FacebookYoutubeInstagram

Modelářský košt na průmyslovce

Uherské Hradiště Kultura 6. 12. 2019
Modelářský košt na průmyslovce
Inzerce

Napodobeniny letadel, automobilů, lodí, vlaků, …

Lze vůbec koštovat modely? Jistě! Veřejnost Uherského Hradiště to samozřejmě již několik let ví. V sobotu 7. prosince se v tělocvičně Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti uskuteční 4. ročník předvánoční výstavy plastikových, papírových i RC modelů Modelářský košt 2019.

„Očekávejte opět desítky věrných napodobenin letadel, automobilů, lodí, vlaků, dále oblíbená diorámata, která realisticky zachycují drobné momenty historické i současné reality,“ říká Pavel Šupka, hlavní organizátor. „Vystavující modeláři si s vámi rádi pohovoří, co tento tvůrčí koníček obnáší.“ Zájemci, kteří stále nemají jasno o dárku pod stromeček, si jistě vyberou u několika stánků s modelářskými potřebami.

Součástí výstavy je lidová soutěž, v níž návštěvníci svými hlasy rozhodnou, které modely na výstavě dostanou ocenění. A na Slovácku to bude láhev dobrého vína od vinařů z Mařatic a Derfle pro starší modeláře, zatímco mládež se může těšit na řadu pěkných stavebnic. Speciálním výročním tématem letos budou jednak modely letadel vyráběných v Kunovicích nebo Otrokovicích, jednak modely s tematikou 2. světové války.

„Na průmyslovce jsme letos pouze z technických důvodů, příští rok se opět vrátíme na Klub kultury. Loňské lákadlo, simulátor legendárního Blaníku, sice letos nedorazí, neboť se opravuje, ale máme příslib, že nám žáci polytechnického kroužku naší školy předvedou své robůtky z LEGO stavebnic. Budeme rádi, když si k nám najdou cestu hlavně rodiče se svými potomky a nechají se inspirovat k hezkému hobby, které jim umožní odpočinout si od internetu,“ usmívá se Pavel Šupka a nabízí malým modelářům místních škol, aby si modelaření vyzkoušeli již v pátek 6. prosince na hradišťské průmyslovce, kde proběhne dopolední workshop, anebo se neváhali přihlásit do zdejšího modelářského kroužku.

Autor: vrt

Vaše názory

Kovozoo betlém obývá osm lidí, jeden anděl a jedenáct zvířat

Staré Město

Kovozoo betlém obývá osm lidí, jeden anděl a jedenáct zvířat

Až do 5. ledna si návštěvníci Kovozoo mohou prohlédnout originální dřevo-kovový betlém umístěný tentokrát na pódiu v...

6. 12. 2019
Víkend plný krásných jarmarků

Slovácko

Víkend plný krásných jarmarků

Masarykova náměstí v Uherském Hradišti i Uherském Brodě žijí jarmarkem, z výšky na ně svítí vánoční strom....

6. 12. 2019
Kdo přijde v žabím pyžamu?

Uherské Hradiště

Kdo přijde v žabím pyžamu?

Slovácké divadlo začalo připravovat jeden z možná nejpozoruhodnějších kusů příštího roku, divadelní adaptaci románu V žabím pyžamu...

5. 12. 2019
Slovácké divadlo opět připravuje Dobročinný bazar

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo opět připravuje Dobročinný bazar

Slovácké divadlo ve spolupráci s Irenou Černíčkovou opět letos uspořádá Dobročinný bazar a Dobročinný koncert. Akce se...

5. 12. 2019
TOPlist