FacebookYoutubeInstagram

Od metalu před popík až po underground, to vše nabízí klub Mír

Uherské Hradiště Kultura 16. 10. 2018
Od metalu před popík až po underground, to vše nabízí klub Mír

Polská deathmetalová kapela Vader zahajuje sezonu v klubu Mír.

Foto: promo Vader

Metalové publikum je nejdisciplinovanější, říká Petr Tománek

Deathmetalový Vader, který se vrací po pěti letech, mezinárodní Slet bubeníků, pohodové Zrní, úžasný Muchow & Antagonists, legendární Mňága a Žďorp, Vitacit i Futurum, či domovský Hypnos, Made By Zero, Cranial Carnage, Melancholy Pessimism nebo klubový koncert Mandrage, Michala Hrůzy, ... To je jen krátký výčet skvělých koncertů v nové sezoně klubu Mír, která právě startuje.

Už v úterý 16. října dorazí polská legenda Vader. „Právě u nás budou zahajovat evropské megaturné a to je docela mazec,“ upozorňuje dramaturg Petr Tománek z klubu Mír. Support jim budou dělat švédští Entombed A.D., kteří pokračují v tradici původního bandu, jenž v „devadesátkách“ udával směr severského death metalu. Aby toho nebylo málo, přijede zahrát i ikona francouzské metalové scény, kapela Mortuary.

„Nejvíc se těším na brutální sestavu belgických brutal death Aborted, kanadských blast Cryptopsy, francouzských death/grind Benighted a německých technic brutal death Cytotoxin. To bude večírek na oslavu sametové revoluce, přesně 17. listopadu! Jsem velmi zvědavý na Muchow & Antagonists, které jsem si vysloveně vydupal. Moc rád pozoruji atmošku metalových koncertů s vynikajícími muzikanty a publikem, které považuji za nejdisciplinovanější ze všech. Rád přivítám i pankáče, pro které mám slabost,“ vypočítává své „top“ v programu Petr Tománek.

Na Míru se zastaví i Zrní, které se snaží jít příkladem ekologickým myšlením a světonázorem. Berou to vážně a nejsou žádným kalkulem k získání přízně publika. „Charismatický zpěvák Honza Unger si klubové koncerty výjimečně užívá a nezřídka se stává, že ještě před koncertem si Zrní zahraje na ulici nebo na náměstí, jen tak, aby si připomnělo své pouliční začátky,“ dodává Petr Tománek, který zve i na legendární Vitacit. „Tohle si metalisti nemohou nechat ujít. Ani si nepamatuji, že by Vitacit na Míru kdy hrál. Přijedou v silné sestavě s Danem Horynou, jehož životní příběh dává koncertu punc výjimečnosti. Vánoční a lednová sada domácích miláčků Made By Zero, Hypnos, Cranial Carnage a koncert Melancholy Pessimism k padesátinám Kylliho, to bude nezapomenutelný masakr,“ zve na koncerty Petr Tománek.
Program

pátek 19. října

Klub rozezní řízné a rychlé punkrockové kusy ikonické kapely Houba, brázdící hudební pole naprosto mimo mainstream, ale přesto neuvěřitelně populární, a večírek rozjedou pražské The Fialky.

sobota 20. října
Slet bubeníků vstupuje již do 17. ročníku. Místo tradičního prostředí v kině Hvězda tentokrát bude akce v klubu Mír, od čehož si nejen bubeníci slibují větší propojenost s publikem a vřelejší atmosféru.

pátek 2. listopadu
J. P. Muchow & Antagonists. Není větší ikony domácí elektronické scény, než je Jan Muchow. A když si navíc pozve členy kapel Tata Bojs, Luno, Please the Trees, Southpaw, Republic of Two nebo Pražské filharmonie, aby naživo zahráli melodie z filmů (Samotáři, Šeptej, Teorie tygra, Jedna ruka netleská), jež doprovodí i sofistikovaná videoprojekce, tak lepší zážitek není.

neděle 9. listopadu
Mňága a Žďorp si buduje svůj kult bez ohledu na trendy a bezpečně válcuje domácí poprockovou hudební scénu svými nostalgickým temně veselými texty a úžasnou melodikou. Petr Fiala jako frontman a autor většiny repertoáru  je tak silnou osobností, že sálá z pódia, a koncerty ho baví asi nejvíc.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Vznik ČSR 1018 - Velezrada se trestá

Uherské Hradiště

Vznik ČSR 1018 - Velezrada se trestá

V rámci oslav vzniku Československé republiky se v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana koná podvečer scénického čtení. Herci...

15. 10. 2018
Na osudové události se nesmí zapomínat

Uherské Hradiště

Na osudové události se nesmí zapomínat

Na sovětskou okupaci a vše, co s ní souvisí, nesmíme zapomínat! Hlouběji se zamyslet nad sovětskou okupací...

15. 10. 2018
Shakespearovy hrdinky profesora Hilského

Uherský Brod

Shakespearovy hrdinky profesora Hilského

Přední český překladatel a znalec Shakespeara vám bude vyprávět o hrdinkách tohoto spisovatele. Přednáška vám přiblíží nejvýraznější...

12. 10. 2018
Bonfire přijedou v nadupané formě

Zlín

Bonfire přijedou v nadupané formě

V nadupané formě přijede německá hardrocková legenda Bonfire. Mezi „devadesátkovými“ kapelami je snadno rozeznatelná rukopisem s podmanivým...

12. 10. 2018
TOPlist