FacebookYoutubeInstagram

Občas někam přijedu jako veverka

Uherské Hradiště Kultura 18. 11. 2008
Občas někam přijedu jako veverka

Slovácké divadlo nabízí předplatné na příští rok. Ale diváky nečekají jenom mimořádné zážitky v podobě nového muzikálu Carmen, komedie Tenor na roztrhání či klasiky Naši furianti. Divadlo oslovilo trojici dobrých sudiček, které nad ním budou po celý příští rok držet ochrannou ruku. První z nich je zpěvačka Lucie Bílá, druhou světoznámá módní návrhářka Marie Zelená a třetí sudičkou je legendární česká herečka Květa Fialová. Ta se uplynulý víkend přijela do Uh. Hradiště podívat a jednomu z předplatitelů přivezla dokonce osobní dárek.

Ve Slováckém divadle jste se za poslední dobu objevila už podruhé. Čím to?

Nejdříve mě s Naďou Konvalinkovou pozvali na muzikál Adéla ještě nevečeřela. Ne kvůli herectví. Byly jsme jako dva exponáty, které pamatují ještě ten Lipského film. A já jsem byla tak překvapená, jaké tady máte úžasné divadlo, že když se mě pak zeptali, jestli bych chtěla být sudičkou pro rok 2009, přijala jsem okamžitě.

Sudičkou jste mohla být i v Praze. Mnohé možná překvapí, že při vaší pracovní vytíženosti přijedete na Slovácko?

Ale to mě neznáte. Já pořád někam cestuji, nemám jediný večer volný. Miluji diváky a jako správná sudička musím být s diváky co nejvíc osobně. Proto jsem taky přivezla dárek a ten některý z diváků dostane. Škoda že jich nemám 7000, aby jej mohl dostat každý předplatitel.

Dalšími dvěma sudičkami jsou Marie Zelená a Lucie Bílá. Znáte se?

Paní Zelenou neznám a doufám, že se s ní brzy tady v divadle potkám, ale Lucii znám moc dobře. Je to milá holka. Sice dělá komerci, ale má duši, a to se mně líbí.

Jak se vám vlastně líbil muzikál Adéla ještě nevečeřela?

Byl úžasný, ale je to hlavně kvůli té výborné herecké partě. Nikdo nevyčníval, nestrhával na sebe pozornost, všichni táhli za jeden provaz. To je totiž to nejhorší, co herec může mít - ego. Přitom tady bylo vidět, jak všichni milují diváky a jak diváci milují je. Ráda bych viděla všechny inscenace.

Kolik dalších her jste stihla teď během návštěvy v Hradišti?

V sobotu jsem zhlédla komedii Tcháni aneb Jak neprovdat dceru a v neděli na Malé scéně Little sister. Ale když jsem viděla, jaké hry se chystají v roce 2009, tak se sem možná odstěhuju. Vůbec se nedivím, že každý v okolí chce mít předplatné. Já ho chci taky.

Za svůj život jste hrála snad se všemi slavnými českými herci. Které jste měla nejradši?

Kamarádila jsem s Karolínkou Slunéčkovou, to byla fantastická kamarádka a taky vynikající herečka. Teď už na mě čeká tam nahoře. A taky se tam sejdu s panem Werichem. Do angažmá mě vzal v době, když byla kolegyně těhotná, tak doufám, že až tam budu s nimi, taky někdo otěhotní, abych si mohla zase zahrát.

Patříte k nejpopulárnějším českým herečkám…

Popularita? Co to je? Myslíte, jak vždycky někam přijedeme jako veverky? Lidi si nás pak prohlížejí a někteří přijdou a řeknou: Můžeme si na vás sáhnout?

Nelíbí se vám to?

Naopak! Je to krásné. Vážím si toho. Bez diváků bychom totiž my herci nebyli vůbec nic. Mně to opravdu těší. A to mě zastavují i lidé na ulici. Zrovna minulý týden mi jeden pán řekl: Paní Fialová, kdybyste byla mladší, nebo já starší, tak bych si vás vzal. Já jsem se trochu lekla, otočila se a nějaká paní mi říká: Paní Fialová, vezměte si ode mě bonbón. Vždyť to je fantastické. Říkají mi, že jim pomáhám stárnout.

Kdy zase do Hradiště přijedete?

Do konce roku to zvládnu ještě jednou. Chtěla bych, aby se tady vždycky zastavil čas.

Autor: joh

Vaše názory

Slovácko sa nesúdí taky v Újezdci

Újezdec u Osvětiman

Slovácko sa nesúdí taky v Újezdci

V malé vesničce u Osvětiman bude v neděli veselo. Přijede Matúš Pagáč, Jura Klásek aj tetka Kyščena...

18. 11. 2008
Pohádkové postavičky v muzeu

Buchlovice

Pohádkové postavičky v muzeu

Vernisáž výstavy Hliněné pohádky autora Josefa Lapčíka v Muzeu Podhradí Buchlovice pohádkově zahájily děti ze základní školy...

11. 11. 2008
Seriál Friends ve školních lavicích

Uherské Hradiště

Seriál Friends ve školních lavicích

Nedávno jste se mohli dočíst v našem týdeníku o úspěších žáků ze ZŠ Větrná v Uherském Hradišti...

11. 11. 2008
Výstava pěstitelů a vybavení kuchyně

Babice

Výstava pěstitelů a vybavení kuchyně

Český zahrádkářský svaz v Babicích již potřetí uspořádal tradiční výstavu zahrádkářů a doplňkovou výstavku Hrnečku, vař. K...

11. 11. 2008

Související

Uherské Hradiště

Kdo dostane Slováckého Oskara?

Která inscenace z loňského roku je nejpopulárnější? A co herci? Kdo z nich předvedl nejlepší výkony? Už...

Uherské Hradiště

Divadelníci začali zkoušet Prokletí nefritového škorpiona

Milovníci komedií se mají na co těšit. Minulé úterý se poprvé sešel inscenační tým novinky Prokletí nefritového...

Uherské Hradiště

Divadlo Ungelt přiveze do Hradiště příběh o Marlene Dietrich

„Matka a dcera. Regina Rázlová jako slavná Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva ve strhujícím...

Uherské Hradiště

Kocourkov-Brod míří k derniéře

„Satira o tom, že společnost, kterou kritizujeme, tvoříme my sami.“ To je hlavní myšlenka inscenace Kocourkov-Brod Šimona...

TOPlist