Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Ohlédnutí vyvrcholí koncertem Docuku

Uherské Hradiště Kultura 5. 1. 2017
Ohlédnutí vyvrcholí koncertem Docuku

Jitka Šuranská a Docuku budou koncertovat společně v kině Hvězda

Foto: archiv Jitky Šuranské

Již 11. ročník neformálního „slováckého pressfota“ pod názvem Ohlédnutí 2016, pořádaného Městskými kiny Uherské Hradiště ve spolupráci s občanským sdružením FotoMosty, se blíží do velkého finále. Do soutěže letos přihlásilo 77 autorů celkem 767 fotografií zachycujících život na Slovácku i Horňácku v mnoha podobách. Pořadatelé srdečně zvou na vernisáž, kterou bude výstava v neděli 8. ledna v 17.00 zahájena. Jedná se také o příležitost potkat se a zavzpomínat v prvních dnech nového roku, současně jde i o první větší akci Městských kin v roce, kdy si můžete připomenout 50. výročí kina Hvězda.

Během Ohlédnutí 2016 bude v kinokavárně vystavovat soubor svých fotografií také loňský vítěz Aleš Duda. Také letos bude vyhlášen laureát ročníku a i ten dostane vedle jiných věcných ocenění nabídku na samostatnou výstavu na příští vernisáži v lednu 2018. Součástí finální výstavy v kině Hvězda budou už tradičně rovněž vzpomínkové panely osobností, které nás v uplynulém roce opustily. Vzpomínat se bude například na pedagoga a básníka Martina Horkého nebo malíře, pábitele Zdeňka Targuse Červinku. Vernisáž hudebně doprovodí CM Kubíci z Velké nad Veličkou.

Aby nedělní podvečer nepatřil jen „ohlédání“ za minulým rokem, mohou se zájemci od 18.30 dostat „docuku“ do roku nového díky vystoupení folklor-beatové kapely Docuku z Valašského Meziříčí s hostem Jitkou Šuranskou, rodačkou z Kudlovic. Šestičlenná hudební formace vznikla v roce 2002 díky iniciativě zpěváka a multiinstrumentalisty Jiřího Buksy. Její název znamená ve valašském nářečí „honem, rychle, svižně“ nebo také „dohromady“ a zúčastnění hudebníci jej naplňují ve svižných, melodických písničkách na pomezí folklóru a bigbítu. Soutěž o volné vstupenky najdete v kulturním servisu.

Autor: vrt

Vaše názory

Alkehol je pro nemoc zrušen!

Březolupy

Alkehol je pro nemoc zrušen!

Koncert Alkehol Březolupy je z důvodnu nemoci zpéváka Oty Hereše zrušen! O nahradním termínu se bude jednat,...

4. 1. 2017
CM Cifra a Viva la musica společně na Velehradě

Velehrad

CM Cifra a Viva la musica společně na Velehradě

Malé ohlédnutí za Vánocemi nabízí cimbálová muzika Cifra a uherskohradišťský gymnaziální pěvecký sbor Viva la musica se...

4. 1. 2017
Uvaděčky oblékly nové kostýmy

Zlín

Uvaděčky oblékly nové kostýmy

Na prvním dojmu záleží, a proto rok 2017 přivítali v nových kostýmech uvaděčky a uvaděči Městského divadla...

3. 1. 2017
Jiří Jilík se stal Osobností Moravy 2016

Uherské Hradiště

Jiří Jilík se stal Osobností Moravy 2016

Spolek Moravská národní obec vyhlásil anketu Osobnost Moravy pro rok 2016, ve které hlasovala veřejnost. Nejvíce hlasů...

3. 1. 2017
TOPlist