FacebookYoutubeInstagram

Kolik z vás přijde zasadit strom?

Mařatice Kultura 24. 10. 2019
Kolik z vás přijde zasadit strom?

Přijďte pomoci s regenerací vojenského prostoru na Rochusu.

Foto: ilustrační foto
Inzerce

Místo diskuzí můžete přiložit ruku ke společnému dílu

Dnes je velmi módní řešit situaci okolo životního prostředí. Mnoho lidí jenom mluví, ale nepřiloží ruku k dílu. Proto všichni, kterým není jedno, co po nich na Zemi zůstane, se mohou připojit k regeneraci bývalého vojenského cvičiště a vysazování stromů.

Stromy pro Rochus se staly už tradiční podzimní akcí, kterou už deset let navštěvují lidé, kterým není životní prostředí lhostejné. V sobotu 26. října proběhne v Parku a skanzenu Rochus další pokračování výsadby stromů pro Rochus. Hlavním tématem budou především místní dřeviny, jejich význam a využití. „Tentokrát se na stromy podíváme jako na zdroj živin, potravy a obživy. Kromě ochutnávky různých ovocných produktů budete moci nahlédnout pod ruce zkušeným řemeslníkům,“ prozrazuje Petra Pavelčíková za pořadatele. Návštěvníci se dozvědí o typických dřevinách Rochusu a jejich léčivých účincích, budou moci ochutnat čerstvý jablečný mošt, domácí povidla a další ovocné pochutiny. „K vidění budou řezbářské, tesařské nebo bednářské práce a do provozu bude uveden starobylý soustruh, který skanzenu věnoval mistr rukodělné výroby Antonín Hájek z Mařatic,“ doplňuje Pavelčíková. Nebudou chybět ani naučně zábavné aktivity pro děti a i letos se budou moci příchozí zapojit do výsadby několika nových ovocných stromů.

Stromy můžete přijít vysadit v čase od 14.00 do 15.00. V 15.30 je pro návštěvníky připravena prohlídka sadu starých ovocných odrůd. "Pokud počasí dovolí, budeme pouštět draky a zdobit dýně vypěstované na místním políčku,“ dodávají organizátoři.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Doga a Chaos in Head společně na Míru

Uherské Hradiště

Doga a Chaos in Head společně na Míru

Rockoví harcovníci Doga vedení charismatickým frontmanem Izzim přijedou v pátek 25. října do Klubu Mír Jako pozvánku...

23. 10. 2019
Tata Bojs netradičně, elektroakusticky

Veselí nad Moravou

Tata Bojs netradičně, elektroakusticky

Jedinečný akustický koncert kultovní kapely Tata Bojs můžete prožít v pátek 25. října ve 20.00 ve veselském...

23. 10. 2019
I Rokaso bude mít svá želízka v ohni

Uherské Hradiště

I Rokaso bude mít svá želízka v ohni

Lesklé kostýmy, extravagantní líčení i zajímavé účesy, které připomenou atmosféru proslulé televizní soutěže, vás okouzlí v prestižní...

23. 10. 2019
Klukovské srdce bije všem modelářům

Uherské Hradiště

Klukovské srdce bije všem modelářům

Víte, jak se řídí vlak ve virtuální realitě? Jak se cítí mašinfíra či výpravčí? Stačí přijít na...

22. 10. 2019
TOPlist