FacebookYoutubeInstagram

Krátce z kultury

Slovácko Kultura 2. 5. 2016

Příměstský tábor u tetiček na dědině

V duchu starých tradic se ponese příměstský tábor Moje Slovácko aneb u tetičky na dědině, pro děti 6-14 let, který pořádá Informační centrum pro mládež ve spolupráci s Regionem Slovácko, DDM Šikula a Parkem Rochus. Na dvanáct dětí každý týden čeká pobyt v chalupě, tradice, folklor, řemesla, tradiční slovácká kuchyně, slepice, zahrádka v Boršicích i v Parku Rochus. Děti budou mít na každý den připraven pestrý program - dozvědí se spoustu informací o tradicích, krojích a zvykoslovném roce, zkusí si kroj a modrotisk, malování tupeské keramiky, malování ornamentů na trička, kluci budou stavět plot kolem chalupy. A k tomu je čeká starost o hospodářství, okopávání brambor. Tety budou připravovat domácí pomazánky, sirupy, péct buchty. Táborníci se budou koupat v neckách a opalovat na trávě, tak jako to bývávalo za dob, kdy jejich prarodiče jezdívali na prázdniny ke svým babičkám. Více na FB Region Slovácko, DDM Šikula.

Recitál kapely Flock Trio

Zítřejší recitál se z důvodu zranění jednoho z muzikantů skupiny Flock trio v Galerii Slováckého muzea ruší.

Folklorní tábor Ciférka

Ciférka není jen kudrlinka zahraná primášem nebo technika tanečníka předvádějícího verbuňk, aby zaujal pohled děvčete, je to i letní tábor pro děti, jenž vznikal postupně od roku 2011 a pořádá jej národopisný soubor Pentla se svými spřízněnci...

Tábor se koná v kraji žítkovských bohyň, nedaleko města Uherského Brodu, v turisticky vyhledávané oblasti Bílých Karpat. Letos se koná ve dvou termínech, z čehož je srpnový již plně obsazen. Volná místa jsou v turnusu od 23. do 30. července. Na tábor se mohou hlásit děti ve věku 6 až 15 let, jak ze souborů a hudebek, tak netančící v žádném souboru a nehrající na žádný nástroj (mají 7 dní, aby se něco společně naučily). Každoročně je tábor obsahově zaměřen na prvky s folklorním tématem. Pro letošek bylo zvoleno téma Pověsti nejen ze Slovácka. Více na www.ciferka.cz.

Od srdce i od srdíčka

Galerie Slováckého muzea zve všechny návštěvníky na dopolední tvořivou dílnu, jež bude tentokrát zaměřena na srdíčka. K potěšení maminek si můžete u nás srdíčko poskládat z papíru, nebo si ho vyrobit quillingovou technikou. Dílna bude otevřena v neděli 8. května, od 9.00 do 11.30. Vstupné 20 Kč.

Autor: iva

Vaše názory

Videoklip Byla svaďba, byla boduje

Velká nad Veličkou

Videoklip Byla svaďba, byla boduje

Český videosalon 2016 udělil klipu Była svaďba, była 1. místo v krajském kole soutěže a klip tak...

2. 5. 2016
Bruce Willis moji nabídku nakonec odmítl

Uherské Hradiště

Bruce Willis moji nabídku nakonec odmítl

Slovácké divadlo od soboty jako jediné u nás uvádí pozoruhodnou inscenaci. Je jí dramatizace slovenského bestselleru přeloženého...

30. 4. 2016
Vladimír Doskočil oslaví sedmdesátiny na jevišti

Uherské Hradiště

Vladimír Doskočil oslaví sedmdesátiny na jevišti

Je to pár dnů, co divadelníci popřáli k sedmdesátinám bývalému řediteli Igoru Stránskému, a už se chystají...

30. 4. 2016
V divadle píší Knihu o hřbitově

Uherské Hradiště

V divadle píší Knihu o hřbitově

Kniha o hřbitově - to je název nejpřekládanější a jedné z nejoblíbenějších slovenských knih současnosti. A právě...

29. 4. 2016
TOPlist