FacebookYoutubeInstagram

Najdete ve víně pokušení?

Buchlovice Kultura 12. 4. 2019
Najdete ve víně pokušení?

Den vína otevře brány Buchlova

Neobvyklé prostory hradu Buchlova opět vytvoří jedinečnou kulisu Dne vína - reprezentativní výstavy vín, která nabídne koštování vybraných odrůd bílého - Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Pálava a Děvín - i červeného vína - Rulandské modré, Agni, Sevar, Laurot, Dunaj a Fratava. A navíc obohatí návštěvníky také o intelektuální zážitky při literárně odlehčené konferenci na téma Víno a pokušení.

„Letos přislíbil účast např. publicista Alexandr Tomský, několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička, a chybět by neměl ani spisovatel, básník a výtvarník Jaroslav Kovanda či kněz Rudolf Chmelař,“ dodává Jiří Raštica z Folklorního studia.

Schéma Dne vína v sobotu 13. dubna zůstává stejné jako v minulosti - 13.30 Literární konference, v 16.00 Košt vína a v 18.00 Aukce šampionů a vzácných vín v prostorách vinotéky hradu Buchlova.

Výtěžek aukce bude tentokrát věnován postiženým trojčatům, která se narodila již v pátém měsíci těhotenství. Děvčátka prodělala řadu operací, prošla specializovanými zdravotnickými zařízeními po celé Moravě a postupně se dostávala do rodiny. Od listopadu 2017 bydlí s rodiči v malém 2+1 domečku. Tatínek k tomu dodává: „Teď hlavně chceme přistavět pokojíček a zařídit jej tak, aby rozvíjel a stimuloval vývoj holčiček, protože to jsou velké bojovnice, které se nevzdávají! Shánět finance je pro nás velmi náročné, a proto tuto pomoc velmi vítáme.“

„Hrát a zpívat bude CM Rubáš, konferenci svým zpěvem doprovodí ženský a mužský sbor Folklorního studia. Košt můžete spojit s příjemnou procházkou lesy pod hradem Buchlovem, nicméně pro ty, kterým by se z čerstvého vzduchu zatočila hlava, je připraven koštbus, který bude vypraven z Uherského Hradiště se zastávkou na náměstí v Buchlovicích a který vás bezpečně zdarma dopraví tam i zpět,“ slibují pořadatelé.

Koštbus pojede z Buchlovic (náměstí) ve 13.00 a 14.45.  

Z Uherského Hradiště ("pod kaštany") v 15.00 (bude-li plný autobus, bude přistaven ještě další). Opačný směr z Buchlova do Buchlovic a dále Uherského Hradiště s případnou zastávkou na vlakovém nádraží ve Starém Městě (po domluvě s řidičem) v 18.30, 19.30, 20.30, 21.30. Ukončení akce je ve 21.00.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Od fašanku do Velikonoc na Rochusu

Mařatice

Od fašanku do Velikonoc na Rochusu

Víte, jak se dříve prožívalo na Slovácku postní období, zklidnění a příprava na velikonoční svátky? Tradiční slovácké...

10. 4. 2019
Honzu Grebíka doprovodí hvězdné složení

Uherský Brod

Honzu Grebíka doprovodí hvězdné složení

Dvacet let od prvního koncertu se rozhodl zajímavým způsobem oslavit muzikant a skladatel Honza Grebík. Na svůj...

10. 4. 2019
Rychlé šípy počtvrté vyprodaly Národní divadlo

Praha

Rychlé šípy počtvrté vyprodaly Národní divadlo

To, co se někomu nepodaří ani jednou, dokázala nejúspěšnější komedie Slováckého divadla Rychlé šípy už čtyřikrát. Minulý...

10. 4. 2019
Rekordní derflanský košt pálenek

Uherské Hradiště - Sady

Rekordní derflanský košt pálenek

V Derfli se letos sešel rekordní počet 567 vzorků pálenek a likérů! Přesněji 339 z modrého ovoce,...

10. 4. 2019
TOPlist