FacebookYoutubeInstagram

Krátce z kultury

Slovácko Kultura 7. 11. 2016

Koncert na podporu věznice

Základní umělecká škola Uherské Hradiště nabídne hned dva zajímavé listopadové koncerty. První bude rozverný. V úterý 15. listopadu v 19.00 rozezní žáci hudebního, tanečního a literárně-dramatického oboru Redutu koncertem s jazzovou a populární tematikou. O den později, ve středu 16. listopadu, v předvečer státního svátku - Dne boje za svobodu a demokracii, se v 18.00 v kapli uherskohradišťské věznice uskuteční koncert, kterým chce škola uctít listopadové události a zároveň přispět k aktivitě za důstojné využití věznice. V programu s odpovídající dramaturgií vystoupí žáci a především učitelé školy, koncert bude benefiční, výtěžek je věnován spolku Memoria.

Radek Jaroš to dokázal!

Beseda s Radkem Jarošem - nejúspěšnějším českým himálajským profesionálním horolezcem, který zdolal všechny osmitisícovky bez kyslíku. Své pocity a zážitky z posledního výstupu přijde vyprávět do kina Hvězda ve čtvrtek 10. listopadu v 17.00.

Horolezec Radek Jaroš je naším největším specialistou na expedice o malém počtu členů. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. Stal se teprve 15. člověkem na světě, který získal tzv. Korunu Himálaje. Vstupenky jsou v prodeji v CK DONAMO (Mariánské náměstí) a v pokladně kina Hvězda.

Jiří Jilík osobností Moravy?

Učitel, novinář, publicista, spisovatel a scenárista a propagátor lidové kultury Jiří Jilík byl jako jediný kandidát Uherskohradišťska nominován v anketě Osobnost Moravy 2016. Ze Slovácka jsou nominováni ještě malérečka Marie Holubíková ze Strážnice a zpěvák Jožka Černý. Jedná se o internetovou anketu s pohodlným "klikacím" hlasováním, takže pokud Jiřímu Jilíkovi chcete dát hlas, stačí kliknout. Najdete ji na adrese http://osobnost.moravy.eu/

Den otevřených dveří v Diakonii

Diakonie ČCE - středisko CESTA Uherské Hradiště vás srdečně zve na Týden rané péče, do kterého se středisko v letošním roce zapojilo. Den otevřených dveří se koná zítra, tedy 8. listopadu, od 8.30 do 11.00 a od 15.00 do 17.00, kdy je možné prohlédnout a vyzkoušet didaktické pomůcky, hračky a edukativní techniky.

Kavárenské pletky pro Klíček

Svatomartinská prodejní výstava pletených věcí se koná v Cafe Portal v sobotu 12. listopadu od 9.00 do 12.00. Přijďte si nakoupit ručně pletené čepice, nákrčníky, palčáky i bezprstové rukavice a ponožky z luxusní ovčí vlny, které vás v zimě skutečně zahřejí! V prodeji budou též exkluzivní kousky ze stoprocentního lnu, bambusu i merino vlny. Samozřejmě nebudou chybět pletené drobnosti pro děti, ručně plstěné dekorační prostírky a jiné doplňky.

Program v Cafe 21

úterý 8. listopadu od 16.30

Povídání Radovana Jančáře o jeho nové knize Maršov - osudem zkoušená dědina, čtení z knihy

čtvrtek 10. listopadu od 14.00

Vernisáž obrazů Malování v plenéru - obrazy žáků ZŠ a MŠ Šafaříkova

úterý 15. listopadu od 17.00

Cestopisná beseda na téma Írán

Autor: IVA

Vaše názory

Výzva pro partnery a nevěsty na Slováckou svatební show

Slovácko

Výzva pro partnery a nevěsty na Slováckou svatební show

Letošní novinkou je VIP salonek, který nabízí jednak ochutnávku služeb těch nejžádanějších firem v tomto kraji, jednak...

5. 11. 2016
Miroslav Smělík s oběma syny na jednom pódiu

Staré Město

Miroslav Smělík s oběma syny na jednom pódiu

Rockeři už nedočkavě vyhlížejí pátý ročník Revoluční rockové párty s Doctor´s Bandem, která se letos koná v...

4. 11. 2016
V Paříži bych Tě nečekala, tatínku

Uherský Brod

V Paříži bych Tě nečekala, tatínku

Petr Nárožný v hlavní roli komedie o pařížském dobrodružství sympatického venkovana zahraje se svým ansámblem v pondělí...

3. 11. 2016
Děti se v neděli dozvědí, že tatínek není k zahození

Uherské Hradiště

Děti se v neděli dozvědí, že tatínek není k zahození

Slovácké divadlo už v neděli představí první pohádku v rámci nového Pohádkového předplatného. Nejmenší diváci se tak...

3. 11. 2016
TOPlist