Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Mojmír bude bojovat proti Pribinovi

Velehrad Kultura 11. 8. 2017
Mojmír bude bojovat proti Pribinovi

V bitvě budou řinčet historické zbraně, chlapi se vrátí do období války s Pribinem

Foto: Velkomoravané Modrá

Děti vymění počítače za luk a kopí z Velké Moravy

Během soboty a neděle se můžete vrátit do doby Velké Moravy, kde se rozehraje bitva zasazená do 30. let 9. století na území dnešního Slovenska. "Příběh se bude odehrávat na jednom z hradišť v povodí Váhu, která byla tehdy napadena Mojmírovou armádou. Bude to příběh o střetu dvou armád a jednom špatném úsudku. Jestli to bude příběh s dobrým koncem, na to se ale musí přijít diváci podívat sami...," nechává nahlédnout do scénáře Josef Křivánek za Velkomoravany Modrá.

Bojovat přijedou přes dvě stovky účastníků z České republiky, Slovenska, Polska a Německa. „Před hlavní bitvou se odehraje také dětská bitva. Nezapomeňte přijít dřív, protože se malí účastníci zapojí do výcviku bojových družin. Samo sebou, vše v rámci bezpečné zábavy,“ zvou Velkomoravané. A pokud děti nebudou chtít bojovat, mohou vyzkoušet dětskou arénu, boj kopím, lukostřelbu, pečení placek, ...

Dvanáctý ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou "Veligrad 2017 - Boj o hradiště" během obou dnů nabízí bohatý doprovodný program s ukázkami řemesel, bojové ukázky, lukostřelbu, dobové tržiště, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalšího. Vrcholem sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce bitvy. „K vidění a vyzkoušení bude také řada řemesel a oživlý dobový tábor. Letos jsme také rozšířili dobové tržiště,“ upozorňuje Křivánek.

V sobotu zahraje kapela Vrbovské vrby a po oba dny několikrát předvedou své umění Sokolníci krále Svatopluka z Banské Bystrice. V sobotu 12. srpna začíná program v 11.00 (bitva v 16.00), v neděli 13. srpna pak v 10.30 (bitva ve 14.00).

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Mistříňanka slaví padesátku

Kyjov

Mistříňanka slaví padesátku

Dechová hudba Mistříňanka rozdává radost svým fanouškům už padesát let. Zaslouží si proto narozeninovou oslavu, při které...

10. 8. 2017
Míkovjan se patnáctkrát ohlédne

Míkovice

Míkovjan se patnáctkrát ohlédne

Pořad "Na rohu č.p. 50 aneb Zpívá a tančí Míkovjan“ bude oslavou 15. výročí a hlavně ohlédnutím...

10. 8. 2017
Dámy okrášlí Medové zpívání

Kudlovice

Dámy okrášlí Medové zpívání

Letos se na Medové zpívání do chalupy u Strmenských v Kudlovicích pohrne hlavně silnější polovina obecenstva, aby...

10. 8. 2017
V soutěžích můžete vyhrát lupeny na další rok!

Zlínský kraj

V soutěžích můžete vyhrát lupeny na další rok!

Autogramy až od sedmi kapel mohou získat návštěvníci dvaadvacátých Slavností piva Kamínka, které vypuknou už o tomto...

9. 8. 2017
TOPlist