FacebookYoutubeInstagram

Jsou Rybičky 48 zamilované, nebo nešťastné?

Uherský Brod Kultura 7. 11. 2019
Jsou Rybičky 48 zamilované, nebo nešťastné?

Rybičky 48 si ze sebe vždycky uměly udělat pořádnou legraci, což zažijete i na koncertě...

Foto: Archiv kapely

Proslulá punková banda si za parťáky na turné vzala Street69

Skupina Rybičky 48 odstartovala své podzimní turné nazvané Zamilovaný/Nešťastná 2 a společně s domácí bandou Street69 se vám předvede v pátek 8. listopadu od 20.00 ve sportovní hale. Pak si hodlají hodit pauzu, takže toto je poslední koncert v regionu, kde jsou odhodlaní vás pořádně bavit!

Stejnojmenný song vydají Rybičky zanedlouho, přesně deset let po vydání hitu Zamilovaný/Nešťastná, který kapela nazpívala se zpěvačkou Bárou Zemanovou.

„Tato pecka byla prvním songem, který nás před deseti lety dostal do širšího povědomí... Jelikož milujeme srandu a šťastné konce, rozhodli jsme se udělat pokračování,” říká frontman Kuba Ryba.

Stejně jako před deseti lety se v klipu objeví po boku Rybiček 48 také zpěvačka Bára Zemanová. „Jsme nadšeni, že do toho Bára s námi po deseti letech opět šla. Píseň je volným pokračováním, a turné se tedy ponese v duchu tohoto songu. Na koncertech hodláme být sladší než Kryštof a tvrdší než Kabát,” směje se Kuba Ryba.

A právě skupina Rybičky 48 patří mezi interprety, kteří v uplynulých deseti letech udělali největší posun. Kapela si prošla cestou z malých klubu do vyprodaných hal a do pozice headlinerů největších českých hudebních festivalů.

V roli speciálních hostů celého turné se představí Street69. „Je to pro nás velká čest a splněný sen, být součástí. O to víc, když je v seznamu i naše rodné město!“ pochvaluje si kapelník a zpěvák Jirka Strážnický. „Zazvonil mi telefon a ozvalo se: Ahoj, máte volné termíny na podzim 2019? Rádi bychom vás vzali s sebou," popisuje okamžik, který odstartoval společné celorebublikové turné, kapelník Jirka Strážnický. „Je to krásný pocit, když společně s Rybičkami prožíváme vyprodané koncerty. Ani neumíme popsat, jak moc si to užíváme,“ přizvukuje kapela, která se na turné vydala v upraveném složení, se dvěma kytarami. Jako host se s nimi na pódiu objevuje Ivo Ledabyl (Argema). „Udělali jsme komplet nová aranžmá všech písniček v playlistu. Ti, co to slyšeli, tvrdí, že jsme na první poslech tak trochu jiná kapela. Moc nás to stmeluje a nakopává,“ přiznává Street 69.  

Autor: IVA PAŠKOVÁ
Inzerce

Vaše názory

Na Mír dorazí Soukromá elegie Luboše Pospíšila

Uherské Hradiště

Na Mír dorazí Soukromá elegie Luboše Pospíšila

Nenápadný zpěvák, skladatel a textař Luboš Pospíšil, romantický rockový písničkář s hlasem, který si nespletete... Jeho hvězda...

7. 11. 2019
Beseda u cimbálu jako za starých časů...

Veletiny

Beseda u cimbálu jako za starých časů...

Když jsme jako „silvestrovskou kachnu“ psali, že Vlastik Ondra, Jan Maděrič, Zdeňa Stašek a Jan Káčer dostali...

6. 11. 2019
Desmod přispěje na onkologické pacienty

Uherský Ostroh

Desmod přispěje na onkologické pacienty

Ve čtvrtek 7. listopadu tomu bude 6 let od zbytečné smrti Ivana Klaudy. „Zbytečné proto, že kdyby...

6. 11. 2019
Telegrafní country bál

Uherské Hradiště

Telegrafní country bál

Dvanáctý Telegrafní country bál se bude konat v sobotu 9. listopadu ve vyzdobeném sále Klubu kultury. „Po...

6. 11. 2019
TOPlist