FacebookYoutubeInstagram

MFF Strážnice: Dospělí i děti

Strážnice Kultura 21. 6. 2009
MFF Strážnice: Dospělí i děti

Zevrubný plán areálu MFF Strážnice

Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, jeden z největších a nejstarších folklorních festivalů v Evropě, letos otevře brány už po čtyřiašedesáté. Neopakovatelnou atmosféru festivalu nabídne bohatý čtyřdenní program na hlavních scénách v zámeckém parku a také v areálu skanzenu. Tradičně nebudou chybět zahraniční soubory, představí se i děti a především pestrá škála domácího folkloru z různých koutů našeho území.

Letošní novinkou je sloučení s dětským folklorním festivalem Dětská Strážnice, který se letos stává součástí festivalu Strážnice 2009. „Všichni věříme a doufáme, že je to rozhodnutí dobré, které povzbudí další zájem o tuto specifickou část tradiční lidové kultury zejména u našich dětí a umožní rozšířit programovou nabídku strážnického festivalu o dětské pořady naučného, ale i zábavného charakteru,“ podotýká Ivo Frolec, předseda programové rady.    

Tančit a zpívat přijedou soubory z Bulharska, Jižní Koreje, Slovenska, Turecka, Uzbekistánu  a Velké Británie. Z naší republiky přijede sedmdesát souborů, kroužků a skupin.

„Od čtvrtku uvidíte čtyřicítku pořadů, jejichž prostřednictvím zavítáte třeba na bulharské pobřeží nebo luhačovické Zálesí. Uvidíte nejlepší verbíře, děti ve výročních obyčejích, přehlídku dětských cimbálových muzik i další dětské programy. Absolvujete školu o zbojnících, seznámíte se s písněmi a tanci národnostních menšin nebo zvolíte jinou nabídku z opravdu bohatého programu strážnického čtyřdenního folklorního maratónu,“ vypočítává Frolec.

Na letošní Strážnici vystoupí na dva tisíce účinkujících, šestatřicet verbířů, padesátka lidových řemeslníků představí své výrobky. V zábavních střediscích ve festivalovém areálu se vystřídá dvanáct cimbálových a šest dechových hudeb.

Autor: tym

Vaše názory

Slovenská jednotka na Míru

Uherské Hradiště

Slovenská jednotka na Míru

Miky Mora, přední slovenský rapový interpret, spolu s Djem Makem míří do Uh. Hradiště. Párty tuto sobotu...

21. 6. 2009
Křtiny na Hot Dog Festu

Jalubí

Křtiny na Hot Dog Festu

Rok co rok se fanoušci metalu, hardcoru a dalších tvrdších stylů scházejí v Jalubí na Hot Dog...

21. 6. 2009
Slavnosti budou patřit kráse krojů

Slovácko

Slavnosti budou patřit kráse krojů

Letošní ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek, který ozdobí Uherské Hradiště 12. a 13. září, bude...

19. 6. 2009
Koubek vystoupí na kopuli kina Hvězda

Uherské Hradiště

Koubek vystoupí na kopuli kina Hvězda

V předprázdninový čtvrtek 25. června bude zakončena aktuální sezona cyklu Zlatý fond kinematografie, v rámci nějž byly...

19. 6. 2009
TOPlist