FacebookYoutubeInstagram

Návrháři představí extravaganci

Uherské Hradiště Kultura 27. 3. 2009
Návrháři představí extravaganci
Foto: PJ

Každoročně minimálně jednu kolekci předního českého návrháře. Tak tento cíl si před sebe postavili organizátoři módních přehlídek v uherskohradišťském Klubu kultury a až dosud jej beze zbytku plnili. Letos ovšem připravili podobné magnety hned dva, kolekci návrháře Pavla Jevuly, držitele prestižního ocenění Top styl designer, a práci Petra Kaloudy, člena Akademie módy.

Sci-fi román Stalker si vzal jako podnět pro svou kolekci Pavel Jevula. „Kolekce Stalker vznikla na základě šperků Amorike designéra Ronyho Plesla a její premiérové uvedení viděli návštěvníci srpnového veletrhu módy Styl a Kabo v Brně,“ uvedl ke své kolekci Jevula, který se v Uherském Hradišti prezentoval již před půldruhým rokem kolekcí Paměť, připomínající holocaust. Extravagantní kolekci tvoří soubor návrhů jak pro muže, tak i pro ženy, kde společným rysem bude nádech futurismu umocněný překrytím očí jednotlivých modelů a modelek.

Také Petr Kalouda přiveze kolekci, která nabízí modely jak pro muže, tak pro ženy. „Kolekce Chvíle štěstí je specifická tím, že vznikla výhradně z materiálů, které byly vyrobeny v tuzemsku, a zároveň není vyrobena pouze z oděvních, ale i z technických materiálů, jakým je například padákovina či pytlovina,“ sdělil Kalouda, který přislíbil, že do Uherského Hradiště přiveze více než polovinu z 35dílné kolekce. I tuto kolekci mohli vidět návštěvníci srpnového veletrhu Styl a Kabo v Brně, kde byla součástí zahajovacího večera, nebo například v Tunisu, kde sklidila velké ovace.

Přehlídka přitom samozřejmě nebude věnována jen špičkovým návrhářům, ale také dámské konfekci, plavkám, módě pro děti a chystá se i několik překvapení.

Show v uherskohradišťském Klubu kultury vypukne již tuto sobotu, tedy 4. dubna v 19.30.

Autor: zde

Vaše názory

Ve znamení změn

Uherské Hradiště

Ve znamení změn

Nové trendy nejen pro ženy, muže, ale nově také i pro děti budou moci zhlédnout všichni, kdo...

25. 3. 2009
Vítání jara v regionu

Slovácko

Vítání jara v regionu

Staroměstská Dolinečka se rozloučí se zimou vynášením Mařeny. Průvod vyjde od radnice, kde v neděli 29. března...

25. 3. 2009
Plnoletá kuličkiáda

Buchlovice

Plnoletá kuličkiáda

Každé jaro se na buchlovické náměstí vrací kuličkiáda. S důlkem dokonce radní počítali i při rekonstrukci náměstí,...

25. 3. 2009
Horňácké košty

Horňácko

Horňácké košty

Tuto sobotu 28. března se na Horňácku odehrají dva originální košty. V louckém kulturním domě se od...

25. 3. 2009
TOPlist