FacebookYoutubeInstagram

První vinařský ples

Vlčnov Kultura 13. 1. 2009

To tu ještě nebylo! Již za pár týdnů bude hostit vlčnovský Klub sportu a kultury historicky první vinařský ples, který pořádá vinařství Víno Zlomek & Vávra z Boršic u Blatnice. A podle dostupných informací půjde bezpochyby o jeden z vrcholných okamžiků letošní plesové sezóny. Na plese bude totiž hrát nejlepší česká dechová kapela - Kumpánovi muzikanti!

„Slovácko a víno patří již po staletí neodmyslitelně k sobě. Přestože se v posledních letech konají nejrůznější plesy, vinaři si svůj ples zatím ještě nikdy neuspořádali. Proto jsme se rozhodli, že to letos napravíme, a pustili jsme se do organizace prvního vinařského plesu, který je určen nejen vinařům a přátelům vína, ale také všem milovníkům dechové muziky,“ prozradil vinař a pořadatel Bohuslav Vávra s tím, že největším lákadlem bude zajisté angažování Kumpánových muzikantů. Tato výběrová kapela, jejíž členy tvoří ti nejlepší z nejlepších muzikantů, totiž v České republice hraje jen výjimečně a kde zahraje, tam je zárukou nejen špičkové kvality, ale také strhující atmosféry.

Kromě toho čeká na návštěvníky plesu moderovaného dechovkářským matadorem Ladislavem Salčákem také dechová hudba Boršičanka Antonína Koníčka a cimbálová muzika Grajcár z Dolních Bojanovic. A pochopitelně nebude chybět ani dostatek vína v podobě přehlídky vín a ochutnávky takřka 50 vzorků zralých i mladých vín nejen z Moravy, ale také ze zahraniční.

První vinařský ples se koná v sobotu 21. února v Klubu sportu a kultury ve Vlčnově.

Autor: dva

Vaše názory

Zůstane Včelarská baňka na domácím území?

Včelary

Zůstane Včelarská baňka na domácím území?

V sobotu se v sále místního kulturáku koná už osmý ročník pálenkového koštu s názvem Včelarská baňka....

13. 1. 2009
Okolo Břestecké skály

Břestek

Okolo Břestecké skály

Po dlouhém lenošení během vánočních svátků si můžete protáhnout kosti na oblíbeném pochodu Okolo Břestecké skály, který...

13. 1. 2009
Květinová fantazie z Jalubí

Jalubí

Květinová fantazie z Jalubí

Květinový ples zahradníka Mirka Kostelníčka už několik let patří k nejnavštěvovanějším v regionu. Sál jalubského kulturního domu...

13. 1. 2009
Plesový kalendář DOBRÉHO DNE

Plesový kalendář DOBRÉHO DNE

BORŠICE Krojový ples s DH Boršičanka kulturní dům, so 24. 1., 19.30 BORŠICE U BLATNICE Myslivecký...

13. 1. 2009
TOPlist