FacebookYoutubeInstagram

Koncerty pod společným nebem

Uherské Hradiště Kultura 1. 10. 2008
Koncerty pod společným nebem

Příští pátek 3. října se na hradišťském náměstí uskuteční první ze série podzimních koncertů nazvaných Koncerty pod slováckým, valašským, hanáckým a zlínským nebem. Během večera (17.00 - 20.00) v Uh. Hradišti, stejně tak ve Vsetíně, Kroměříži a Zlíně, vystoupí populární čeští umělci jako Petr Kolář, Ewa Farna, Petr Bende, Laďa Kerndl, Tereza Kerndlová, Láďa Křížek nebo skupiny Argema, Staří psi, Legendy a Amici Italiáni.

„Koncerty si kladou za úkol přinést finanční dary potřebným neziskovým institucím v kraji,“ říká Karolína Slaninová z organizačního výboru. V každé lokalitě koncertu byla vytipována zařízení, kterým bude předán výtěžek z dobrovolného vstupného. Z toho hradišťského peníze poputují do Penzionu - Městského sociálního centra UH a na konto folklorního souboru Hradišťánek.

„Důležitým rozměrem je upevnění komunikace mezi generacemi a v neposlední řadě i zajímavý hudební zážitek pro širokou veřejnost, včetně zaktivování sociálního cítění formou interaktivního kontaktu,“ vysvětluje Slaninová. Symbolické vstupenky na akci se budou za dvacet korun prodávat s emblémem Sluníčka s úsměvem.

Po koncertě hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš předá šek s konečnou částkou daru. „Koncerty pod nebem slibují velký kulturní zážitek umocněný podporou dobré věci a upozornění na méně známé projekty sociální pomoci v kraji,“ věří hejtman.

Autor: pas

Vaše názory

Pluk s Blue Effectem v Lucerně

Uherské Hradiště

Pluk s Blue Effectem v Lucerně

Svatý Pluk míří do Prahy, kam si je na narozeninový koncert ke čtyřicítce Blue Effectu pozvala rocková...

1. 10. 2008
Šípácký kaleidoskop

Šípácký kaleidoskop

Červen 2000 - Robert Bellan přichází s nápadem nastudovat Rychlé šípy. Schází se s dramaturgyní Ivou Bendovou,...

30. 9. 2008
Čagánek je třetím Metelkou

Uherské Hradiště

Čagánek je třetím Metelkou

Původní tým herců, který v roce 2000 nazkoušel komedii, se proměnil. Ottu Kalluse nahradil v roli Jarky...

30. 9. 2008
Dobré skutky Rychlých šípů

Uherské Hradiště

Dobré skutky Rychlých šípů

Rychlé šípy jsou vzorem šlechetnosti a ctnosti. I proto herci pravidelně organizují nejrůznější akce na pomoc znevýhodněným...

30. 9. 2008
TOPlist