FacebookYoutubeInstagram

Mudrlanti Pod lampú

Bánov Kultura 31. 1. 2018
Mudrlanti Pod lampú

Country kapelu Mudrlanti čeká první velký koncert v historii.

Foto: Kapela Mudrlanti
Inzerce

Historicky první koncert v režii divadelníků

Na to, že divadelní spolek Pod lampú z Bánova funguje teprve druhým rokem, má za sebou úspěšnou premiéru, komponovaný pořad a s plným nasazením zkouší novou autorskou hru s názvem Biomatka aneb "běž do řiti s kus-kusem“.

Na pátek připravuje koncert Mudrlanti Pod lampú ve spolupráci s country kapelou. „Když jsme přemýšleli, jak přežijeme zimu, než nazkoušíme novou hru, vymysleli jsme netradiční koncert,“ popisuje prvotní nápad Petra Vašíčková, režisérka ochotnického spolku.

Mudrlanty s divadelníky spojuje loňské vystoupení na Bánovském létě, kdy ještě s CM Pajtáš společně vytvořili odpolední pořad.

Pro kapelu Mudrlanti to bude první klasický koncert v historii a je více než jasné, že když se jeho organizace ujali ochotníci, bude mít netradiční nádech. „Chtěli jsme koncert trochu ozvláštnit, tak jsme zapojili i naše členy a přidali mluvené slovo, aby návštěvníci odcházeli nadšeni. Sami se těšíme, že bude zábava, fajn písničky a hlavně legrace,“ upozorňuje Petra Vašíčková, která s kolegyní Jitkou Vrankovou večerem moderátorsky provedou. Plánují odhalit, jak vlastně Mudrlanti vznikli, co znamenají zkratky MUDr.lant a PPL.

A kapela ve složení Petr Kaisler (basa, kytara), Vlastimil Pustina (kytara), Martin Beníček (kytara), Pavel Beníček (kytara, banjo, heligonka - kapelník), Pavla Miholová (zpěv, perkuse), Lenka Vaculínová (zpěv, perkuse), Jitka Malá (housle, zpěv) a občas hostující Radek Straka z Mix Bandu (saxofon, klarinet) se nepřestane divit, co si na ně ochotníci připravili. Muzikanti si budou muset s divadelníky na chvíli vyměnit role, budou zpívat rodinná dua, proběhne talk show, ... Prostě bude zábava! Vstupenky je možné zakoupit na obecním úřadě v Bánově a ve sportovní hale za lidovou cenu.

Pokud jste na Divadlo pod lampú zvědavi, můžete na koncert Mudrlantů v pátek 2. února v 19.00 v sále Základní školy Bánov nebo na reprízu první hry Když hrdličky cukrovaly… v neděli 4. března od 14.00 v Nivnici v Besedě a 11. března od 17.00 v sokolovně v Uherském Brodě. 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Přijďte si s dětmi pohrát bez mobilů a tabletů

Uherské Hradiště

Přijďte si s dětmi pohrát bez mobilů a tabletů

V zimě, když zrovna nelyžujete a nebruslíte, je složité vymyslet něco pro děti. V Redutě se ale...

30. 1. 2018
Přehlídka severských filmů Scandi

Uherské Hradiště

Přehlídka severských filmů Scandi

Také letos přinese filmová přehlídka Scandi především nové severské filmy a vzhledem k podtitulu letošního ročníku -...

30. 1. 2018
Rochus provoní zabijačka

Mařatice

Rochus provoní zabijačka

V parku Rochus se snaží veřejnosti co nejvěrněji přiblížit život na dědině v minulém století. Nemůže tedy...

30. 1. 2018
Promluví Slovácké do Thálií?

Uherské Hradiště

Promluví Slovácké do Thálií?

Už tuto středu se dozvíme, kteří herci odvedli v loňském roce výkony, jež je katapultují do bitvy...

29. 1. 2018
TOPlist