FacebookYoutubeInstagram

Krátce z kultury

Slovácko Kultura 27. 12. 2016

VUS Ondráš vám přinese novinu

Vojenský umělecký soubor Ondráš již tradičně připravuje pro období adventu a Vánoc šňůru koncertů, letos pod názvem Neseme vám tu novinu. V programu vystoupí špičkoví umělci orchestru lidových nástrojů a dívčí sbor se sólisty z Brna. Letos se svým programem zamíří i do našeho regionu. Ve středu 28. prosince v 17.00 na Velehrad do baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje a o den později, ve čtvrtek 29. prosince v 17.00, se předvedou ve Strážnici v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Propařte se až do silvestra

V pátek 30. prosince začne ve 20.00 YOLO párty, se kterou se propaříte až do silvestra. Takže ten, kdo nechce hekticky lovit silvestrovské eventy, si to může v klidu užít den předem.

Za krásami Bojkovska

Přibližně osmikilometrová procházka čeká na všechny, kteří se na silvestra dostaví k Muzeu Bojkovska. V 10.00 odtud budou moct vyrazit na pochod k Masarykovu dubu. Silvestrovská vycházka byla loni spojená s otevřením nové trasy a všichni si výšlap užili. I letos je zajištěn oheň, ale špekáček si musíte vzít s sebou.

Kurátorské Ohlédnutí aneb těžké vybírání

V kině Hvězda se sešel letošní kurátorský tým ve složení Marek Malůšek, Michal Stránský, Josef Korvas a letošní hostující členové: básník, spisovatel, dramatik a divadelní režisér Jan Antonín Pitínský a historik umění a kurátor Rostislav Koryčánek. Do fotografické výstavy Ohlédnutí 2016 vybrali ze 767 fotografií 77 autorů, kteří se představí na vernisáži v neděli 7. ledna od 17.00. Vybírání to bylo opravdu nelehké, končilo se pozdě večer po více než osmi hodinách zajímavé a tvůrčí debaty.

Setkání folkloristů

V pořadí už 27. setkání folkloristů se koná v úterý 27. prosince v 18.00 v kulturním domě v Mařaticích. Akce se tradičně řídi sloganem "Folkloristi sobě - přijď, hraj, tancuj a bav se". To znamená, že organizátoři zajistí cimbál a basu. Přineste nástroje a dobrou náladu na velkou neorganizovanou beseda u cimbálu. Vstup dobrovolný, občerstvení zajištěno. Následující den 28. prosince v 9.30 se uskuteční folklorní turnaj v kopané v hale hradišťského gymnázia. 

Autor: IVA

Vaše názory

Divadlo chystá slavnou Královu řeč

Uherské Hradiště

Divadlo chystá slavnou Královu řeč

Králova řeč - to je slavný, Oscary ověnčený film o koktavém uchazeči o britský trůn a jeho...

27. 12. 2016
Kunovjan přichystal hned dvě překvápka

Uherské Hradiště

Kunovjan přichystal hned dvě překvápka

Druhý svátek vánoční na Klubu kultury v Uherském Hradišti patří již 26. rokem folklornímu souboru Kunovjan. Letos...

25. 12. 2016
U slováckých herců vyhrává Popelka

Uherské Hradiště

U slováckých herců vyhrává Popelka

Uherskohradišťští divadelníci na Štěpána naposledy pro děti zahrají Nezbednou pohádku. Ale i oni si nenechají ujít pohádky...

23. 12. 2016
Jsou už herci připravení na Vánoce?

Uherské Hradiště

Jsou už herci připravení na Vánoce?

Ačkoliv divadelníci slovácké scény téměř každý den hrají a divadlo nestačí uspokojovat zájem publika, i v hereckých...

23. 12. 2016
TOPlist