FacebookYoutubeInstagram

Kudlovickému Halogenu je dvacet let

Kudlovice Kultura 25. 7. 2008
Kudlovickému Halogenu je dvacet let

Na oslavách vystoupí bývalí členové, kromě Radima Kadlece. Ten se bojí kriminálu

Takové oslavy Kudlovice ještě nezažily. Místní rocková legenda Halogen slaví dvacáté narozeniny, a ve velkém stylu. Příští sobotu 19. července zaplní areál fotbalového hřiště profesionální zvuková a světelná aparatura, aby rocková show měla správný punc.

Poslední měsíc se v kulturním domě, kde Halogen zkouší, setkávali současní členové s těmi bývalými a oprašovali staré písničky. Kapela kvůli výročí vydala nové plakáty, trička, kšiltovky a vyšité logo Halogenu si v sobotu můžete poprvé zakoupit také na ženských tangách!

Oslavy začínají v 18.00 rockotékou Ondřeje Zehnala. Právě moderátor zlínského Rock maxu bude provázet i zbytek bohatého programu. Jakmile se příchozí pozdraví s kapelou, proberou zážitky a občerství se, vystoupí první host - vracovská kapela Squirrels. Pětici mladých děvčat na pódiu vystřídají zkušení slovenští metalisté. I když v čele Vindexu stojí známý zlínský harcovník Luděk Struhař a „vzadu“ bubeník Halogenu Robert Jarský.

Ve finále se v několika blocích představí domácí oslavenci. Opráší čtveřici vzpomínkových skladeb, které už dávno z repertoáru vypadly, jako Sezame, otevři se nebo Místo máš tady. Poté Roberta Jarského vystřídá Mirek Janošek a po skladbách Havran Lord a Na rohu vystřídá Honzu Grebeníčka Iveta Jabůrková a zazpívá Dejme šanci a Tvé sliby. Tolik žádaný duet Krásku a zvíře zazpívají spolu, neboť zpěvák Radim Kadlec ze Švýcarska nedoletí. Vystavil by se nebezpečí, že místo pódia bude zpívat v policejní cele.

Další blok „odbouchá“ Květoslav Balšán, někdejší bubeník vizovického Fleretu, a kytary se místo Dalibora Vondráčka chopí Mirek Bedáň. Zazní skladby známé z druhé poloviny devadesátých let. Aby byl výčet hostů úplný, po jedné skladbě od kapely Kabát si s Halogenem zazpívají dvorní zvukař Šmakec a dlouholetý technik Karel Blažek.

Zbytek večera současná sestava Halogenu zahraje tradiční písničky, které jste mohli slyšet třeba uplynulý pátek na pouťové zábavě v Sušicích.

Jelikož si kudlovická kapela své fanoušky hýčká, vznikne z narozeninové show hodinový DVD záznam. Jeho edice udělá tečku za dvacetiletou historií a vrátí Halogen do starých kolejí. „Zůstaneme sví,“ říká kytarista František Škrabal. „Stále budeme hrát tvrdší rock a postupem času uděláme nové písničky. Nechceme jenom oprašovat staré věci,“ slibuje kapelník. Jelikož hudebníci berou hraní v Halogenu jako jistou formu relaxu, zůstane zachován počet vystoupení. „Zájem by byl větší, ale máme svoje roky a dvacet zábav do roka určitě stačí.“

Autor: PAVEL PAŠKA

Vaše názory

Nejčastější ubytování - stan

Nejčastější ubytování - stan

V průběhu celého festivalu je na loukách (označených veřejných tábořištích u festivalového areálu) k dispozici kemp zdarma!...

24. 7. 2008
Kompilační cédéčko

Kompilační cédéčko

Prvních 10.000 návštěvníků opět získává toto bonusové CD jako dárek za věrnost a podporu festivalu a včasný...

24. 7. 2008
Výjimečnosti festivalu

Výjimečnosti festivalu

• významný evropský čtyřdenní rockový festival s bohatým programem (čtvrtek - neděle) • divácky nejvíce navštívený...

24. 7. 2008
Unikátní dramaturgie

Unikátní dramaturgie

Festival Masters of Rock je s každým svým přibývajícím ročníkem více a více mezinárodní. Ze zahraničí míří...

24. 7. 2008
TOPlist