FacebookYoutubeInstagram

Nejlepší filmy Febiofestu uvidíte ve Hvězdě

Uherské Hradiště Kultura 15. 4. 2019
Nejlepší filmy Febiofestu uvidíte ve Hvězdě

Zdarma se můžete mrknout na strhující film Free Solo

Sedmičku nejlepší filmů festivalu Febiofest uvidíte i v kině Hvězda. Od úterka 16. dubna do čtvrtka 18. dubna můžete mrknout na snímky, které v běžné nabídce distribučních společností nenajdete.

Febiofest v kině Hvězda v úterý zahájí uhrančivý a unikátní dokumentární snímek slavného novozélandského režiséra Petera Jacksona Nikdy nezestárnou (17.30), který ukazuje filmový materiál z 1. světové války tak, jak jej ještě nikdo neviděl. Životopisné drama - nominované na 8 Oscarů a 6 Zlatých globů - Vice (20.00) sleduje vzestup bývalého viceprezidenta Spojených států Dicka Cheneyho na jednu z nejvyšších politických příček světa.

Ve středu vás uchvátí japonské animované fantasy Mirai, dívka z budoucnosti (15.30). Jemný film o křehkosti a kráse rodinných vztahů slibuje jedinečné dobrodružství pro diváky od 5 do 105 let.
Příznivce napětí a horolezectví osloví dokumentární film Free Solo (17.30). Portrét v mnoha ohledech výjimečného sportovce a člověka sklízí od své premiéry nadšené kritické reakce a dostal se do užších nominací na Oscara za dokumentární film. Tento film bude navíc promítnut zdarma! Středeční program uzavře zábavná westernová odysea z dob zlaté horečky The Sisters Brothers (20.00).
Ve čtvrtek se mohou diváci těšit na třetí film Ralpha Fiennese Bílá vrána (18.00) - delikátně natočené drama o tanci, jedné komplikované duši a jednom komplikovaném politickém konfliktu inspirované životním příběhem slavného Rudolfa Nurejeva. Fantastická, na Oscara nominovaná Melissa McCarthy zazáří na závěr festivalových ozvěn v hořké komedii dle skutečných událostí Dokážete mi kdy odpustit? (20.30). Představí se v roli neúspěšné spisovatelky Lee, vrhající se do padělání dopisů slavných.

Nabídka filmů je zajímavá, a proto byste v předvelikonočním týdnu měli využít skvělé příležitosti zhlédnout filmy, které vám rozšíří vaše filmové obzory. 

Autor: IVA

Vaše názory

Dnes startuje muzikál Chicago

Uherské Hradiště

Dnes startuje muzikál Chicago

Ode dneška se naplno ve Slováckém divadle rozjedou přípravy posledního předprázdninového kusu, slavného amerického muzikálu Chicago. Režie...

15. 4. 2019
Dámský jarmark můžete obohatit i vy!

Kunovice

Dámský jarmark můžete obohatit i vy!

Velikonoční zboží, herní zónu i dětské historické kolbiště nabídne Dámský jarmark v prostorách Panského dvora v Kunovicích....

12. 4. 2019
Najdete ve víně pokušení?

Buchlovice

Najdete ve víně pokušení?

Neobvyklé prostory hradu Buchlova opět vytvoří jedinečnou kulisu Dne vína - reprezentativní výstavy vín, která nabídne koštování...

12. 4. 2019
Od fašanku do Velikonoc na Rochusu

Mařatice

Od fašanku do Velikonoc na Rochusu

Víte, jak se dříve prožívalo na Slovácku postní období, zklidnění a příprava na velikonoční svátky? Tradiční slovácké...

10. 4. 2019
TOPlist