FacebookYoutubeInstagram

Kopaničářské slavnosti s Annou K. a Adamem Ďuricou

Starý Hrozenkov Kultura 10. 7. 2019
Kopaničářské slavnosti s Annou K. a Adamem Ďuricou

Hvězdou nedělního programu bude bude Anna K.

Foto: KKUH

Na památku si můžete odnést triko s folklorním znakem

Kopaničářské slavnosti – to je poselství bratrství Čechů a Slováků z obou stran hranice. Velkolepý program 64. ročníku čeká na návštěvníky o víkendu 12.–14. července v místním areálu. I letos můžete strávit víkend v přírodním amfiteátru, který nabídne zážitky jak pro děti, tak pro milovníky folkloru i rocku.

Kopaničářské slavnosti nabízí nejenom vystoupení folklorních souborů dospělých a dětí, ale i koncerty populární hudby, jarmark a spoustu dalšího. Hlavně ale můžete ochutnat jedinečnou atmosféru této letní události. „Slýchám, že mnozí dychtivě očekávají sobotní velkolepý noční ohňostroj. Já se zase vždycky těším třeba na tradiční žmolkovicu,“ přiblížil slavnosti jeden z organizátorů Antonín Mach z uherskohradišťského Klubu kultury.

Ze zahraničí přijede mexický a polský soubor, zazpívá Anna K. a Adam Ďurica s kapelou. Mezi hosty se objeví folklorní soubory Karpaty z Bratislavy, Míkovjan z Míkovic, Rozvadžan z Trenčianských Stankovic, Kolovrátok z Melčic Lieskového, Dolinečka ze Soblahova, Kubra z Kubré, Kunovjan z Uh. Hradiště, Selčan ze Selce, Mladosť z Povážské Bystrice a další. Lidové veselice odehrají kapely DS Band Horná Súča, Artemis, Kumpáni rock-pop, dechové hudby Stříbrňanka, Bojané, Kortina ze Žiliny, Drietomanka, Hrozenčané, Mládežnický dechový orchestr při ZUŠ Veselí nad Moravou.

Slavnosti odstartují již v pátek 12. července u Lípy bratrství. V sobotu se na několika pódiích vystřídá více než dvacet souborů, dechových hudeb a kapel z tuzemské a slovenské scény i ze zahraniční. „Bavit se budete u pestrobarevného a živelného vystoupení tradičního mexického tance Monarca de México nebo s polskými tanečníky souboru Krebane. Večer bude patřit hlavní pódium významnému slovenskému souboru Karpaty a poté populárnímu Adamu Ďuricovi s kapelou,“ zve Markéta Macháčková z Klubu kultury.

„Neděle začne mší svatou a pokračuje koncertem DH Hrozenčané na náměstí a dalším programem v přírodním amfiteátru, kde kromě vystoupení na pódiích najdete třeba zábavní atrakce pro děti,“ dodává Markéta Macháčková.

Příjemným zakončením celého víkendu na Kopanicích bude v neděli v podvečer koncert zpěvačky Anny K. s kapelou. Návštěvníci si navíc poprvé v historii Kopaničářských slavností mohou užít víkend v tričku vyrobeném speciálně pro tyto slavnosti. K dostání bude ve stánku Klubu kultury. Víkendové vstupenky si můžete zakoupit i v Uh. Hradišti – v Městském informačním centru. 

Autor: IVA

Vaše názory

Hitovky vám v atriu zahraje Lin a Will

Uherské Hradiště

Hitovky vám v atriu zahraje Lin a Will

Lin & Will jsou dva mladí muzikanti z Hodonína, kteří se hudbě věnují už od dětství. Založili...

10. 7. 2019
BLESKOVKA!

Zlín

BLESKOVKA!

POZOR! Naši milí metalisté a rockeři - máme pro vás jedinečnou nabídku! ZA PŘEDPLATNÉ DDK LÍSTEK...

9. 7. 2019
Festival Slunce slaví 20. jubileum

Strážnice

Festival Slunce slaví 20. jubileum

Jubilejní 20. ročník hudebního festivalu Festival Slunce se koná v tradičním termínu o víkendu 12. a 13....

9. 7. 2019
Samson Lenk pobaví publikum slovem i písničkou

Strážnice

Samson Lenk pobaví publikum slovem i písničkou

Festivalový program už spoustu let moderuje Samson Lenk, oblíbený český písničkář, hudebník, zpěvák, moderátor a producent, který...

9. 7. 2019

Související

TOPlist