FacebookYoutubeInstagram

Ida Kelarová dokáže písní spojovat národy

Uherské Hradiště Kultura 20. 8. 2019
Ida Kelarová dokáže písní spojovat národy

Ida Kelarová je ve světě hudby uznávaným pedagogem.

Foto: archiv IK
Inzerce

Pěvecký workshop aneb Oslava písní

„Zpívat a procítit naši píseň znamená otevřít se své vnitřní kráse, síle zranitelných citů, která jsou zároveň darem, ze kterého můžeme nezištně rozdávat,“ říká Ida Kelarová, zpěvačka, vynikající hlasová pedagožka, sbormistryně a specialistka na romskou kulturu, která se do Uherského Hradiště vrací už počtvrté.

Loni s umělkyní evropského formátu spolupracoval Hradišťánek na bombastickém projektu s dětským sborem Čhavorenge a Českou filharmonií, který sklidil nevídané ovace.

Tentokrát přijede v neděli 25. srpna, aby mohla od 16.00 vést v atriu kina Hvězda druhý pěvecký workshop, nazvaný Oslava písní. „Workshop je určen každému, kdo má chuť projít přes neskutečnou sílu předsudků, zvyků, zlozvyků a hlavně strachem, který nám brání ve schopnosti se nadechnout, otevřít se a zpívat,“ zve Ida Kelarová (sestra zpěvačky a houslistky Ivy Bittové). „Tentokrát navážeme na workshop Každý umí zpívat, a proto je přednostně otevřen pro ty, kteří již nějaký workshop s Idou absolvovali a chtějí jít více do hloubky,“ informuje Jaromír Orel za Městská kina.

Hudební doprovod zajistí tým skladatele a muzikanta Desideria Duždy - Oto Bunda, Jan Dužda a Rolanda Tulejová.

„Workshop je cestou za hlasem, cestou za hledáním, slyšením, otevíráním a nacházením hlasu, hlasu, který vychází z duše a zpívá její píseň spontánně a beze strachu. Cesta za hlasem, který nás vede zpět k intuici, cesta, která nás vede hlouběji k pramenu lidské tvořivosti. Tak jak se postupně budou rozeznívat hlasy sboru, tak bude sílit a získávat na jistotě i ten váš,“ dodává Iva Kelarová, která v tónech a melodiích romských písní nachází radost a potřebu zpívat. Vrcholem workshopu bude veřejný hodinový koncert všech účastníků, Idy Kelarové a jejího týmu.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Pomůžete vzbudit Šípkovou Růženku?

Buchlovice

Pomůžete vzbudit Šípkovou Růženku?

Najde se princ, který princezně vlepí pusu a společně s ní probudí i celé království? Pomůžete vzbudit...

20. 8. 2019
Pohádky pod oblohou na hvězdárně

Uherský Brod

Pohádky pod oblohou na hvězdárně

Knihovna Františka Kožíka se i během prázdnin snaží pro své čtenáře vymýšlet pestrý program. Tentokrát zve děti...

19. 8. 2019
Bez Tři sester by léto nebylo létem...

Buchlovice

Bez Tři sester by léto nebylo létem...

Neprocitnu hlady, nevypadám k světu, dohromady nedám jedinou větu, na stole v láhvi zůstal zbytek morgana, jen...

19. 8. 2019
Šípáci přepadlou letňák ve Strážnici

Strážnice

Šípáci přepadlou letňák ve Strážnici

Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby. Není divu,...

19. 8. 2019
TOPlist