FacebookYoutubeInstagram

Posadíte se na hudební lavičku?

Uherské Hradiště Kultura 11. 9. 2019
Posadíte se na hudební lavičku?
Foto: ZUŠ
Inzerce

Od září potěší obyvatele Uherského Hradiště hudební novinka, kterou chce Základní umělecká škola přenést umění svých učitelů a žáků přímo do ulic a center města, a přiblížit tak umění jeho návštěvníkům. Projektem s názvem „Hudební lavičky“ se za podpory města Uherské Hradiště ZUŠka přidává k městům jako Amsterdam, Varšava či Mexiko city, kde již podobné umělecké objekty ve spojení s městským mobiliářem fungují. V Uh. Hradišti škola plánuje instalovat pět kovových krabiček s nahrávkami žáků, které budou připraveny po stisku tlačítka představit veřejnosti vždy po dvou skladbách z koncertního repertoáru ZUŠky, originální přístroje budou opatřeny také výstupem pro sluchátka. Lavičky budou poprvé představeny veřejnosti ve čtvrtek 12. září v 17.30 před budovou ZUŠ na Mariánském náměstí, kdy startuje také první z výstav věnovaných 80. výročí založení základní umělecké školy v Hradišti.

Výstava s názvem „Začínáme“

Kromě jednotlivých oborů, historie a současnosti seznámí diváky se slavnými i méně známými absolventy včetně studentů a učitelů, kteří se po studiu do své domovské školy vrátili jako její pedagogové. Škola přes prázdniny oslovila své někdejší studenty s prosbou o poslání svého současného profesního selfie, výsledkem je kolekce rozesmátých fotek, na kterých vedle sebe najdete lékaře, hasiče, kapitána hausbótu i profesionálního hudebníka, herce či scénografku. Všechny spojují první dětské kroky, které do světa umění udělali ve zdejší ZUŠce či dřívější Lidové škole umění. Nyní se spolu setkají možná právě na některé z hudebních laviček – hudba bude doprovázet obyvatele na lavičkách na těchto místech v centru Uherského Hradiště:

•    Mariánské náměstí – před budovou Základní umělecké školy Uherské Hradiště   

•    Mariánské náměstí – u kašny

•    Masarykovo náměstí – kolem sloupu uprostřed náměstí v blízkosti hotelu Slunce a pod lipami

•    Palackého náměstí – v parčíku před hotelem Grand

„Hudební lavičky jsou pouze jedním z kroků, kterými si připomeneme 80 let od založení Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. Po celý podzim pak bude k výročí školy probíhat řada koncertů, výstav, tanečních i divadelních představení, které vyvrcholí slavnostním koncertem 20. listopadu v uherskohradišťském Klubu kultury, na němž vystoupí Slovácká filharmonie složená z absolventů, rodičů, žáků a pedagogů ZUŠ,“ přibližuje akce ředitel ZUŠ Jiří Pospíchal. 

Autor: kul

Vaše názory

Blešák výjimečně v sobotu!

Uherské Hradiště

Blešák výjimečně v sobotu!

Letošní edice Hradišťského blešáku se koná na oblíbené letní zahrádce na Koruně v sobotu 14. září od...

11. 9. 2019
WiFič VEN! společně s Mňágou a Žďorp, Malátným a Dj Mardošou...

Bílovice

WiFič VEN! společně s Mňágou a Žďorp, Malátným a Dj Mardošou...

Víte, že na kopci v Bílovicích vznikají unikátní projekty, které náš region zviditelňují doma i v zahraničí?...

10. 9. 2019
Divadlo chystá lahůdku na Malou scénu

Uherské Hradiště

Divadlo chystá lahůdku na Malou scénu

Kanadskou hru Tom na farmě z roku 2011 autora Michela Marca Boucharda připravuje ve Slováckém divadle mladá...

10. 9. 2019
Napětí v divadle - cinkne nominace na Thálie?

Uherské Hradiště

Napětí v divadle - cinkne nominace na Thálie?

Zítřejší, tedy úterní odpoledne bude ve všech českých divadlech hodně napnuté. Herecká asociace totiž úderem 15.00 odtajní...

9. 9. 2019
TOPlist