FacebookYoutubeInstagram

Koktejl si vypijte s kapelou Kumpáni

Slovácko Kultura 2. 7. 2013
Koktejl si vypijte s kapelou Kumpáni

Kumpáni 2013.

Foto: Milan Zámečník

Rockpopová kapela Kumpáni v těchto dnech vydává první demo CD s názvem Kotejl, které bude představeno v hodinovém pořadu na rádiu Jih. Příznivci kapely se můžou těšit na známé skladby, často obohacené o „kumpánovské“ vychytávky a hlavně dvě vlastní skladby Derniéra a Prázdný rána. Při natáčení CD v uherskohradišťském studiu Iva Ledabyla si zahostoval Dominik Kopečný, syn bubeníka, který je velmi nadaný a určitě o něm ještě uslyšíme. Obal pochází z fotografické dílny Milana Zámečníka.

Koktejl si můžete poslechnout ve středu 3. července od 21.00 na frekvenci  96,9 MHz rádia Jih, které odvysílá hodinový pořad o Kumpánech a výše zmiňovaném novém nosiči.

Před pěti lety začali muzikanti Igor Chižňak, Martina Peřinková a David Maceček hrávat jen tak pro potěšení. A protože z toho měli radost, začali opravdově zkoušet a založili kapelu s názvem Kumpáni. „Původně jsme se ubírali cestou folkrocku a v tomto duchu jsme odehráli několik našich prvních vystoupení,“ popisuje Igor Chižňak, kapelník. Připojil se k nim i Jirka Zelinka (Povodeň, Těžké časy). Zahráli si na festivalu Březovské léto, Hecfestu a spoustě dalších akcí, nesoucích se v tomto duchu.

Postupem času přibyl do Kumpánů bubeník Jirka Magdálek a repertoár se začal ubírat do rockpopové roviny, kde setrvává doposud. Jen na postu bubeníka se za tu dobu vystřídali 3 muzikanti - Radek Dvouletý (Extrém, Těžké časy, Na.Ex), posléze David Kolaja (Straight Blues) a v současnosti bubnuje Bob Kopečný, který už snad definitivně uzavře rodinu kapely Kumpáni. „Jak vidno, občas není jednoduché najít toho správného šílence, který zapadne jak lidsky, tak muzikanstky,“ doplňuje kapelník.

Takže současná sestava kapely Kumpáni je zpěvák a kytarista Igor Chižňak (Povodeň, Argon, MIDva), flétny, zpěv a rytmické nástroje Martina Peřinková (Těžké časy, MIDva), basová kytara David Maceček (Štrůdl, Je nás moc…, MIDva) a bicí nástroje Bob Kopečný (Attack, Blady Kingdom, Depo, Expo, Focus, Sára).

Repertoár kapely se vytříbil na nejrůznější zajímavé rockpopové pecky jak naší, tak slovenské hudební scény. „Písně se snažíme vybírat srdcem a hlavně naší produkcí připomenout všem, co bylo, je a zůstane neodmyslitelnou součástí hudebního rozptylu,“ vysvětlují repertoárovou nabídku, do které si vybrali i několik věcí ze světové hudby, např. od kapely U2 a ToTo.

Kumpáni se však nebrání ani autorským písním. K nejoblíbenějším patří Derniéra a Prázdný rána. „Rádi bychom našim posluchačům nabídli více vlastní tvorby, což je naším přáním i cílem do budoucna,“ shodují se muzikanti z kapely, kteří vzdávají velký dík své fanouškovské základně, se kterou často komunikují na webových stránkách www. kapela-kumpani.cz a sociálních sítích. „Velké díky patří kromě pomoci sponzorů hlavně Ivu Ledabylovi, který s námi měl trpělivost a namíchal ten nejlepší současný Koktejl Kumpánů,“ loučí se kapela.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Krátký comeback Pražského výběru

Buchlovice

Krátký comeback Pražského výběru

Opět jsou tady… Pražský výběr, který loni zažil vydařený comeback, vystoupí ve čtvrtek 4. července od 20.00...

2. 7. 2013
Buchlov se promění v Karlštejn

Buchlovice

Buchlov se promění v Karlštejn

Díky divadelním představením se hrad Buchlov promění v Karlštejn. Po čtyři večery se mohou diváci těšit na...

2. 7. 2013
Masters of Rock – festival rockových hvězd

Vizovice

Masters of Rock – festival rockových hvězd

Už tento týden promění festival Masters of Rock 2013 areál likérky R. Jelínek ve Vizovicích v místo...

1. 7. 2013
Rychlé šípy uvidí v úterý 100 000. divák!

Slovácko

Rychlé šípy uvidí v úterý 100 000. divák!

Slovácké divadlo končí svoji 68. divadelní sezónu skutečně velkolepě. V úterý 2. července odehrají herci rekordní 382....

1. 7. 2013
TOPlist