FacebookYoutubeInstagram

Mojmír bude bojovat proti Pribinovi

Velehrad Kultura 11. 8. 2017
Mojmír bude bojovat proti Pribinovi

V bitvě budou řinčet historické zbraně, chlapi se vrátí do období války s Pribinem

Foto: Velkomoravané Modrá

Děti vymění počítače za luk a kopí z Velké Moravy

Během soboty a neděle se můžete vrátit do doby Velké Moravy, kde se rozehraje bitva zasazená do 30. let 9. století na území dnešního Slovenska. "Příběh se bude odehrávat na jednom z hradišť v povodí Váhu, která byla tehdy napadena Mojmírovou armádou. Bude to příběh o střetu dvou armád a jednom špatném úsudku. Jestli to bude příběh s dobrým koncem, na to se ale musí přijít diváci podívat sami...," nechává nahlédnout do scénáře Josef Křivánek za Velkomoravany Modrá.

Bojovat přijedou přes dvě stovky účastníků z České republiky, Slovenska, Polska a Německa. „Před hlavní bitvou se odehraje také dětská bitva. Nezapomeňte přijít dřív, protože se malí účastníci zapojí do výcviku bojových družin. Samo sebou, vše v rámci bezpečné zábavy,“ zvou Velkomoravané. A pokud děti nebudou chtít bojovat, mohou vyzkoušet dětskou arénu, boj kopím, lukostřelbu, pečení placek, ...

Dvanáctý ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou "Veligrad 2017 - Boj o hradiště" během obou dnů nabízí bohatý doprovodný program s ukázkami řemesel, bojové ukázky, lukostřelbu, dobové tržiště, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalšího. Vrcholem sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce bitvy. „K vidění a vyzkoušení bude také řada řemesel a oživlý dobový tábor. Letos jsme také rozšířili dobové tržiště,“ upozorňuje Křivánek.

V sobotu zahraje kapela Vrbovské vrby a po oba dny několikrát předvedou své umění Sokolníci krále Svatopluka z Banské Bystrice. V sobotu 12. srpna začíná program v 11.00 (bitva v 16.00), v neděli 13. srpna pak v 10.30 (bitva ve 14.00).

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Míkovjan se patnáctkrát ohlédne

Míkovice

Míkovjan se patnáctkrát ohlédne

Pořad "Na rohu č.p. 50 aneb Zpívá a tančí Míkovjan“ bude oslavou 15. výročí a hlavně ohlédnutím...

10. 8. 2017
Dámy okrášlí Medové zpívání

Kudlovice

Dámy okrášlí Medové zpívání

Letos se na Medové zpívání do chalupy u Strmenských v Kudlovicích pohrne hlavně silnější polovina obecenstva, aby...

10. 8. 2017
V soutěžích můžete vyhrát lupeny na další rok!

Zlínský kraj

V soutěžích můžete vyhrát lupeny na další rok!

Autogramy až od sedmi kapel mohou získat návštěvníci dvaadvacátých Slavností piva Kamínka, které vypuknou už o tomto...

9. 8. 2017
Moravské chodníčky v rytmu písní a tanců

Napajedla

Moravské chodníčky v rytmu písní a tanců

Kosárek, fěrtúšek, rukávce, čepení, třaslavice, vonička. Tato slova jsou jistě známá všem, kdo mají rádi lidové kroje,...

9. 8. 2017
TOPlist