FacebookYoutubeInstagram

Nová pohádka o bylinkách už tuto neděli

Uherské Hradiště Kultura 8. 11. 2018
Nová pohádka o bylinkách už tuto neděli
Foto: Marek Malůšek

Anička a bylinkové kouzlo - to je název úplně nového pohádkového muzikálu, který už tuto neděli představí herci uherskohradišťského divadla. „Pohádku pro nás napsali Josef Fojta a Emanuel Míšek a děti čeká nejenom spousta písniček, ale i vyprávění o bylinkách,“ slibuje ředitel divadla Michal Zetel a připomíná, že po premiéře čeká nejmenší diváky také křest CD s písničkami z muzikálu, na kterém spolupracoval i Josef Somr. „Pan Somr je jeden z nejpokornějších a nejskromnějších herců, jaké znám. Je mi ctí, že alespoň takto s naším divadlem spolupracuje,“ dodal ředitel. V pohádce, kterou režíruje Jakub Maceček, se publiku představí například Klára Vojtková, Pavel Hromádka, Martin Vrtáček, Pavlína Hejcmanová, Jitka Hlaváčová a další herci. Premiéra začíná v neděli ve 14.00, na 17.00 je pro velký zájem připraveno další představení.
Tři otázky pro Kláru Vojtkovou

Kláro, pomalu, ale jistě se blíží premiéra pohádky Anička a bylinkové kouzlo, kde hraješ Aničku a Heřmánek pravý. Jak bude fungovat to střídání postav, prozradíš víc?

V žádné pohádce by neměla chybět kouzla a v té naší taky chybět nesmí, to už sám titul nedovolí. A tak ono bylinkové čarování změní Aničku i jejího tatínka k nepoznání. Nepůjde však jen o jejich vzhled, všemocná příroda promění i jejich srdce.

Anička a bylinkové kouzlo je pohádkový muzikál a největší skupinu budou tvořit malí diváci. Baví tě hrát pro děti a cítíš nějaký rozdíl mezi hraním pro dětské a dospělé publikum?

Ve Slováckém divadle budu hrát v pohádce poprvé, čili moc srovnávat nemůžu. Ale s dcerkou chodíme do divadla poměrně často, a tak znám reakce její i ostatních dětí z pozice diváka. A to miluju. Ráda sedám na balkoně a koukám nejen na jeviště, ale i na děti dole v sále. Baví mě to, dojímá mě to. Matyldě jsou skoro tři roky, je tedy „cílovkou“ tohoto kousku. Poprvé bude v hledišti a já na jevišti. Nemůžu se dočkat, až budu „vyprávět“ pohádku takovým skoro čtyřem stovkám Matylek.

Pohádku režíruje Jakub Maceček. Jak se ti s ním spolupracovalo?

S Kubou je to vždy napínavé a tvořivé a takové rošťácké, všichni se vyblbneme jak malí. Navíc od naší poslední spolupráce (Cybercomics) se Kuba i většina mých kolegů, kteří v pohádce účinkují, změnili. Mají děti, a mají tak nové radosti i starosti. A tak i Kubův smysl pro humor získal nové dimenze. Děti a rodiče to nepochybně ocení.

Autor: tym

Vaše názory

Dalibor Bednář vrací zašlou slávu vinylových burz

Uherské Hradiště

Dalibor Bednář vrací zašlou slávu vinylových burz

Možná máte v živé paměti proslulé „černé“ burzy. Jedině na nich se za socialismu dala sehnat hudba...

8. 11. 2018
Baletky zušky ozvláštní Sylfidu z Moskvy

Uherské Hradiště

Baletky zušky ozvláštní Sylfidu z Moskvy

Sezóna Kulturních delikates v kině Hvězda Uherské Hradiště je již v plnému proudu. V neděli 11. listopadu...

8. 11. 2018
David Vaculík je zpátky

Uherské Hradiště

David Vaculík je zpátky

Měsíc se muselo Slovácké divadlo obejít bez jedné z nejvýraznějších tváří, herce Davida Vaculíka. Ten si při...

7. 11. 2018
Kdo bude slivovicový král?

Uherské Hradiště

Kdo bude slivovicový král?

Po dvou letech se počtvrté do Reduty vrací Slovácký košt slivovice. V nabídce se objeví 125 unikátních...

7. 11. 2018

Související

Slovácko

Poslední deník Květy Fialové, díl třetí

DOBRÝ DEN už potřetí přináší exkluzivní ukázku z knihy herce Josefa Kubáníka Poslední deník Květy Fialové, ve...

Slovácko

Poslední deník Květy Fialové, díl první

Poslední deník Květy Fialové - tak se jmenuje kniha herce Josefa Kubáníka, která se v den nedožitých...

Uherské Hradiště

Poslední Rychlé šípy už tento týden

Poslední představení právě končící divadelní sezóny odehrají divadelníci tuto neděli 30. června na Kolejním nádvoří. Půjde, jak...

Uherské Hradiště

Igor Stránský začne po prázdninách zkoušet Přelet nad kukaččím hnízdem

Slavné drama Přelet nad kukaččím hnízdem začne na podzim ve Slováckém divadle připravovat režisér Igor Stránský. Premiéra...

TOPlist