FacebookYoutubeInstagram

Interaktivní gabrielovci před kamerou

Kudlovice Kultura 3. 7. 2009
Interaktivní gabrielovci před kamerou
Foto: pri

Večer Cimbálové muziky Stanislava Gabriela okoření improvizace Davida Pavlíčka

Díky zájmu České televize Ostrava o zmapování činnosti cimbálové muziky Stanislava Gabriela z Babic se tuto sobotu v rámci natáčení dvacetiminutového medailonku uskuteční pro veřejnost večerní hudebně-zábavný pořad Kdo nedělá to co já. "Česká televize nás oslovila, že by s námi chtěli natočit nějaký materiál do pořadu Folklorní magazín, což jsme rádi přijali. Samotné natáčení bude probíhat již od rána, kdy bude zaznamenána všední práce muzikanta. Například brzo ráno poklízení dobytku, okopávání brambor, samozřejmě až po ty lepší případy, jak stáčíme víno ve sklepě," s úsměvem prozrazuje Tomáš Gabriel, basista kapely, nadneseně část scénáře pořadu.

Pozvolna z natáčení těžké lopoty ze života muzikanta štáb přejde na zkoušku k dokumentaci také potu a dřiny v zákulisí života muziky. A aby byl medailonek zajímavější a pestřejší, bude doplněn o záznam z živého vystoupení, večerního hudebně-zábavného pořadu pro veřejnost. Vše ve 20.00 zahájí klasický hodinový koncert cimbálové muziky spolu se sólisty Jitkou Šuranskou a Stanislavem Gabrielem starším. Díky tomu, že budou gabrielovci hrát naživo, bude po koncertě hodinová pauza, aby mohli ochutnat připravenou specialitu, grilované sele. Vy, co se nebojíte zapojit do předem nespecifikované scénaře Davida Pavlíčka, moderátora večera se svérázným a folklorně brilantním humorem,  pro vás je připravena druhá část programu. 

"Po hodinové pauze bude vše pokračovat dál, a to interaktnivním zapojením návštěvníků. Chceme lidi vtáhnout do děje a do samotného natáčení. Bude to více méně Davidova folklorní improvizace. Za pomoci menší taneční složky Kunovjanu a tanečníků babické Kaliny budou návštěvníci zapojeni do různých tanců a aktivit," doplnil Gabriel.

Za vstupné 70 korun čeká překvapení na každého, takže se nebojte a přijďte 11. července ke Strmenským mezi folkloristy do Kudlovic. Za nepříznivého počasí se pořad konat nebude. Nicméně dobrá informace pro vás, kterým se zdá být nápad zajímavý. Již sice bez televizního štábu, ale se všemi přizvanými hosty se vše uskuteční v náhradním termínu.

Datum odvysílání pořízeného materiálu v pořadu Folklorní magazín prozatím není stanoveno, proto sledujte na internetu nebo v týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM termín, kdy bude odvysílán sestřih materiálu pořízeného z této jistě prosluněné, písničkou a muzikou okořeněné soboty.

Autor: PAVEL PRINC

Vaše názory

Co vše ukrývá a nabízí umprumka?

Uherské Hradiště

Co vše ukrývá a nabízí umprumka?

Jako každoročně, i letos se otevřely vstupní dveře pro všechny, kteří se zajímají o činnost Střední uměleckoprůmyslové...

28. 6. 2009
Zkusmeto

Uherský Brod

Zkusmeto

Muzeum J. A. Komenského zve na výstavu tří mladých výtvarnic Marie Ušiakové, Jany Slintákové a Dagmar Kubišové...

28. 6. 2009
V.V. Fest - benefice a vzpomínka

Strání

V.V. Fest - benefice a vzpomínka

Tolik muzikantů na metr čtvereční nemá snad žádná jiná obec. Postupem doby se jednotliví hudebníci potkávají, míjejí...

28. 6. 2009
Dny lidí dobré vůle

Dny lidí dobré vůle

Sobota 4. července 2009 Bude zajištěna autobusová kyvadlová doprava obousměrně z Uherského Hradiště na Velehrad, obousměrně ze...

28. 6. 2009
TOPlist