FacebookYoutubeInstagram

Od srdce Harafice a gabrielovců

Uherské Hradiště Kultura 24. 12. 2012
Inzerce

Všechno zlé je pro něco dobré - díky nedostatku volných termínů pro vánoční koncerty se dvě významné cimbálové muziky spojily a připravily jedinečný vánoční koncert s názvem Od srdce v kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti.

Letos se zde na 1. svátek vánoční, v úterý 25. prosince v 15.00 a 18.00, odehrají dokonce dva společné koncerty CM Harafica a CM Stanislava Gabriela. Výtěžek z nich poputuje na dobročinné účely. „Byli jsme rádi, že nás gabrielovci oslovili, protože jinak by se náš vánoční koncert vlastně asi nekonal. Nechtěli jsme si však vystoupení rozdělit půl na půl, ale vytvořili jsme hudební těleso a repertoár vzájemně nacvičili,“ prozrazuje Petr Gablas, vedoucí CM Harafica.     

V hodinovém programu zazní nejen písně z repertoáru obou oblíbených muzik, ale také samozřejmě vánoční koledy v úpravách Petra Gablase, Stanislava Gabriela ml. a Pavla Šafaříka, které si budete moct zazpívat spolu s nimi. Slavnostní náladu slovem podtrhne David Pavlíček. „I pro nás to bude něco nového a tradiční vánoční koncerty tak získají něco navíc. Moc se těšíme a všechny srdečně zveme,“ říká Tomáš Gabriel z CM Stanislava Gabriela.

Na rozdíl od minulých let jsou letos lístky v předprodeji v Klubu kultury a v Městském informačním centru. „Kapacita jednoho koncertu je čtyři sta lidí. My pevně věříme, že se nám oba podaří zcela naplnit a přispět tak na dobrou věc. O vánoční koncerty v kostele ale bývá velký zájem, proto si raději zajistěte lístky včas,“ radí Tomáš Gabriel.

Výtěžek z obou koncertů si na podporu svých sociálních služeb a dobročinných projektů rozdělí Oblastní charita Uherské Hradiště a Diakonie Českobratrské církve evangelické - střediska Cesta v Uherském Hradišti.

Autor: iva

Vaše názory

Slovácké divadlo má novou pohádku!

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo má novou pohádku!

Jméno spisovatele a scenáristy Miloše Macourka zná snad každý. Je autorem scénářů k filmům jak pro dospělé...

24. 12. 2012
Vánoční vinšování s Ondrášem

Velehrad

Vánoční vinšování s Ondrášem

Dnes vyráží Vojenský umělecký soubor Ondráš na své prosincové turné, během něhož se uskuteční osm speciálních vánočních...

24. 12. 2012
Štěpánská s Hradišťanem

Velehrad

Štěpánská s Hradišťanem

Symboly štěpánského koncertu ve velehradské bazilice, muzika Hradišťan s primášem Jiřím Pavlicou a zpěvačkou Alicí Holubovou, si...

23. 12. 2012
Otevřená brána na Buchlově

Buchlovice

Otevřená brána na Buchlově

Ač středověký hrad Buchlov spí zimním spánkem, na svatého Štěpána otevře své brány. Úderem 10.00 se otevřou...

23. 12. 2012
TOPlist