FacebookYoutubeInstagram

Putování Vinohradskou ulicí je vrcholem Slavností vína

Uherské Hradiště Kultura 9. 8. 2019
Putování Vinohradskou ulicí je vrcholem Slavností vína

Na každém rohu, v každém sklépku budou vyhrávat cimbálové a hudecké muziky.

Foto: DDK

Sklepy Mařatice chystají bohatý program

Putování Vinohradskou ulicí je již 12 let vyvrcholením každoročních Slováckých slavností vína a otevřených památek. A nejinak tomu bude i letos, kdy „zlatá ulička“ královského města Uherské Hradiště opět otevře svou pohostinnou náruč. A tak se není čemu divit, že v sobotu 7. září se do areálu měšťanských vinných sklepů chystají doslova tisíce milovníků vína.

„Sklepy Mařatice jsou jedinečným vinařským areálem, ve kterém se snoubí pradávná vinařská a vinohradnická tradice s historií měšťanských sklepů, které byly v mnoha ohledech spojeny s důležitými okamžiky historie Uherského Hradiště. A právě každoroční Putování Vinohradskou ulicí pak odhaluje jedinečnou atmosféru této lokality dalším a dalším milovníkům vína a vinařské turistiky,“ uvedl Michal Dvouletý, který stojí od začátku v čele organizačního týmu.

O to více je pak cenné, že se v posledních letech v Mařaticích probouzí jedno vinařství za druhým a postupně tak zde vzniká zázemí pro turisty v průběhu celého roku. „Pálavu nebo Mikulov dnes už znají všichni, ale Sklepy Mařatice jsou neméně atraktivním místem a stávají se středobodem zájmů těch, kdo míří na Slovácko nejen za kvalitním vínem, ale také původní architekturou, místní pohostinností, folklorem a dalšími neopakovatelnými zážitky,“ dodal Dvouletý, který zároveň připomněl, že i letošní ročník Putování Vinohradskou ulicí bude stát na ověřených základech.

„K desítce otevřených vinných sklepů opět přibude více jak dvacet venkovních posezení, kde budou moci návštěvníci ochutnat kvalitní vína, poctivý moravský burčák či zahnat hlad tradiční moravskou gastronomií nebo grilovanými specialitami. Prestižní součástí Putování Vinohradskou ulicí je také národní výstava vín, na které se představí ta nejlepší vína z celé slovácké podoblasti, z nichž vítězové postupují do Salónu vín ČR. To vše bude okořeněno 12 cimbálovými muzikami, které putování dodají tu správnou atmosféru,“ vyzvedl největší lákadla Michal Dvouletý. Zároveň dodal, že letos doplní gastronomickou nabídku vedle vinařů také lokální Jarošovský pivovar s vlastní expozicí.
Putování Vinohradskou ulicí by nebylo možné uspořádat bez štědré pomoci Nadace SYNOT slováckého senátora Ivo Valenty. Letošním partnery jsou pak společnosti ARAVER, Jarošovský pivovar, Ráj Vína, Mesit, Sběrné suroviny UH, iPopular.cz, Agentura Zvonek, Voma Uherský Brod a NIO. Akce vznikla za podpory města Uherské Hradiště, Vinařského fondu ČR, Sdružení slováckých vinařů a občanského sdružení Kunovjan.
Objevte tedy pohádkovou uličku s jedinečnými měšťanskými sklepy i starobylou vinařskou tradicí. Nebudete litovat.

Autor: BZ

Vaše názory

Michal David se Sagim rozjedou mega show

Uherské Hradiště

Michal David se Sagim rozjedou mega show

Žije Nonstop, prožívá Lásku z pasáže i Discopříběh ...ano, je to hitmaker Michal David, který v rámci...

9. 8. 2019
BLESKOVKA!

Strážnice

BLESKOVKA!

V roce 2016 se Gaia Mesiah vrátila a s novou deskou opět vystřelila na vrchol a vy...

9. 8. 2019
Neděle v parku s divadlem, hudbou a swingem

Veselí nad Moravou

Neděle v parku s divadlem, hudbou a swingem

Kdo nestihl Svátek bláznů ve veselském parku, může si užít netradiční nedělní odpoledne ve veselském parku, kde...

9. 8. 2019
Peacock in da Park vyvrcholí koncertem Gaia Mesiah

Strážnice

Peacock in da Park vyvrcholí koncertem Gaia Mesiah

Kapela Gaia Mesiah na česká pódia vtrhla před mnoha lety jako crossoverová vichřice díky charismatické zpěvačce Marce...

9. 8. 2019
TOPlist