Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Sezóna byla výjimečná - shodují se herci

Slovácko Kultura 2. 7. 2018
Sezóna byla výjimečná - shodují se herci

Tomáš Šulaj je stále nejvytíženějším hercem v divadle.

Foto: Marek Malůšek

Letošní sezóna Slováckého divadla pomalu spěje ke konci, ale ještě nekončí úplně. Definitivní tečkou za mimořádně úspěšnými deseti měsíci, kdy divadelníkům přibývali diváci a účastnili se mnoha prestižních festivalů, bude představení Přes ploty, které herci zahrají tento týden na největším slovenském festivalu Pohoda.

Pro slováckou scénu byla sezóna 2017/2018 náročná, přesto se ale divadelníci vzácně shodují, že byla výjimečná. „Sezóna byla skvělá, pro mě velice přínosná a se spoustou výzev, skvělých režisérských osobností, dobrými texty i rozmanitostmi žánrů. Kromě inscenací, ve kterých jsem mohl být, a setkání s režiséry se mi do srdce zarylo představení Kříž u potoka! To byl pro mě velký divadelní zážitek,“ prozradil mladý herec David Macháček.

„Tato sezóna, ale i ta předešlá pro mě opravdu výjimečné byly. Díky roli Bertieho v Králově řeči, na což navázal Fedor Gál v inscenaci Přes ploty. Jsou to pro mě srdcovky. A řekl bych, že to výjimečné období ještě nekončí. Role Kozelky ve Fidlovačce je taky hodně zajímavá. Čili jedna pěkná role a pěkná práce za druhou,“ dodal herec Pavel Hromádka s tím, že se těší na zářijovou premiéru slavné hry, v níž poprvé zazněla budoucí česká národní hymna.

Jak hodnotíte letošní sezónu?
Pavel Majkus: Rok 2018 je v polovině, tak ještě něco vyplyne po prázdninách. Pro mě osobně bylo velice zajímavé zkoušení titulu Kdy bude po válce s režisérkou Zojou Mikotovou a dramaturgyní Ivou Šulajovou. Nelehká práce, ale zajímavá v několika rovinách, kromě jiného i v té hudební s autorem hudby Zdeňkem Klukou.

Pavlína Hejcmanová: Já jsem se v letošní sezóně vrátila zpět do provozu divadla po mateřské dovolené. A jelikož už žádnou jinou mateřskou neplánujeme, určitě je pro mě už jenom ten návrat výjimečný. Zatím jsem stihla nazkoušet jenom jednu roli - Andreu v Úča musí pryč! - a myslím si, že na tuto postavu jen tak nezapomenu. Mě i kolegy každé představení této hry nesmírně baví, jsem fakt vděčná, že v ní můžu hrát.

Monika Horká: Myslím, že divadlo mělo krásnou sezónu. Mně se to tak jeví a často mě zastavují diváci a říkají mi to. (A věru, i když se jim něco nelíbí, neostýchávají se nám to říkat.) Která představení jsou nejblíž mému srdci, nepovím, ideálně diváci stihnou všechny a vyberou si bez mého neslušného doporučování. Vybírat z čeho je.

Josef Kubáník: Byla to mimořádně náročná sezóna, kdy jsme v divadle mnohdy i spali, abychom všechno stihli a připravili pro diváky tak, jak si zaslouží. Ale nakonec to dobře dopadlo, díky obrovskému úsilí všech v divadle vznikla spousta parádních inscenací a i letos před prázdninami můžu říct, že jsem hrdým členem Slováckého divadla.

Autor: vrt

Vaše názory

Jaké nosili ze školy vysvědčení?

Uherské Hradiště

Jaké nosili ze školy vysvědčení?

Školní rok právě skončil, děti „posbíraly“ vysvědčení a vyrazily vstříc vytouženým letním prázdninám. Ty se týkají, jak...

2. 7. 2018
Krátce z kultury

Slovácko

Krátce z kultury

Divadelní plavba Plavba lodí po Baťově kanále - loď vyplouvá v neděli 8. července v 10.00 z...

2. 7. 2018
Metalový nářez zažijete na Myslivně

Uherský Ostroh

Metalový nářez zažijete na Myslivně

Metalový nářez pod hvězdami a blízko lesa zažijete na Metalu u lesa, jehož tvrdé riffy se rozezvučí...

2. 7. 2018
Velehrad dětem nabídne Michala Nesvadbu a Víťu Marčíka

Velehrad

Velehrad dětem nabídne Michala Nesvadbu a Víťu Marčíka

Dny lidí dobré vůle nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky Velehradu. Ve středu 4. července od 15 do...

1. 7. 2018

Související

Slovácko

Kam pojedou herci na dovolenou?

Herci Slováckého divadla mají za sebou náročný půlrok plný výzev, práce, zájezdů i náročných a skvělých inscenací....

Uherské Hradiště

Jaké nosili ze školy vysvědčení?

Školní rok právě skončil, děti „posbíraly“ vysvědčení a vyrazily vstříc vytouženým letním prázdninám. Ty se týkají, jak...

Uherské Hradiště

Divadlo už prodává září

Ačkoliv herci už stříhají metr a těší se na zasloužené prázdniny, vedení už naplánovalo představení na září....

Trnava

Přes ploty na Pohodě

Dokumentární drama Přes ploty, které ve Slováckém divadle nastudoval režisér Michal Skočovský, zakončí letošní sezónu Slováckého divadla,...

TOPlist