FacebookYoutubeInstagram

Kovozoo betlém obývá osm lidí, jeden anděl a jedenáct zvířat

Staré Město Kultura 6. 12. 2019
Kovozoo betlém obývá osm lidí, jeden anděl a jedenáct zvířat
Foto: archiv Kovozoo
Inzerce

Lidské postavy jsou ze dřeva a sochy zvířat ze šrotu

Až do 5. ledna si návštěvníci Kovozoo mohou prohlédnout originální dřevo-kovový betlém umístěný tentokrát na pódiu v zahradě. "Lidské postavy jsou vyrobeny ze dřeva a sochy zvířat svařené z kovového šrotu, to vše v lehce nadživotní velikosti," říká pořadatelka Martina Juřenová ze společnosti REC group.

Kovozoo betlém obývá osm lidských postav, anděl a jedenáct soch zvířat. „Na výrobě betléma se podíleli zaměstnanci a šéfové z firem naší skupiny,“ říká Bronislav Janeček, generální ředitel REC Group a duchovní otec Kovozoo.

Poprvé byl betlém v Kovozoo vystaven loni. Sochy vyřezali Patrik Winkler a Josef Buček. Každá ze soch váží bezmála 500 kg. Kompozici lidských postav doplňují kovové sochy hospodářských zvířat a také originální kovový velbloud jménem Ajša. Zvířata vyrobili členové týmu porodnice Kovozoo ze železného šrotu svařováním.

"Srdečně zveme všechny milovníky Vánoc a také všechny, které zajímá, jak se dá využít odpad a věci, které již nikdo nepotřebuje," láká Juřenová do areálu Kovozoo. Ten je plný ukázek kreativního využití starých, nepotřebných věcí, které tady dostávají druhou šanci. "Jsou exponáty, dekoracemi, součástí kompozice o věcech, které byly kdysi užitečné a skončily na smetišti, odkud si pak našly cestu až k nám," popisuje PR manažerka Martina Juřenová.

Cílem Kovozoo zůstává ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. "Snažíme se spojit ponaučení se zábavou a zážitky malých i velkých," uzavírá Juřenová.

 

Autor: pas

Vaše názory

Modelářský košt na průmyslovce

Uherské Hradiště

Modelářský košt na průmyslovce

Lze vůbec koštovat modely? Jistě! Veřejnost Uherského Hradiště to samozřejmě již několik let ví. V sobotu 7....

6. 12. 2019
Víkend plný krásných jarmarků

Slovácko

Víkend plný krásných jarmarků

Masarykova náměstí v Uherském Hradišti i Uherském Brodě žijí jarmarkem, z výšky na ně svítí vánoční strom....

6. 12. 2019
Kdo přijde v žabím pyžamu?

Uherské Hradiště

Kdo přijde v žabím pyžamu?

Slovácké divadlo začalo připravovat jeden z možná nejpozoruhodnějších kusů příštího roku, divadelní adaptaci románu V žabím pyžamu...

5. 12. 2019
Slovácké divadlo opět připravuje Dobročinný bazar

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo opět připravuje Dobročinný bazar

Slovácké divadlo ve spolupráci s Irenou Černíčkovou opět letos uspořádá Dobročinný bazar a Dobročinný koncert. Akce se...

5. 12. 2019
TOPlist