FacebookYoutubeInstagram

Malá scéna jede ve velkém

Uherské Hradiště Kultura 19. 12. 2015
Malá scéna jede ve velkém
Foto: Marek Malůšek

Diváci Slováckého divadla objevují kouzlo Malé scény. Ačkoliv komorní prostředí v průchodu z Mariánského náměstí publikum navštěvuje dlouhá desetiletí, v posledních měsících obliba stoupá. Může za to zajímavý repertoár i možnost vidět herce hrát v bezprostřední blízkosti. V prosinci se na jejích prknech hraje devětkrát, v lednu je v plánu dokonce čtrnáct představení. Co je na Malé scéně k vidění?

Krabaret

Hra Milana Šotka o jednom kdysi zamilovaném páru, mezi který se vklíní mluvící krab, je plná písniček a slovních hříček a vznikla speciálně na tělo uherskohradišťským hercům. Na repertoáru je od loňského září, má za sebou 30 repríz a vystoupila hned na několika divadelních festivalech. Na programu je i na začátku ledna. Hlavní role si užívají Jiří Hejcman, David Vaculík a další. Režie Martina Schlegelová.

Autista

Současný hit Malé scény napsala mladá, talentovaná dramatička Alžběta Michalová pro herce Slováckého divadla podle skutečných událostí, které sama zažila s vlastním bratrem. Dojemný i komický příběh autisty Kašpara a jeho rodiny je tak oblíbený, že divadelníci nestačí přidávat další reprízy. Titulní roli vytvořil Josef Kubáník v režii Michala Zetela.

Šansonování

Novinka, kterou s herci připravil benjamínek souboru David Macháček, je plná písniček. Před 14 dny zněly ty na téma láska, už tento pátek se v premiéře představí Šansonování, které budou tvořit šansony o zimě. Kromě autora se mohou diváci těšit například na Petra Čagánka či Moniku Horkou. V programu, a to na začátku ledna, je už i repríza úspěšného Šansonování plného lásky.

Táta

O inscenaci, jejíž režie se ujal Tomáš Pavčík, divadelníci zatím nemluvili. Možná je to proto, že má být velkým překvapením a současně poctou Vladimíru Doskočilovi, který v ní vytvoří titulní roli a oslaví zároveň sedmdesáté narozeniny. Tátou se Vladimír Doskočil rozloučí se stálým angažmá ve Slováckém divadle. Premiéra proběhne na konci ledna.

Autor: vrt

Vaše názory

Štěpán Urban není žádnou rychlokvaškou

Uherské Hradiště

Štěpán Urban není žádnou rychlokvaškou

Jméno Štěpána Urbana se na Slovácku skloňuje ve všech pádech. Charismatický student Stojanova gymnázia totiž skončil na...

19. 12. 2015
Peníze z bazaru putují přímo do rodin

Uherské Hradiště

Peníze z bazaru putují přímo do rodin

Druhý ročník Dobročinného bazaru ve Slováckém divadle se koná třetí adventní neděli 20. prosince. Od 13.00 do...

18. 12. 2015
Rozsvícení kněžpolského betléma

Kněžpole

Rozsvícení kněžpolského betléma

V Kněžpoli si už vánoční čas nedokáží představit bez rozsvícení kněžpolského betlému, které se koná poslední adventní...

18. 12. 2015
Narození Ježíška a pak něco do bříška

Těmice, Žeraviny

Narození Ježíška a pak něco do bříška

Čas adventní je časem, kdy se myšlenky všech upínají k rodině. Každý přemýšlí, jak udělat radost svým...

18. 12. 2015

Související

Uherské Hradiště

Divadlo chystá originální Noc divadel

V České republice se bude letos konat již pátý ročník evropské akce Noc divadel. Ani Slovácké divadlo...

Uherské Hradiště

7 pádů herce Slováckého divadla Pavla Majkuse

Kdo (co) je vám v životě nejbližší? Moje žena. Bez koho (čeho) byste si nedokázal představit...

Uherské Hradiště

Herci se pustili do komedie Falešné našeptávání

Novou komedii s názvem Falešné našeptávání začal se souborem připravovat režisér Radovan Lipus. „Slovácké divadlo je místo,...

Uherské Hradiště

Nové předplatné je tady

Šest atraktivních titulů, mezi kterými nechybí česká klasika Kříž u potoka i slavná Fidlovačka, stejně jako další...

TOPlist