FacebookYoutubeInstagram

Omladinka vstupuje do historie první premiérou Na dědině

Uherské Hradiště Kultura 8. 5. 2019
Omladinka vstupuje do historie první premiérou Na dědině

Omladinka prožije svou první samostatnou premiéru.

Foto: Omladinka

Správná parta dětí je pro soubor nejdůležitější

Jak se dříve dětem žilo na dědině bez mobilů, počítačů a play stationů? To se dozvíte v pátek 10. května v 19.00 v Klubu kultury na historicky první premiéře tří skupinek dětského folklorního souboru Omladinka. Někteří sice příchuť aplausu zažili na premiéře Zbojnického cifrování s FS Cifra a společné premiéry s Ostravičkou z Frýdku-Místku, ale pro mnohé to bude opravdu první umělecký okamžik na velkém pódiu.

Pořad Na dědině nabídne koloběh liturgického roku se všemi zvyky a tradicemi. Jeho autoři Michaela Rosůlková, Simona Uhříčková a Martin Rezek zachytili nejdůležitější události, které naši předkové na dědině prožívali.

Společně se stovkou tanečníků, zpěváků a muzikantů se projdete poeticky, ale i vtipně laděnými pásmy, která zachycují jednotlivé tradice. „Začneme od Tří králů, přes stavění mája, pasení krav, čarování, legrúty až po Vánoce,“ nechává nahlédnout do scénáře Michaela Rosůlková, vedoucí souboru. Pořad tradičně doprovodí cimbálová muzika Omladinka s primášem Tomášem Falešníkem.

DFS Omladinka sdružuje stovku dětí ve třech skupinkách v rozmezí 5-7 a 10-14 let a CM 13-17 let. Své malé členy se snaží vést k sounáležitosti s kolektivem, budování vztahů mezi sebou i s rodiči, které běžně zapojují do souborové činnosti. Je běžné, že společně s nimi vyjíždí na nejrůznější soustředění, kde pracují na vztazích a vytváření pevné party dětí, která snad jednou přečká i běžný teenagerský odliv. "Starší Omladinka už má možnost okusit i kousek samostatnosti a svobodné souborové atmosféry,“ uzavírá Simomna Uhříčková. Jak jim to mezi sebou funguje, to se dozvíte na premiéře. Posledních pár vstupenek na premiéru zakoupíte v pokladně Klubu kultury.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Jubilejní košt vína v Jezuitském sklepě

Staré Město

Jubilejní košt vína v Jezuitském sklepě

Jubilejní výstava vína nabídne 517 vzorků, z toho 337 bílých, 155 červených a 25 rosé. Nejstarším vzorkem...

8. 5. 2019
Dark Gamballe se Satisfucktion zabalené jako dárek s rockovou mašlí

Uherské Hradiště

Dark Gamballe se Satisfucktion zabalené jako dárek s rockovou mašlí

Neobvyklý dárek k narozeninám v podobě koncertu kapel Dark Gamballe a Satisfucktion dostane slečna Renáta. „Vyškovská banda...

7. 5. 2019
Živá řemesla ožijí v Nivnici

Nivnice

Živá řemesla ožijí v Nivnici

Vzpomínáte ještě, jak se šije, plete a háčkuje? Jak se skládá šorec? Jak se zdobí perníčky? Jak...

7. 5. 2019
„Slovácké divadlo má skvělý soubor,“ říká choreografka Hana Achilles

Uherské Hradiště

„Slovácké divadlo má skvělý soubor,“ říká choreografka Hana Achilles

Slovácké divadlo uvede už v červnu světoznámý hit a dlouho očekávaný titul, americký satirický jazzový muzikál Chicago....

6. 5. 2019
TOPlist