FacebookYoutubeInstagram

Novinka se sudičky, a online

Uherské Hradiště Kultura 13. 1. 2009
Novinka se sudičky, a online

Sudička Květa Fialová.

Foto: archiv

Sobota ve Slováckém divadle: nová bláznivá komedie, sudičky a přímý přenos v rádiu

Slovácké divadlo v sobotu slavnostně zahájí rok 2009. Diváci, kteří vlastní předplatné, si mohou gratulovat. Na programu bude dlouho očekávaná premiéra bláznivé komedie Tenor na roztrhání v režii miláčka publika Roberta Bellana. Kolem ní se ale bude dít spousta dalších věcí.

Nová komedie

Oblíbili jste si Rychlé šípy? Smáli jste se u komedie 1+2=6? Pak můžete mít další důvod k radosti. Režisér obou jmenovaných komedií Robert Bellan se vrací, a rovnou s novinkou, kterou The New York Times označily za jednu ze dvou nejlepších komedií na světě napsanou žijícími autory. Hra Tenor na roztrhání doslova obletěla svět a všude se její reprízy počítají na stovky. Hlavním hrdinou komedie je světoznámý tenorista, který přijede do Clevelandu zazpívat postavu Othella. Bohužel před vystoupením požije spoustu prášků na spaní, zapije je alkoholem a usne. Majiteli divadla nezbývá nic jiného, než navléknout do kostýmu nenápadného, ale talentovaného zpěváka Maxe v domnění, že nikdo nic nepozná. Vtom se ale skutečný zpěvák probudí a dožaduje se vstupu do divadla. „Pak už nikdo neví, kdo je kdo, protože všude běhají dva černoši a zpívají u toho árie,“ usmívá se nad zápletkou představitel hlavní role David Vaculík.

Sudičky

Premiérové publikum se ale kromě brilantní komedie plné nečekaných zápletek setká s dvojicí sudiček. Slovácké divadlo v sobotu navštíví legenda českého herectví Květa Fialová a spolu s ní přicestuje i světoznámá módní návrhářka Marie Zelená. Třetí ze sudiček Lucie Bílá by měla diváky pozdravit alespoň prostřednictvím telefonu. Během večera budou také vylosovaní diváci, kteří od sudiček získají osobní dárky. „Rádi bychom nový rok zahájili tak, jak jsme končili ten loňský. Tedy s velkou chutí dělat výborné divadlo pro výborné diváky,“ říká k připravovanému slavnostnímu večeru ředitel divadla Igor Stránský a dodává, že setkání s oběma sudičkami je pro něj pokaždé velkým zážitkem.

Přímý přenos

Zahájení roku 2009 bude možné sledovat doslova v přímém přenosu. S nápadem uherskohradišťské divadelníky oslovilo Rádio Zlín, a ti souhlasili. „Do našeho divadla se vejde jen necelá čtyřstovka diváků, díky Rádiu Zlín ale u zahájení nového divadelního roku bude několik desítek tisíc lidí najednou,“ pochvaluje si nápad herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Na posluchače čeká od 13.00 do 18.00 téměř dvacítka vstupů, která bude podrobně mapovat dění v divadle. U mikrofonu nejposlouchanějšího rádia v regionu se vystřídá ředitel divadla, herci a také obě sudičky. Celé vysílání budou moct sledovat i diváci, kteří do divadla zamíří, zcela výjimečně bude totiž otevřeno. „Je nám ctí, že spolu s posluchači budeme moct nahlédnout do zákulisí divadla, o němž se po celé republice mluví jako o jednom z nejlepších divadel u nás,“ vysekl divadelníkům pochvalu programový ředitel rádia Zlín Martin Malůš. 

Autor: vrt

Vaše názory

Pulec: Text si opakuji i na ulici

Uherské Hradiště

Pulec: Text si opakuji i na ulici

Herec Kamil Pulec diváky okouzlil jako slavný Othello v Shakespearově tragédii. Tentokrát na něj čeká velká komediální...

13. 1. 2009
Večer s Václavkem a Dvořáčkem

Uherské Hradiště

Večer s Václavkem a Dvořáčkem

O tom, že kvalitní hudební vystoupení nemusí být jen doménou víkendů, se můžete přesvědčit ve čtvrtek 15....

13. 1. 2009
DESmod vyjíždí na Moravu

Nivnice

DESmod vyjíždí na Moravu

Slovenská kapela DESmod se stále drží na vrcholu popularity. Na konci loňského roku získala třetího slovenského „slávika“....

13. 1. 2009
Metalová pětka to rozbalí na Míru

Uherské Hradiště

Metalová pětka to rozbalí na Míru

První hudební akci letošního roku v klubu Mír odstartuje v pátek 16. ledna agilní trashmetalová skupina Next...

13. 1. 2009

Související

Vésky

Česká televize natočila dokument o Zdeňkovi Trčálkovi

Sobotní dopoledne bude v České televizi patřit herci Zdeňku Trčálkovi. V průběhu posledních několika měsíců o něm...

Uherské Hradiště

Jura Pavlica, Slovácké divadlo a ZUŠ podpoří koncertem hradišťskou nemocnici

Díků není nikdy dost – tak se jmenuje unikátní koncert, který ve středu 8. dubna odvysílá Slovácké...

Uherské Hradiště

O telefonáty poprosila sestřička z Prahy i učitel z Norska

„Uvědomili jsme si, jak někteří senioři potřebují úplně obyčejný rozhovor. Aby se někdo zajímal o to, co...

Slovácko

Herci nakupují seniorům, občas i s překvapením

„Oni nejenže šijí roušky, ale jako správní šípáci obstarávají nákupy pro naše klienty v Domově pro seniory,...

TOPlist