FacebookYoutubeInstagram

Nech svůj talent promluvit...

Uherské Hradiště Kultura 6. 5. 2020
Nech svůj talent promluvit...

Prvačka Charlotka Vašátová s námi rozvíjí svůj talent.

Foto: TT

ZUŠ Slovácko zve nováčky k talentovkám

Přelom května a června je obdobím talentových zkoušek. Obvykle v druhém pololetí školního roku nabízí Slovácká zuška budoucím žákům a zájemcům o studium množství různých akcí, kde by si mohli udělat představu o tom, jak to na škole chodí a vypadá. Během těchto měsíců bývají akce ZUŠ Slovácko významnou součástí kulturního dění města.

Letošní rok a epidemiologická situace s ním spojená jim však vrcholné období zkomplikovaly. Aby se úplně neumlčeli, přesunuli učitelé a žáci svoji tvorbu na sociální sítě a webové stránky školy. "Krmíme naše stránky videi a obrázky žáků, kteří v této nelehké situaci hledají útěchu, odreagování nebo zábavu právě v hudbě, výtvarné tvorbě či tanci. Někteří dokonce posílají výstupy, kde hraje nebo tvoří celá rodina. A za to jsme rádi, že se díky umění upevňují a prohlubují mezilidské vztahy,” popisuje Tereza Tymrová, zástupkyně ředitele.

Škola nabízí k výuce tři umělecké obory - hudební, výtvarný a taneční. "Snažíme se pro každého žáka hledat ideální cestu, vytvořit kolem něj rodinné, kreativní prostředí, v němž se bude dobře cítit a s radostí objevovat svět umění. V naší pedagogické práci se snažíme uplatňovat současné vyučovací trendy,” upřesňuje Kristina Hrubá, zástupkyně ředitele.  

Nad termíny a formou talentových zkoušek zatím visí otazník. Co ale ví ZUŠ Slovácko určitě, je, že talentové přijímací zkoušky budou.

Online přihlášky ke studiu naleznou zájemci již dnes na webových stránkách školy zusslovacko.cz, uzávěrka přihlášek je 29. května 2020. Talentové přijímací zkoušky propuknou na ZUŠ Slovácko v červnu a již nyní se učitelé těší na nové žáky a nové výzvy.

Čtěte více
Autor: iva
Inzerce

Vaše názory

Autistu vidělo na Facebooku víc diváků než v divadle

Uherské Hradiště

Autistu vidělo na Facebooku víc diváků než v divadle

Autista se stal nejúspěšnější inscenací v historii Malé scény Slováckého divadla. A že komorní drama oslovilo tisíce...

4. 5. 2020
Středa bude patřit Autistovi

Slovácko

Středa bude patřit Autistovi

Od neděle je jasné, že už za dva dny si mohou připomenout silné a dojemné drama Autista,...

29. 4. 2020
Fotíš přírodu? Soutěž se týká také tebe!

Slovácko

Fotíš přírodu? Soutěž se týká také tebe!

Klub kultury v Uherském Hradišti vyhlásil již 42. ročník fotografické soutěže Týká se to také tebe, která...

28. 4. 2020
Uzávěrka již ve čtvrtek!

Slovácko

Uzávěrka již ve čtvrtek!

Pořadatelé z Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti připomínají, že tento čtvrtek 30. dubna je uzávěrka...

28. 4. 2020
TOPlist