FacebookYoutubeInstagram

Neuvěřitelný kluk, co hraje jako bůh a zachraňuje slepice

Uherské Hradiště Kultura 19. 2. 2018
Neuvěřitelný kluk, co hraje jako bůh a zachraňuje slepice

Matyáš Novák je novým hudebním úkazem.

Foto: archiv MN

Matyáš Novák je virtuosem, před kterým smekají hudební persony

Říká se, že mladí musí sbírat zkušenosti, ale tenhle kluk strčí kdekterého umělce do kapsy. I když nepochází z hudební rodiny, devatenáctiletý Matyáš Novák je klavíristou par excellence, o čemž svědčí vítězství v mnoha klavírních soutěžích v České republice, Španělsku, Slovinsku, Rakousku, Německu, Polsku a USA. Je také hrdým členem Petrof Art Family. „Matyáš je úžasná osobnost, která mě nikdy nepřestane fascinovat - na jedné straně svou profesionalitou, technickou vytříbeností a hudebním talentem, na straně druhé ale také velkým srdcem, lidskostí a přirozeností,“ říká o nadějném klavíristovi Zuzana Ceralová Petrofová, prezidentka skupiny Petrof.

Díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice patří k nejperspektivnějším pianistům své generace. O jeho kvalitách se můžete přesvědčit v úterý 27. února v 19.30 v Redutě, kde se představí v programu Chopin a Liszt - Něha a vášeň.

Matyáš je hudebním úkazem - od dvou let brnkal na dětské klavíry, než ho v pěti letech rodiče přivedli do zušky. V současnosti je studentem Konzervatoře Pardubice a klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole.

Odjakživa poslouchá jen vážnou hudbu, je milovníkem železnice a naprostou raritou je jeho členství v Českém svazu chovatelů. Snaží se šlechtit forverky, araukany, štýřanky, drážďanky, lakenfeldky a spojit krásu plemen s trojitou užitkovostí - vajíčka, maso a trus - s pěstitelstvím zeleniny.

Už pro neobvyklé propojení špičkového klavírního provedení s chovatelstvím stojí za to koncert vidět. Předprodej vstupenek najdete na pokladně Klubu kultury.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Prázdniny mezi hvězdami

Uherský Brod

Prázdniny mezi hvězdami

V Digitálním planetáriu můžete strávit jarní prázdniny v rámci zajímavých výchovně vzdělávacích programů pro všechny generace. Budou...

19. 2. 2018
Diváci se dočkali - začíná se zkoušet Kříž u potoka

Uherské Hradiště

Diváci se dočkali - začíná se zkoušet Kříž u potoka

Adaptaci slavného románu Karolíny Světlé Kříž u potoka začalo v těchto dnech připravovat Slovácké divadlo. „Román Karolíny...

16. 2. 2018
Na Thálii nominovaný Pavel Hromádka: Jsem hračička

Uherské Hradiště

Na Thálii nominovaný Pavel Hromádka: Jsem hračička

Leonato v Mnoho povyku pro nic, Fedor Gál v Přes ploty nebo Vengerovič v Platonovovi jsou nejnovější...

16. 2. 2018
„Povyk je nejvtipnější,” říká režisér

Uherské Hradiště

„Povyk je nejvtipnější,” říká režisér

Slovácké divadlo začalo novou sezónu na jedničku. Diváci nejvíc oceňují komedie Úča musí pryč! a Mnoho povyku...

16. 2. 2018
TOPlist