FacebookYoutubeInstagram

Netradiční „filmovkový“ večer s nádechem humoru a starých časů!

Mařatice Kultura 29. 7. 2019
Netradiční „filmovkový“ večer s nádechem humoru a starých časů!

Na zďi jednoho z domků se bude odvíjet příběh Slováska sa nesúdí

Filmovka se už před lety spojila se skanzenem Rochus, kde probíhají folklorně laděné večery s filmovým promítáním. Letos se můžete v úterý 30. července od 19.00 těšit na pořad spisovatele Jiřího Jilíka, který propojí regionální literaturu, mluvené slovo i lidovou hudbu a diváky poeticky i zábavně seznámí s humorem v lidové kultuře. „Známé osobnosti regionální kultury Slovácka Josef Kubáník, Jiří Miškeřík a František Šulák zavzpomínají na lidové vypravěče a jedny z posledních autentických nositelů nářečí Josefa Lebánka z Moravských Kopanic, Vaška Mlýnka z Horňácka a především na spisovatele a malíře Zdeňka Galušku, od jehož úmrtí letos uplynulo dvacet let,“ prozrazuje autor Jiří Jilík.

Vybrané úryvky Galuškových textů přečte herec Slováckého divadla Vladimír Doskočil. Povídání hostů doplní lidovou písničkou Ženský sboreček Koňadra z Vracova a Mužský sbor z Vápenic, hudebně je doprovodí cimbálová muzika Friška z Kyjova. Návštěvníci se také mohou těšit na skanzenové letní kino - na zeď jedné z usedlostí budou po setmění promítnuty vybrané díly komediálního televizního seriálu Slovácko sa nesúdí.

Vstupenky na folklorní pořad bude možné zakoupit v pokladně skanzenu od 18.00. „Před začátkem programu i promítání si návštěvníci mohou prohlédnout expozice, ochutnat pochoutky tradiční gastronomie a okoštovat víno z místního vinařství. A kdo by si chtěl vychutnat až večerní atmosféru a romantický výhled na osvětlené město, může přijít i po skončení folklorního pořadu, vstup na skanzenové letní kino je zdarma. Přibližně ve 21.30 se začne promítat Slovácko sa nesúdí,“ zve Petra Pavelčíková za skanzen Rochus.

Autor: IVA

Vaše názory

S čerty nejsou žerty v zámeckém amfíku

Buchlovice

S čerty nejsou žerty v zámeckém amfíku

Speciální open-air projekce kultovní pohádky za účasti režiséra Hynka Bočana a představitele jedné z hlavních rolí Ondřeje...

26. 7. 2019
Fit Den Dam aneb Dámy, myslete na sebe!

Popovice

Fit Den Dam aneb Dámy, myslete na sebe!

Stres i kila jsou ty tam, když navštívíš FitDenDam. Úžasný den pro dámy se koná v sobotu...

26. 7. 2019
Kdo nesmrdí česnekem, není dobrým člověkem

Buchlovice

Kdo nesmrdí česnekem, není dobrým člověkem

Česnekáři z celé republiky se opět sjedou na Festival česneku v prostorách zámku, zámeckého parku a prostranství...

26. 7. 2019
V Galerii nakoupíte jedinečné hand made výrobky

Uherské Hradiště

V Galerii nakoupíte jedinečné hand made výrobky

Slovácko je proslulé folklorem, tradicemi a cestovním ruchem. Málokdo však ví, že je také líhní umělců všech...

25. 7. 2019
TOPlist