FacebookYoutubeInstagram

Šimona Pešla přinesou na rukou

Vlčnov Kultura 29. 1. 2016
Šimona Pešla přinesou na rukou

Krále představí osmadvacetičlenná krojová družina

Desetiletý Šimon Pešl vstoupí v sobotu 30. ledna do vlčnovských dějin, když bude oficiálně představen na Krojovém plese v sále Klubu sportu a kultury ve Vlčnově. Stane se tak dalším chráněncem proslulé Jízdy králů, obklopeným osmadvaceti legrúty, družicemi a poručníky ročníku 1998, kteří ho přinesou za velkého mediálního zájmu do sálu, jak už je tradicí... na ramenou.

Od 19.00 budou hrát DH Vlčnovjané, CM Čardáš a s kulturním programem vystoupí folklorní soubor Vlčnovjan a mužský sbor Vlčnov.

Žák páté třídy Šimon Pešl přiznal, že si přál stát se vlčnovským králem, stejně jako jeho bratr Adam před sedmi lety. Otec Miroslav a maminka Olga si organizaci „jízdy“ vyzkoušeli, tak už vědí, co je čeká. Oběma synům tak umožnili stát se alespoň jednou v životě nejslavnějším dítětem široko daleko. Pešlovi sice nemají hluboké folklorní kořeny, ale zvykům a tradicím fandí. Maminka Olga pochází z Veselí nad Moravou, táta Mirek je spíš sportovně založený, i když za legrúta v královském průvodu byl. „Velkou spojitost bych viděl v dědečkovi, který byl kulturně velmi činný. Dokonce účinkoval ve filmu Žert a dokumentu Cesta do Prahy. Moc jsem si ho vážil a pojmenoval po něm i našeho Šimona,“ říká královský otec.

Šimon je nebojácný a výřečný kluk, který dokonce moderoval country bál. Možná že jej nebude trápit tréma, ale spíš starost, jak celý den mlčet a udržet tak růži v ústech. Ale do května daleko... Zatím si užije Krojový ples, kde se setkají oba králové - jak současný Ondra Mikulec, tak nastávající Šimon Pešl. Přítomní v sále budou opět okouzleni krásou krojovaných dívek a mládenců z ročníku 1998 i jejich panovníka, kteří budou hlavními účastníky jak Krojového plesu, tak květnové jízdy králů. 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Ke vstupence prezervativ

Uherské Hradiště

Ke vstupence prezervativ

Na Valentýna dojde k ukončení unikátní výstavy Léčebný ústav MUDr. Masaříka. Slovácké muzeum přichází před derniérou výstavy...

29. 1. 2016
Režisér Pavčík: Mám pro herce Slováckého divadla slabost

Uherské Hradiště

Režisér Pavčík: Mám pro herce Slováckého divadla slabost

Ve Slováckém divadle je hodně živo. Předminulou sobotu herci uvedli první premiéru roku s názvem Zlatý drak,...

29. 1. 2016
Divadlo vyhlašuje konkurz

Uherské Hradiště

Divadlo vyhlašuje konkurz

Režisér Zdeněk Dušek - to je jedno z lákavých jmen letošního předplatného Slováckého divadla. Se slováckým souborem...

29. 1. 2016
Jak se daří malému Jakubovi Hejcmanovi?

Uherské Hradiště

Jak se daří malému Jakubovi Hejcmanovi?

Už jen dny zbývají do další velké události v rodině hradišťských hereček. Na svět totiž přijde potomek...

28. 1. 2016
TOPlist