FacebookYoutubeInstagram

Pluk s Blue Effectem v Lucerně

Uherské Hradiště Kultura 1. 10. 2008
Pluk s Blue Effectem v Lucerně

Hradišťští gymnazisté jedou do Prahy oslavit jubileum Hladíkovy kapely

Svatý Pluk míří do Prahy, kam si je na narozeninový koncert ke čtyřicítce Blue Effectu pozvala rocková legenda Radim Hladík.

Blue Effect se s rockovými gymnazisty seznámil na rockovém festiválku v Kostelci nad Orlicí, kde sbormistr Honza Gajdošík zařadil dvě písně z jejich repertoáru.

Radimovi Hladíkovi se jejich vystoupení zalíbilo, slovo dalo slovo a vznikla tak vzájemná spolupráce. „Radim nás pak přizval na hradišťský koncert, kdy jsme už nedělali jen předskokany, ale společně zazpívali tři upravené písně,“ vzpomíná otec Pluku na úžasnou atmosféru červnového koncertu v Redutě, kdy je muzikanti doprovázeli unplugged na španělky.  

Na dalším společném koncertu v Malenovicích na hradě pak unplugged vyměnili za elektrický bigbítový doprovod a i to přineslo nebývalý ohlas. Proto, když Radim Hladík přizval Svatý Pluk na středeční narozeninový koncert do Music baru Lucerna, nebylo jasné, kterou variantu tentokrát použijí. „Není to jasné vlastně do teď, asi se domluvíme až na místě, nebo uděláme obojí. Schválně jsem pro tuto příležitost upravil písničku Zázrak jedné noci, kterou budeme zpívat s Leškem Semelkou,“ naznačuje obraz jednoho z připravených vstupů Gajdošík. „Vokálově se vyblbneme, muzikanti spustí bombastické improvizace a píseň pak vyvrcholí společným chorálem,“ natěšeně prozrazuje scénář večera otec Pluku.

A večer to bude opravdu velkolepý! Radim Hladík, jenž se po rozpadu proslulých Matadors a spánku Blue Effectu obklopil mladými muzikanty Honzou Křížkem, Wojttechem a Vaškem Zímou, přizval na narozeninovou oslavu kromě Svatého Pluku i Viktora Sodomu, Jana F. Obermayera, Vladimíra Mišíka, Leška Semelku, Víta Beneše a Pavla Plánku. V souvislosti s oslavami se  bude předávat i trojnásobná platina za 2DVD Live & Life. Atmosféra bude určitě úžasná a nálada jako za starých časů, kdy zněly nádherné písně Blue Effectu Street, Kuře v hodinkách, Avignonské slečny z Prahy, Sun Is So Bright a neodmyslitelný Sluneční hrob s Ej padá, padá rosenka...

Autor: IVA TYMROVÁ

Vaše názory

Šípácký kaleidoskop

Šípácký kaleidoskop

Červen 2000 - Robert Bellan přichází s nápadem nastudovat Rychlé šípy. Schází se s dramaturgyní Ivou Bendovou,...

30. 9. 2008
Čagánek je třetím Metelkou

Uherské Hradiště

Čagánek je třetím Metelkou

Původní tým herců, který v roce 2000 nazkoušel komedii, se proměnil. Ottu Kalluse nahradil v roli Jarky...

30. 9. 2008
Dobré skutky Rychlých šípů

Uherské Hradiště

Dobré skutky Rychlých šípů

Rychlé šípy jsou vzorem šlechetnosti a ctnosti. I proto herci pravidelně organizují nejrůznější akce na pomoc znevýhodněným...

30. 9. 2008
Veselá šípácká historka

Veselá šípácká historka

Herci zažili za téměř osm let mnohé nečekané situace. Jedna taková je potkala při představení ve Zlíně....

30. 9. 2008
TOPlist