Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Sezóna byla výjimečná - shodují se herci

Slovácko Kultura 2. 7. 2018
Sezóna byla výjimečná - shodují se herci

Tomáš Šulaj je stále nejvytíženějším hercem v divadle.

Foto: Marek Malůšek

Letošní sezóna Slováckého divadla pomalu spěje ke konci, ale ještě nekončí úplně. Definitivní tečkou za mimořádně úspěšnými deseti měsíci, kdy divadelníkům přibývali diváci a účastnili se mnoha prestižních festivalů, bude představení Přes ploty, které herci zahrají tento týden na největším slovenském festivalu Pohoda.

Pro slováckou scénu byla sezóna 2017/2018 náročná, přesto se ale divadelníci vzácně shodují, že byla výjimečná. „Sezóna byla skvělá, pro mě velice přínosná a se spoustou výzev, skvělých režisérských osobností, dobrými texty i rozmanitostmi žánrů. Kromě inscenací, ve kterých jsem mohl být, a setkání s režiséry se mi do srdce zarylo představení Kříž u potoka! To byl pro mě velký divadelní zážitek,“ prozradil mladý herec David Macháček.

„Tato sezóna, ale i ta předešlá pro mě opravdu výjimečné byly. Díky roli Bertieho v Králově řeči, na což navázal Fedor Gál v inscenaci Přes ploty. Jsou to pro mě srdcovky. A řekl bych, že to výjimečné období ještě nekončí. Role Kozelky ve Fidlovačce je taky hodně zajímavá. Čili jedna pěkná role a pěkná práce za druhou,“ dodal herec Pavel Hromádka s tím, že se těší na zářijovou premiéru slavné hry, v níž poprvé zazněla budoucí česká národní hymna.

Jak hodnotíte letošní sezónu?
Pavel Majkus: Rok 2018 je v polovině, tak ještě něco vyplyne po prázdninách. Pro mě osobně bylo velice zajímavé zkoušení titulu Kdy bude po válce s režisérkou Zojou Mikotovou a dramaturgyní Ivou Šulajovou. Nelehká práce, ale zajímavá v několika rovinách, kromě jiného i v té hudební s autorem hudby Zdeňkem Klukou.

Pavlína Hejcmanová: Já jsem se v letošní sezóně vrátila zpět do provozu divadla po mateřské dovolené. A jelikož už žádnou jinou mateřskou neplánujeme, určitě je pro mě už jenom ten návrat výjimečný. Zatím jsem stihla nazkoušet jenom jednu roli - Andreu v Úča musí pryč! - a myslím si, že na tuto postavu jen tak nezapomenu. Mě i kolegy každé představení této hry nesmírně baví, jsem fakt vděčná, že v ní můžu hrát.

Monika Horká: Myslím, že divadlo mělo krásnou sezónu. Mně se to tak jeví a často mě zastavují diváci a říkají mi to. (A věru, i když se jim něco nelíbí, neostýchávají se nám to říkat.) Která představení jsou nejblíž mému srdci, nepovím, ideálně diváci stihnou všechny a vyberou si bez mého neslušného doporučování. Vybírat z čeho je.

Josef Kubáník: Byla to mimořádně náročná sezóna, kdy jsme v divadle mnohdy i spali, abychom všechno stihli a připravili pro diváky tak, jak si zaslouží. Ale nakonec to dobře dopadlo, díky obrovskému úsilí všech v divadle vznikla spousta parádních inscenací a i letos před prázdninami můžu říct, že jsem hrdým členem Slováckého divadla.

Autor: vrt

Vaše názory

Jaké nosili ze školy vysvědčení?

Uherské Hradiště

Jaké nosili ze školy vysvědčení?

Školní rok právě skončil, děti „posbíraly“ vysvědčení a vyrazily vstříc vytouženým letním prázdninám. Ty se týkají, jak...

2. 7. 2018
Krátce z kultury

Slovácko

Krátce z kultury

Divadelní plavba Plavba lodí po Baťově kanále - loď vyplouvá v neděli 8. července v 10.00 z...

2. 7. 2018
Metalový nářez zažijete na Myslivně

Uherský Ostroh

Metalový nářez zažijete na Myslivně

Metalový nářez pod hvězdami a blízko lesa zažijete na Metalu u lesa, jehož tvrdé riffy se rozezvučí...

2. 7. 2018
Velehrad dětem nabídne Michala Nesvadbu a Víťu Marčíka

Velehrad

Velehrad dětem nabídne Michala Nesvadbu a Víťu Marčíka

Dny lidí dobré vůle nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky Velehradu. Ve středu 4. července od 15 do...

1. 7. 2018

Související

Uherské Hradiště

Nová pohádka v divadle

Zbrusu novou pohádku Anička a bylinkové kouzlo začalo připravovat uherskohradišťské Slovácké divadlo. Zahajovací zkouška pohádkového muzikálu Emanuela...

Uherské Hradiště

Rychlé šípy slaví 480. reprízu

Neuvěřitelnou 480. reprízu oslaví v pátek legendární komedie Slováckého divadla Rychlé šípy. Klasiku Jaroslava Foglara, kterou vidělo...

Uherské Hradiště

Divadlo uvede Přelet nad kukaččím hnízdem

Slovácké divadlo pomalu odhaluje trumfy příštího roku. „Chceme se vrátit k silným příběhům a k velkým emocím,”...

Uherské Hradiště

Fidlovačka měla premiéru, zazněla i hymna

Slovácké divadlo představilo v sobotu první novinku své 73. sezóny. Uvedlo slavnou Fidlovačku Josefa Kajetána Tyla, kterou...

TOPlist