FacebookYoutubeInstagram

„O úspěchu jsem nepochybovala,“ říká Úča Irena Vacková

Uherské Hradiště Kultura 23. 5. 2019
„O úspěchu jsem nepochybovala,“ říká Úča Irena Vacková
Foto: Marek MALŮŠEK

Úspěšnou inscenaci Slováckého divadla Úča musí pryč! čeká devadesátá repríza. Bystrou komedii jednoho z nejhranějších německých dramatiků Lutze Hübnera se souborem nastudoval ředitel divadla Michal Zetel a Slovácké divadlo ji uvádí přímo ve školní třídě Základní školy UNESCO.

Hlavní roli učitelky Sabiny Milerové, kterou nespokojení rodiče vyzvali k rezignaci, ale ona se hned tak nemíní vzdát, ztvárnila herečka Irena Vacková. „Popravdě řečeno, o úspěchu a vysokém počtu repríz jsem nepochybovala od samého začátku. Hra je velmi současná a Michal Zetel měl vynikající nápad zasadit tuto hru do nejautentičtějšího prostředí, jaké je možné - do školní třídy. Setkávání se s kolegy a diváky mě stále baví, hraji Úču moc ráda, takže jí přeji do dalších let hodně dobré kondice a diváky trpělivě čekající na lístky,“ říká Irena Vacková.

Komedie Úča musí pryč! je momentálně beznadějně vyprodaná, ale divadelníci slíbili přidat v nejbližší době další představení.

Pět nejúspěšnějších inscenací v historii divadla

Rychlé šípy

Komedie režiséra Roberta Bellana není jen nejhranější inscenací v historii slovácké scény, ale i jedna z nejúspěšnějších v celé republice. Od premiéry na podzim uplyne už devatenáct let a Mirka Dušína a jeho povedenou partičku vidělo přes 130 000 diváků. Jevištní podoba slavných komiksových příběhů Jaroslava Foglara oslaví v listopadu jubilejní 500. reprízu.

1+2=6

Více než stodvacetkrát odehráli herci příběh taxikáře, který má dvě manželky a dělá všechno pro to, aby se na to nepřišlo. Komedii, na kterou po přestávce navazuje volné pokračování, uvádí uherskohradišťské divadlo jako jediné na světě, a to přímo s exkluzivním svolením autora Raye Coonyho. Režisérem je Robert Bellan a i dvanáct let od premiéry je skoro pořád vyprodáno. Divadelníci už teď nabízejí lístky na září.

Donaha!

Muzikál o pětici nezaměstnaných ocelářů, kterým nezbylo nic jiného, než se začít živit striptýzem, nastudoval režisér Radek Balaš. Hit, který vynesl představiteli hlavní role Tomáši Šulajovi jako jedinému v regionu muzikálovou Thálii, se hrál téměř stodvacetkrát.

Nájemníci

Jedinečná komedie v režii Zdeňka Duška má za sebou devadesát repríz a představitelé hlavních rolí Zdeněk Trčálek a Jiří Hejcman na svém kontě ceny diváků i odborné kritiky. Brzy uplyne šest let od premiéry a inscenace je stále na repertoáru.

Autista

Devadesát repríz má za sebou i dojemný příběh Autista, který autorka Alžběta Michalová napsala přímo pro uherskohradišťské herce podle skutečných událostí. Před několika týdny byla ale ohlášena derniéra, a tak se před prázdninami mimořádně povedená inscenace režiséra Michala Zetela, která představiteli titulní role Josefu Kubáníkovi vynesla cenu Největší z pierotů, s diváky rozloučí.

Autor: tym

Vaše názory

Pivní maraton na náměstí oživí vizážistka

Uherské Hradiště

Pivní maraton na náměstí oživí vizážistka

Deset druhů piva Jarošovského piva můžete v sobotu 25. května ochutnat na Masarykově náměstí v rámci čtvrtého...

23. 5. 2019
Chcete prodat stan či kolo? Vezměte je na blešák!

Uherské Hradiště

Chcete prodat stan či kolo? Vezměte je na blešák!

Chcete prodat stan, loď či kolo? Vezměte je na blešák! S blížícím se létem se můžete vydovádět...

23. 5. 2019
Nejstarší vesnický hasičský sbor z Bílovic slaví 150 let

Bílovice

Nejstarší vesnický hasičský sbor z Bílovic slaví 150 let

V Bílovicích se připravují na oslavy nejstaršího vesnického Sboru dobrovolných hasičů na Moravě. Uběhlo totiž 150 let...

23. 5. 2019
Nevíte co s časem? V Amfíku vám napoví!

Popovice

Nevíte co s časem? V Amfíku vám napoví!

V Amfiku Bukovina v Popovicích se v sobotu 25. května uskuteční společenská akce určená k podpoře trávení...

23. 5. 2019

Související

Uherské Hradiště

Hradiště pokřtí Poslední deník Květy Fialové

"Tohle jsem o Květě Fialové opravdu nevěděla. Její životní přítel Josef Kubáník dal dohromady knihu, ve které...

Uherské Hradiště

Přepište dějiny! Slovácké má dvě nominace na Cenu Thálie

Tak tohle se v historii Slováckého divadla ještě nestalo a nemůže se tím pochlubit žádné jiné regionální...

Uherské Hradiště

Divadlo chystá lahůdku na Malou scénu

Kanadskou hru Tom na farmě z roku 2011 autora Michela Marca Boucharda připravuje ve Slováckém divadle mladá...

Uherské Hradiště

Napětí v divadle - cinkne nominace na Thálie?

Zítřejší, tedy úterní odpoledne bude ve všech českých divadlech hodně napnuté. Herecká asociace totiž úderem 15.00 odtajní...

TOPlist