermák i Tatiana Vilhelmová si zahrají na Slovácku

Slovácko Kultura 13. 2. 2019
Hynek Čermák i Tatiana Vilhelmová si zahrají na Slovácku

Herci Vojta Kotek, Tatiana Vilhelmová, Hynek Čermák i Tatiana Pauhofová se objeví v nové české komedii Jiřího Vejdělka.

Foto: Evolution Films

Poslední aristokratka vás pobaví už v říjnu

Kamera, klapka, jedem... Už za pár dnů nesmrtelnou filmařskou hantýrku uslyší na zámku v Buchlovicích, v Kunovicích na letišti, ale i na zámku v Miloticích filmový štáb s hlavními postavami Hynkem Čermákem a Tatianou Vilhelmovou. Režisér Jiří Vejdělek v těchto prostorách bude točit filmovou komedii Poslední aristokratka, na motivy knižních bestsellerů „aristokratek“ Evžena Bočka.

Příběh filmu začíná na sklonku roku 1996 ve chvíli, kdy rodilý Newyorčan Frank díky šlechtickým předkům zdědí i dávné rodové sídlo - zámek Kostku. Na velký návrat do Čech se vydává se silně temperamentní ženou Vivien a dcerou Marií (Yvona Stolařová). Tam se začíná rozehrávat poněkud pitoreskní obraz česko-americké rodiny, která přijíždí do Čech, aby Kostku převzala. Jejich idealizované představy o zámku i zemi, kde nikdy nebyli, však narazí na českou realitu. Majetek navrácený v polistopadové restituci je ve skutečnosti v havarijním stavu. Potřebuje velkou finanční injekci, kterou Frank nemá.

Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář a zahradník pan Krása (Pavel Liška). Nejblíže v okolí, na sousedním zámku Hvězda, bydlí mladý šlechtic Max (Zdeněk Piškula) z početného rodu Launů. Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních let, samotní Kostkovi stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit Kostku zachránit. Zdánlivě předem prohraná bitva se však stává výzvou stejně jako následování rodového hesla „Kdo nikdy neprohrál, nikdy opravdu nezvítězí“.

Ve filmu dále hrají Tatiana Pauhofová nebo Zdenka Procházková.
„Mám k dispozici fantastické herce, které povedu k přesnému komediálnímu hraní, aby současná herecká generace přispěla k oživení tradice komediálního herectví v naší kinematografii,“ uvedl režisér, který má na svém kontě úspěšné snímky Účastníci zájezdu, Václav, ROMing, Ženy v pokušení, Muži v naději, Něžné vlny a Tátova volha. Komedie Poslední aristokratka vstoupí do českých kin 24. října, tak sledujte DOBRÝ DEN, budeme přinášet podrobnosti...
Komedie Poslední aristokratka nebude jediným filmem, který ve Zlínském kraji tento rok vznikne. Chystá se i velké natáčení filmu Zátopek či pokračování Marie Terezie. Na sportovní tematiku naváže Smečka z prostředí hokeje, natáčet se bude i rodinné drama Erhart a pohádka Největší dar.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Vinařský ples tentokrát roztančí Zdounečanka

Břestek

Vinařský ples tentokrát roztančí Zdounečanka

Datum Vinařského plesu má v kalendáři červeně zaškrtnuto mnoho tancechtivých milovníků vína. A že se letos mají...

13. 2. 2019
BLESKOVKA - Soutěž o volňásky na Uriah Heep!

Hluk

BLESKOVKA - Soutěž o volňásky na Uriah Heep!

Legendární britská kapela Uriah Heep už v sobotu představí své největší hity a nové album „Living The...

13. 2. 2019
Co vědí děti o fašanku?

Uherské Hradiště

Co vědí děti o fašanku?

V zajetí počítačů a mobilních telefonů současné generace ztrácí zájem o všechno. Tím spíš jsou jim záhadou...

13. 2. 2019
Oslavte s Argemou Valentýna

Bzenec

Oslavte s Argemou Valentýna

O kapele Argema by se dalo říci, že je zachráncem populace. Vždyť asi je nemožné spočítat, kolik...

12. 2. 2019
TOPlist