FacebookYoutubeInstagram

Lúčnica, Xindl X a Moravanka se blýsknou na Kopaničárských

Starý Hrozenkov Kultura 11. 7. 2018
Lúčnica, Xindl X a Moravanka se blýsknou na Kopaničárských

Na Kopaničárských vás okouzlí vystoupení Lúčnice.

Foto: archiv souboru

Slavnosti na Hrozenku zakončí zábava s dechovkami a Kumpány Rock-Pop

Už o víkendu se zaplní přírodní amfiteátr ve Starém Hrozenkově návštěvníky z obou stran hranice a účinkujícími v pestrobarevných krojích. Letošní 58. ročník Kopaničárských slavností se koná od pátku 13. do neděle 15. července. Hlavními hvězdami jsou Lúčnica, Banda, Xindl X, Moravanka Jana Slabáka. Chybět nebude ani bohaté občerstvení, kolotoče, atrakce a tradiční jarmark.

V pátek Kopaničárské slavnosti tradičně zahájí v 18.00 Setkání u Lípy bratrství a poté se rozjede zábava prostřednictvím pořadu Vítejte na Kopanicích, kde od 19.00 budou diváky bavit DH Hrozenčané a DH Drietomanka, ŽPS Čečera, FSK Rozvadžan, Colombia Folklore Cultural Found a Villa San Bernardo z Chile. Večer vyvrcholí koncertem Moravanky Jana Slabáka.

V sobotu se v areálu na dvou pódiích budou střídat umělci z obou stran hranice. Ve 14.00 DH Hrozenčané a poté v pořadu Do zpěvu a do tance od 15.00 Slovácký krúžek Brno, Dolina Omšenie, SPT Handrlák, Melenčár, Gajdoši z Kopanic a DH Vracovjáci a DH Vlčovanka.

Na hlavním pódiu při Setkání na Kopanicích od 17.00 vystoupí FS Kýčer, Javořina, Kopaničár a hosté ze zahraničí. Večer se od 20.00 blýskne Lúčnica a Xindl X. Areál ozáří slavnostní ohňostroj, při kterém se budete bavit s DH Vracovjáci a DH Vlčovanka, CM Strýci, Artemis a Huncúty.

Nedělní odpoledne bude patřit od 13.00 dechovkám a od 14.00 folklorním souborům. Parádní koncert čekejte v podání DH Hrozenčané, folklorní odpoledne roztančí Děcka z Kunovic, dětské soubory Kopaničárek, Světlovánek, Latovec, Lintava, Nezábudky, Kopaničiarik a zahraniční hosté

V 18.00 vás bude bavit Banda - World Music. Kopaničárské slavnosti zakončí Kamaráti z Horné Súče a Kumpáni Rock-Pop z Uh. Hradiště, se kterými můžete protancovat celou noc. 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Šusem do přírody s letním kinem

Strání

Šusem do přírody s letním kinem

Kulturní dění na Strání by v ostatních dědinách mohli závidět. Tentokrát vás zvou na zábavné odpoledne pro...

11. 7. 2018
Svátek bláznů ovládne Veselí

Veselí nad Moravou

Svátek bláznů ovládne Veselí

Ponořte se do multižánrového festivalového světa prostřednictvím toho nejzajímavějšího z alternativní produkce z oblasti hudby a divadla,...

10. 7. 2018
Muse ve světové premiéře Drones World Tour

Uherské Hradiště

Muse ve světové premiéře Drones World Tour

Uhrančivé koncerty britských artových rockerů Muse jsou proslulé dokonalým programem. Velikáni koncertních pódií postoupili ještě o krok...

10. 7. 2018
Prune vás bude bavit na kopuli

Uherské Hradiště

Prune vás bude bavit na kopuli

Další z koncertů na kopuli kina Hvězda se koná v pátek 13. července od 20.00. Zahraje „star"...

9. 7. 2018
TOPlist