FacebookYoutubeInstagram

Letní jízda se Sory - na plátně!

Uherské Hradiště Kultura 5. 7. 2009
Letní jízda se Sory - na plátně!

Hardy s Bobem na Salaši.

Foto: archiv kapely

Hudebníci ze Slovácka premiérově v novém animovaném videoklipu

...Tak začal jeden večírek, zavolal mně můj kámoš Mirek, abych se rychle připravil, já Bob zatím káru nažhavil...

K letnímu počasí a atmosféře se výborně hodí pohodové písničky z dílny kapely Sory. A navíc, k jedné takové - Jízda B.M.R. - natočila slovenská studentka Eva Delinčáková animovaný videoklip. Tento pátek 10. července ho hudebníci poprvé představí a promítnou během vystoupení na nádvoří Gyrosu (Synot 40) v Uh. Hradišti.

Posluchačka Univerzity Tomáše Bati není ve svém oboru žádným nováčkem. Hudebníci ji potkali v hradišťské kavárně a nabídli jí, ať se ponoří do jedné z jejich písniček a zkusí „něco“ vymyslet. A tak se zábavný večírek kapely Sory začal během dubna až června převtělovat na plátno. Animované postavičky s hlavami hudebníků v něm řádí jako živí aktéři.

A výsledek? „Super,“ říká Robert. „Originální," dodává Radek.

Veřejnost klip poprvé můžete spatřit na komornější premiéře už tento pátek. Jeho promítání umocní nefalšované křtiny. U kolébky se sejde trojice zástupců slováckých firem Roman Šich, Lumír Kreisl, Jaroslav Trávníček, František Cícha, Martin Stoklasa, Jakub Vymyslický a pravděpodobně ještě další sponzoři. Pompéznější oslavy se chystají ke konci prázdnin v novém areálu v Jarošově.

Nový videoklip se také představí na televizních obrazovkách. Poslední týden v červenci skupina opět po roce zavítá do Dobrého rána s Českou televizí, následovat budou premiéry v TV Óčko a hitparádě  Medúza.

Kapele se tak otevře cesta mezi posluchače v celém Česku, přesto hudebníci slibují věrnost rodnému Slovácku. Dokazuje to materiál na novou desku, kterou odjedou natáčet už v září.

„Jedná se o lidové písničky,“ šokuje Robert Šimčík, načež jeho kolega Radek Číhal informaci doplňuje: „Samozřejmě v rockovém kabátě!" Přesto Sory plánuje povolat do studia houslisty ze slováckých cimbálovek, a ti je mají doprovázet i na několika vystoupeních.

Zdravé jádro Sory i tak zůstane beze změn, tzn. unplugged odehrají a odezpívají Robert Šimčík a Radkem Číhalem, v plné polní je doplní basák Mirek Hardy Leták a bubeník Laďa Škrabal.

Autor: PAVEL PAŠKA

Vaše názory

Interaktivní gabrielovci před kamerou

Kudlovice

Interaktivní gabrielovci před kamerou

Díky zájmu České televize Ostrava o zmapování činnosti cimbálové muziky Stanislava Gabriela z Babic se tuto sobotu...

3. 7. 2009
Co vše ukrývá a nabízí umprumka?

Uherské Hradiště

Co vše ukrývá a nabízí umprumka?

Jako každoročně, i letos se otevřely vstupní dveře pro všechny, kteří se zajímají o činnost Střední uměleckoprůmyslové...

28. 6. 2009
Zkusmeto

Uherský Brod

Zkusmeto

Muzeum J. A. Komenského zve na výstavu tří mladých výtvarnic Marie Ušiakové, Jany Slintákové a Dagmar Kubišové...

28. 6. 2009
V.V. Fest - benefice a vzpomínka

Strání

V.V. Fest - benefice a vzpomínka

Tolik muzikantů na metr čtvereční nemá snad žádná jiná obec. Postupem doby se jednotliví hudebníci potkávají, míjejí...

28. 6. 2009
TOPlist