FacebookYoutubeInstagram

Nový kulturní areál Bukovina otevře a pokřtí Vláďa Mišík

Popovice Kultura 5. 7. 2009
Nový kulturní areál Bukovina otevře a pokřtí Vláďa Mišík

Rocková legenda Vláďa Mišík.

Foto: archiv

Při návratu z lyžovačky mě okouzlila příroda - řekl jsem si, že něco takového vybuduji i u nás

Tento pátek vejde do historie regionu otevřením a pokřtěním nového kulturního stánku Bukovina v Popovicích. Kmotrem a úplně prvním zpěvákem, který bude v amfiteátru koncertovat, je rocková legenda Vláďa Mišík. Otevře tak kulturní léto.

Rekonstrukce a výstavba kulturního areálu s amfiteátrem a sálem v blízkosti popovických rybníků se zrodila v hlavě stavebníka, sportovce a folkloristy Lubomíra Šlosara. Financovalo ji ministerstvo pro místní rozvoj a obec Popovice. Velkou výhodou je, že nebude rušit okolí, jako jeden z mála areálů má vnitřní zázemí, takže se v klidu může bránit rozmarům počasí.

„Jel jsem kdysi z lyžovačky a viděl nádherný areál okolo rybníků v Alpách. Nápad na realizaci něčeho takového v našem prostředí se mi uhnízdil v hlavě, a když se nabídla možnost dotací na revitalizaci vojenských prostor, vážně jsem začal uvažovat o zbudování něčeho takového v Popovicích,“ vysvětluje Šlosar, který popovický areál vedle hřiště dobře zná. „Vždycky, když jsem na kole zamířil k rybníčkům, zamrzelo mě, jak budovy a prostory kolem chátrají. Kolikrát jsem přemýšlel, jak zajímavého místa a rázu krajiny využít. Sami návštěvníci mohou na sobotní akci posoudit, jak se nám to nakonec povedlo,“ říká Šlosar, který si objekt po dohodě s obcí na dvě desítky let pronajal na provozování kulturních a společenských akcí. Po letní sezoně se Bukovina uzavře, opět přijedou stavebníci a vrhnou se na závěrečné dokončení haly a další stavební úpravy. Plný provoz se plánuje až na příští rok. „Chtěli bychom tady vybudovat odpočinkový prostor s ohništěm, kde bude možnost přespání, nachystané dříví na oheň, aby tady mohl kdokoli zabačovat. Máme velké plány udělat něco pro lidi, ale asi by mě moc zklamalo, kdyby něco poničili vandalové,“ obává se Šlosar.  

Slavnostnímu křtu bude předcházet Den stavbařů. „I když je to trošku svátek bývalých časů, byl bych rád, kdybychom se tady se všemi stavebníky setkali na neformálním sportovně-společensko-technickém odpoledni. Probereme nové trendy i zajímavosti z našeho oboru. Pozvali jsme kolegy z branže, ale i staré mistry, se kterými bychom chtěli zavzpomínat,“ dodává Šlosar.

V pátek 10. července od 18.30 proběhne křest haly, vystoupí country kapela Je nás moc, uskuteční se módní přehlídka a koncert Vladimíra Mišíka. Následovat jej bude 2. 8. Miroslav Donutil nebo 29. 8. Folklorní setkání Horňáků a Dolňáků, kdy vystoupí např. Martin Hrbáč, Luboš Holý, Vlasta Grycová, FS Pentla, CM Mladí Burčáci a další.

 

Autor: IVA TYMROVÁ

Vaše názory

Léto s českým filmem v Polešovicích

Polešovice

Léto s českým filmem v Polešovicích

Milovníci českých filmů mohou zajásat. Už potřetí v polešovickém kině Panorama uspořádali festiválek nových filmů domácí produkce,...

5. 7. 2009
Na prázdninové kurzy batiky i s dětmi

Vlčnov

Na prázdninové kurzy batiky i s dětmi

Stalo se již tradicí, že o prázdninách pořádá Klub sportu a kultury Vlčnov rukodělné kurzy. „V letošním...

5. 7. 2009
Hvězda začíná prázdniny tím nejlepším

Uherské Hradiště

Hvězda začíná prázdniny tím nejlepším

V první polovině července budou uherskohradišťská Městská kina promítat výběr divácky nejúspěšnějších filmů první poloviny roku ve...

5. 7. 2009
Odvážná pestrost zahraničních kapel na Besedě u Bigbítu

Tasov

Odvážná pestrost zahraničních kapel na Besedě u Bigbítu

Absolutní všehochuť a zároveň kvalita, to jsou základní znaky sedmnáctého ročníku festivalu Beseda u Bigbítu, který se...

5. 7. 2009
TOPlist