FacebookYoutubeInstagram

Kinu Panorama stoupá lajna popularity

Polešovice Kultura 14. 8. 2019
Kinu Panorama stoupá lajna popularity

Petr Stašek našel cestu, jak přilákat filmové diváky

Kina na dědinách se zavírají a ejhle, polešovická Panorama během prázdnin čtyřikrát vyprodaná, ač se filmová promítačka spouští pouze v letních měsících!

Dvanáctý ročník Léta s filmem vsadil na muzikály a české filmy. Největší zájem byl o Bohemian Rhapsody, Ženy v běhu, Po čem muži touží a Teroristku. „My si na nezájem diváků opravdu nemůžeme stěžovat. Ke klasické propagaci jsme přidali i komunikaci na sociálních sítích. Založili jsme facebookovou komunitu, kde čile komunikujeme s diváky, soutěžíme, debatujeme a dáváme jim na výběr z dvacítky filmů. Oni nakonec hlasují, které filmy se v létě budou promítat,“ přibližuje Petr Stašek, vedoucí kina.

Dříve do Panoramy chodili jen místní, letos se zájem rozšířil i o přespolní. „Sem tam k nám zavítali Ořechovjáci, ale letos naše kino objevili i diváci z Kostelan, Starého Města a Uh. Hradiště,“ nadšeně popisuje kinař, který se každý rok snaží něco vylepšit. Podařilo se zajistit lepší zvuk, nové plátno i zpříjemnit prostředí. Letos se diváci dočkali i klimatizace! Bez podpory obce by to však nešlo. Obecní zastupitelstvo v čele se starostou Michalem Zapletalem kino dlouhodobě podporuje a díky digitalizaci mohou diváci vybírat novinkové filmy i do budoucna.

„Zkoušeli jsme filmy rozdělovat na dětské, teenagerovské, střední a seniorské, ale potvrdilo se nám, že do kina nejčastěji chodí diváci středního věku,“ dodává Petr Stašek, který si filmy zamiloval už v dětství. „Nikdy jsem nebyl sportovní typ, lákala mě kultura a jediným vyžitím bylo kino, které mi doslova učarovalo. Ročně jsem zhlédl na sto padesát filmů, proto bylo tak nějak přirozené, že začnu v kině i pracovat. Byl jsem u zprovoznění Panoramy a snažím se k lásce k filmu přivést i ostatní,“ vysvětluje Stašek, nadšenec a vedoucí kina, který dříve provozoval i Filmový klub, Filmový ples a Zahradní filmovou slavnost. „Budoucnost filmu vidím celkem dobře. Během roku vznikne na třicet nových filmů, z čehož je deset kvalitativně celkem slušných, takže dokud budou fungovat dotační programy, o filmovou budoucnost se nebojím,“ zve do kina Petr Stašek. Kino Panorama promítá do konce srpna v neděli ve 20.00 jen za 50 Kč, takže je asi nejlevnějším kinem v ČR!

KINO PANORAMA

ne 18. 8. - 16.00 Čertí brko a 20.00 Skleněný pokoj

ne 25. 8. - 20.00 Jan Palach

ne 1. 9. - 20.00 Mamma Mia! Here We Go Again

Čtěte více
Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Vinařské slavnosti otevřou sklépky v Polešovicích

Polešovice

Vinařské slavnosti otevřou sklépky v Polešovicích

Velkolepý krojový průvod dědinou zahájí v sobotu 17. srpna tradiční Vinařské slavnosti s bohatým kulturním a doprovodným...

14. 8. 2019
Milionový André Rieu chce v kině všechny roztančit!

Uherské Hradiště

Milionový André Rieu chce v kině všechny roztančit!

Po předchozích mimořádně úspěšných titulech (Amore a Koncert ze Sydney) míří do kin i letošní koncert Andrého...

13. 8. 2019
Divadlo na vodě odehraje Panenku

Kunovice, Staré Město, Uherský Ostroh

Divadlo na vodě odehraje Panenku

Letní večer s divadelním představením nemusíte trávit jen v lóži kulturního svatostánku. Nezapomenutelné zážitky může nabídnout i...

13. 8. 2019
Mig 21 zakončí léto pořádným mejdanem

Buchlovice

Mig 21 zakončí léto pořádným mejdanem

Na amfiteátrem přistává MIG 21! Oblíbená chlapecká taneční pěvecká striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova v...

12. 8. 2019
TOPlist