FacebookYoutubeInstagram

Na prázdninové kurzy batiky i s dětmi

Vlčnov Kultura 5. 7. 2009

Stalo se již tradicí, že o prázdninách pořádá Klub sportu a kultury Vlčnov rukodělné kurzy. „V letošním roce chceme trošku změnit koncepci, kromě tradičních kurzů pro dospělé nabízíme dopolední tvořivé dílničky i pro děti s hlídáním,“ upozorňuje na novinku Zdeňka Brandýsová.

Kurzy budou probíhat v termínu od 27. 7. do 7. 8. Opět se bude vyučovat paličkovaná krajka, batikování, malování na hedvábí, pro děti navíc organizátoři připravují malování na chodníku, vycházky do přírody a další zajímavé techniky. Výuka bude probíhat v prostorách KSK v dopoledních i odpoledních hodinách, vždy osm hodin denně. Začátek v 8.00 a ve 13.00. Podle možností a zájmu je možnost stanovit vlastní rozvrh hodin a zkombinovat i více technik.

Účastníkům kurzů bude k dispozici kuchyňka, kde je možno připravit si rychlý oběd a občerstvení nebo můžete zajít do blízké restaurace. Pokud má někdo zájem absolvovat intenzivní týdenní výuku anebo bydlí daleko od Vlčnova, je zde i možnost ubytování. Cena je 100 Kč za 1 lekci (4 hodiny). Za dopolední hlídání dětí je cena 50 za 4 hodiny. Všechny kurzy jsou určeny jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.

Na kurz výuky paličkované krajky bude možno všechny potřebné pomůcky zakoupit nebo zapůjčit na místě, s sebou si přineste nůžky, špendlíky s hlavičkou, čtvrtku tvrdého papíru a vyšívací bavlnku perlovku. Paličkování bude vyučovat Petra Kučerová Brandysová a Alžběta Zelinková.

Do kurzu malování na hedvábí budete potřebovat barvy na hedvábí, 100% hedvábí (šátky, šály, menší kousky oděvu), kontury (guty) a vlasový štětec. Všechny pomůcky i materiál na pomalování bude možno zakoupit v KSK. Protože potřeby a materiál k této technice jsou hodně drahé, je nutné vybírat k základnímu poplatku za kurz ještě další příplatek, dle množství spotřebovaného materiálu. Pokud si přinesete vlastní pomůcky, poplatek navíc samozřejmě platit nebudete.

K technice batikování si přineste několik starších nebo alespoň jednou vypraných bavlněných triček (nejlépe světlé barvy) či jiný bavlněný oděv (šátky, sukně, kalhoty), jehlu, nit nebo tenký provázek, nůžky. Kurzy malování na hedvábí a batikování povede paní Zdeňka Brandysová.

Pomůcky pro děti budou také zajištěny. Zájemci se mohou hlásit na telefon: 572 675 500, 572 675 130, na e-mail: zc.vonclv@ksk , nebo písemně na adresu: Klub sportu a kultury, 687 61 Vlčnov 186.

 

Autor: vrt

Vaše názory

Hvězda začíná prázdniny tím nejlepším

Uherské Hradiště

Hvězda začíná prázdniny tím nejlepším

V první polovině července budou uherskohradišťská Městská kina promítat výběr divácky nejúspěšnějších filmů první poloviny roku ve...

5. 7. 2009
Odvážná pestrost zahraničních kapel na Besedě u Bigbítu

Tasov

Odvážná pestrost zahraničních kapel na Besedě u Bigbítu

Absolutní všehochuť a zároveň kvalita, to jsou základní znaky sedmnáctého ročníku festivalu Beseda u Bigbítu, který se...

5. 7. 2009
Kováři i kovářky na Buchlově

Buchlovice

Kováři i kovářky na Buchlově

Černé řemeslo každoročně slaví svátek na hradě Buchlově, kde probíhají kovářské dny s názvem Buchlovské kování. Právě...

5. 7. 2009
Letní jízda se Sory - na plátně!

Uherské Hradiště

Letní jízda se Sory - na plátně!

...Tak začal jeden večírek, zavolal mně můj kámoš Mirek, abych se rychle připravil, já Bob zatím káru...

5. 7. 2009
TOPlist