FacebookYoutubeInstagram

Moravskými chodníčky projdete třemi regiony

Napajedla Kultura 9. 8. 2018
Moravskými chodníčky projdete třemi regiony

FS Radovan se snaží v Napajedlích uržet lidové tradice.

Foto: KKN

Děti mohou projít bosonohý chodníček

Kosárek, fěrtůšek, rukávce, čepení, třaslavice, vonička. Tato slova jsou jistě známá všem, kdo mají rádi lidové kroje, lidové tance a písničku, kterou opět představí ženské i mužské sbory. Večerní beseda u cimbálu pod širým nebem bude mít na 18. ročníku Moravských chodníčků opět neopakovatelnou atmosféru. Setkání folklorních souborů tří národopisných oblastí - Slovácka, Valašska a Hané - zahájí v pátek 10. srpna ve 20.00 v Klášterní kapli pořad Zpívání, letos na téma Voda, ve kterém se představí MS Napajedla, ŽS Napajedla, dívčí sbor Předskok Radovan, MS Chlapčiska Spytihněv, ŽS Cérky z Tečovic, MS Štabarc z Tečovic, ŽS Rokytenka Liptál, MS Hlahol z Mysločovic, sólisté a CM Rováš.

Sobota 11. srpna přinese od 16.00 na nádvoří Nového kláštera hlavní pořad, ve kterém vystoupí folklorní soubory Radovan, Radovánek a Pozdní sběr Napajedla, Hanácký soubor Pantlék z Němčic nad Hanou, Valašský ženský sbor Rokytenka z Liptálu, slovácký soubor Popovjan z Popovic, slovácký soubor Okluky z Hluku, CM Maliny a CM Rováš. V průběhu odpoledne se budete moci naučit lidové tance ze Slovácka. „Vzpomínku si odnesete prostřednictvím fotografií ze stylového fotokoutku. Pro děti jsme připravili bosonohý chodníček z přírodních materiálů, večer si můžete zazpívat v Klášterní kapli. Po skončení odpoledního programu následuje Beseda u cimbálu s CM Rováš,“ zvou pořadatelé z napajedelského Klubu kultury a slováckých souborů Radovan a Pozdní sběr. 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Chinaski zpívají příběhy z ulice

Strážnice

Chinaski zpívají příběhy z ulice

Buchlovské hudební léto se přelomilo do druhé poloviny. K vrcholům sezóny bude patřit koncert kapely Chinaski, která...

8. 8. 2018
Folkové Veselí

Veselí nad Moravou

Folkové Veselí

Přehlídka folkových kapel pod patronací místního oblíbeného seskupení Huménečko z Blatnice pod sv. Antonínkem se koná v...

8. 8. 2018
Čarovná jedenáctka bude provázet Folklorní den

Slavkov

Čarovná jedenáctka bude provázet Folklorní den

Už pošesté se na úbočí Bílých Karpat odehraje Folklorní den ve Slavkově, který se tentokrát ponese ve...

7. 8. 2018
Démoni Světlany Malinové a Jiřího Válka

Uherské Hradiště

Démoni Světlany Malinové a Jiřího Válka

Student Jemenské univerzity v San’á Amir Shamir k nám přijel díky spolupráci s výtvarníky Světlanou Malinovou a...

7. 8. 2018
TOPlist