FacebookYoutubeInstagram

Muzejní noc nabídne Tyjátr je když..., ale i koncert Street69

Uherské Hradiště Kultura 17. 5. 2018
Muzejní noc nabídne Tyjátr je když..., ale i koncert Street69

Zpěvák Jirka Strážnický by za kapelu Street 69 dýchal.

Foto: Street 69

Na rodiče s dětmi čeká válení sudů, házení podtáckem i výroba maxibublin

Tajemná Muzejní noc nabídne pestrobarevný program jak ve Slováckém muzeu, v parku, Knihovně BBB, tak v Galerii Slováckého muzea, kde odstartuje zábavný program Tyjátr je když... Kromě prohlídek stálých expozic a výstav zahalených do tmy se také nabízí řada doprovodných programů a aktivit.

V hlavní budově si v pátek 18. května od 17.00 můžete prohlédnout novou výstavu Pivo a tabáček, která připomíná 330 let od založení Jarošovského pivovaru. „Děti se na chvíli mohou proměnit v číšníka či servírku. Venku si zahrají kuželky, proběhnou překážkovou dráhu, vyzkouší si, jak je těžké odvalit sud, naučí se dělat obří bubliny. Uvnitř muzea budou připraveny dílničky s výrobou deníčků, podtácků, motýlků a další hry nejen pro děti,“ vypočítává Petra Tománková, programová pracovnice Slováckého muzea. Muzejní noc vyvrcholí od 20.30 koncertem oblíbené kapely Street69.

V Galerii Slováckého muzea se večer ponese v divadelním duchu v podání Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. „Mladí umělci se představí jako herci, hudebníci a výtvarníci. Těšit se můžete na tři pohádky O tatínkovi, O drakovi, Kde vezmu panenku na hraní?, překvapení tanečního oboru, ale i sedmiletého bubeníka a další mladé umělce," vypočítává Marika Blažková ze ZUŠky. Během noci si můžete projít aktuální výstavu Tyjátr je když… „Děti si v dílničkách mohou vyrobit divadelní šperk nebo masku,“ doplňuje Tománková z bohatého programu, do kterého se zapojuje i Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana. Zde proběhne tradiční bazar knih a gramofonových desek. V nabídce budou také šperky z dílny zručných knihovnic, poklady z blešáků a ochutnávka dobrot s vůní piva. Vstup na všechny aktivity je zdarma. Závěr je plánován na 23.59.

 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Slovenská svatba se odehraje v atriu muzea

Slovenská svatba se odehraje v atriu muzea

O slovenských svatbách, které trvaly tři dny a tři noci, se povídá ledacos. Jednu z nich můžete...

16. 5. 2018
Oldšaváci budou tančit a zpívat pod hvězdami

Uherský Brod

Oldšaváci budou tančit a zpívat pod hvězdami

Folklorní soubor Oldšava už potřetí připravil pro své přátele Zpívání pod hvězdami. Bude se zpívat, tančit, během...

16. 5. 2018
Fotky Slováckého divadla obdivují v Praze

Praha

Fotky Slováckého divadla obdivují v Praze

Fotograf Slováckého divadla Marek Malůšek vystavuje od minulého týdne v Obecním domě v Praze. Jeho fotografie pořízené...

16. 5. 2018
Každý příběh se mě dotýká, přiznává Veronika Záhorská

Luhačovice

Každý příběh se mě dotýká, přiznává Veronika Záhorská

Jednou z tradičních benefičních pořadů občanského sdružení Korunka Luhačovice je akce Luhačovice, město zdraví a módy, která...

16. 5. 2018
TOPlist