FacebookYoutubeInstagram

Rocková sláva v Kudlovicích

Kudlovice Kultura 19. 7. 2009
Rocková sláva v Kudlovicích

Obal DVD HALOGEN 20 let naživo.

Halogen chystá pokračování loňských velkolepých oslav

Uplynul rok od vydařených oslav dvacátého výročí kapely Halogen a kudlovičtí hudebníci připravili pro své příznivce další velkolepou akci. Velké pódium, nadupaný zvukový i světelný aparát a také řada známých hostů. Na to všechno se můžete těšit už tuto sobotu 25. července, kdy bude také poprvé představeno a pokřtěno nové DVD nazvané 20 let naživo. Jak už název napovídá, jedná se o záznam loňského narozeninového večírku.

„Je to sestřih námi zahraných povedených skladeb, každého z hostů a taky jako bonus vystoupení Halogen Woman revival," představuje nosič bubeník Robert Jarský a kapelník Franta Škrabal dodává: „Neměli jsme předem žádnou koncepci, zaznamenávali jsme jen dění na pódiu. Chtěli jsme mít pro sebe památku na tuto událost a vůbec nebylo jasné, jestli záznam pustíme mezi lidi." Naštěstí se tak stalo, a tudíž je i důvod slavit.

Stane se tak sobotu, tradičně na kudlovickém hřišti. Od 17.00 rozjede rockotéku Ondřej Zehnal. Pak se postupně na pódiu vystřídají kapely Darkil z Halenkovic a slovenský Vindex. Hlavním hostem večera a zároveň kmotrem se stane David Spilka. „S Davidem jsem se seznámil před dvěma lety na jednom z letních festivalů," vzpomíná bubeník Halogenu. „Tehdy jsem tam hrál ještě se skupinou Flashback. David viděl vystoupení a jako kapela jsme se mu moc líbili, zejména projev našeho zpěváka," pokračuje Jarský, proč ho napadlo oslovit zrovna tohoto finalistu SuperStar.

David přiveze i svoji nu-metalovou kapelu James D.S. V ní vokály zpívá jeho přítelkyně Tereza Najdekrová, kterou poznal právě v SuperStar, a otec Miroslav, známý jako lídr kapely Calibos M.S. Po hodinovém koncertě dojde i na autogramiádu.

Zbytek večera bude patřit domácímu Halogenu. Ten pro tuto událost oprášil a vypiloval známý ploužák od Metalliky Nothing Else Matters, který si hned po křtinách střihne s Davidem Spilkou.

„Chtěl jsem, aby si s náma něco zazpíval," přiznává Jarský. „Volba padla právě na tuto velmi známou baladu, s kterou bojoval i v Superstar."

S Halogenem budou tradičně slavit jejich manželky a kamarádky, mezi hudebními rowdies známé jako Halogen Woman revival. „Tentokrát na pódium nepolezeme," slibuje Lada Kadlecová, manažerka, dlouholetá fanynka a osobní kadeřnice kapely. „Jelikož David nosí šátek, tak vyrobíme unikátní halogenskou kolekci a jeden mu věnujeme!"

Co všechno donesou „do kúta" další příznivci Halogenu, se nám zjistit nepodařilo, proto stejně jako vy ostatní zamíříme v sobotu do Kudlovic, abychom to viděli na vlastní oči.

Autor: PAVEL PAŠKA

Vaše názory

Repríza malé varietní show

Uherské Hradiště

Repríza malé varietní show

Autorská výstava Vratislava Schildera, nazvaná Život s loutkami, má velký návštěvnický ohlas. Bohatě aranžované loutkové scény navozují...

19. 7. 2009
Česnekový festival osvěží Štrajch kapela z Kněžpole

Buchlovice

Česnekový festival osvěží Štrajch kapela z Kněžpole

Osmý ročník Festivalu česneku, který se v zámeckém parku a výstavních prostorách zámku bude konat v sobotu...

19. 7. 2009
Spilka pokřtí Halogenu narozeninové DVD

Kudlovice

Spilka pokřtí Halogenu narozeninové DVD

Před rokem kudlovická kapela Halogen pompézně oslavila dvacáté výročí. Z narozeninového koncertu vznikl záznam, který v těchto...

12. 7. 2009
Vzpomínka na koštéř

Jankovice

Vzpomínka na koštéř

Do roku 1989 se Slovácký koštéř, soutěž dospělých amatérských zpěváků lidových písniček, konal snad ve všech obcích...

12. 7. 2009
TOPlist