FacebookYoutubeInstagram

Slavnosti ovládnou Polešovice

Polešovice Kultura 3. 9. 2008
Slavnosti ovládnou Polešovice

Po loňském znovuobnovení tradice vinobraní se i letos v Polešovicích budou konat Vinařské slavnosti. Návštěvníci se na ně mohou zajít podívat tuto sobotu 6. září od 13.00. Připraveno je odpoledne plné bohatého kulturního programu a dobrého vína.

První v pořadí si folklorní sdružení a městys Polešovice připravily koncert dechové hudby Nedakoňanka na Městečku uprostřed obce. Slavnostní zahájení, které proběhne ve 14.00, se uskuteční po přesunu krojovaného průvodu z Městečka do Šlechtitelské stanice vinařské. V areálu na úvod vystoupí děti z mateřské a základní školy, místní folklorní kroužek za doprovodu cimbálové muziky Hora. Po vyhlášení, ocenění a degustaci přihlášených i vítězných vzorků vín, které byly do soutěže přihlášeny, si vinaři připravili ukázku, jak takové lisování hroznů probíhá. Následovat bude vystoupení místního ženského souboru Drmolice, Mužáků z Nedakonic, hodové chasy a dechové hudby Nedakoňanka se svými sólisty. V pět hodin se otevřou sklepy pro volnou degustaci na ulici Vinařská. K podpoření dobré nálady a možnosti si při sklence vína zazpívat bude vyhrávat CM Hora a CM Včelaran. V průběhu celého odpoledne bude ve stáncích v areálu šlechtitelské stanice k vidění ukázka rukodělných řemesel s prodejem výrobků. Uzavření sklepů pro letošní rok je naplánováno na 21.00.

Vstupné na program do areálu ve šlechtitelské stanici i do otevřených sklepů bude 250 korun. Každý návštěvník obdrží skleničku s nosičem, katalog hodnocených vín a mapku otevřených sklepů, kde bude pět trhacích lístečků na ochutnávku vín v ceně vstupenky, které návštěvník uplatní buď u pěti vinařů, nebo jenom u jednoho. Záleží na výběru každého z vás. Pro další konzumaci ve sklepech je nutno si zakoupit další bločky, 1 kus za 5 korun. Prodej vstupenek i bločků bude probíhat před odchodem průvodu na Městečku, dále pak u vstupů do šlechtitelské stanice. Tak jako v minulém roce, i letos nebude návštěvníkům víno naléváno do jiných sklenic, než které obdrží při zakoupení vstupenek. Vstup pouze na kulturní program slavností bude zdarma. Občerstvení je zajištěno také, proto zbývá si jen přát dobré víno a příjemné počasí.

Autor: pri

Vaše názory

Bijásek a Zlatý fond zahajují, bude i ARTraut

Uherské Hradiště

Bijásek a Zlatý fond zahajují, bude i ARTraut

Po pohodovém prázdninovém čase přichází nový školní rok a s ním i rozjezd dalších sezón pravidelných filmových...

3. 9. 2008
Trnky v Dolním Němčí

Dolní Němčí

Trnky v Dolním Němčí

Pokud jste nestihli o minulém víkendu vaření trnek na Břestku, můžete se podívat pod pokličku této události...

3. 9. 2008
Šedesátiny provoní žmolkovice

Starý Hrozenkov

Šedesátiny provoní žmolkovice

Kulturák ve Starém Hrozenkově v sobotu zažije velkolepé oslavy. Kopaničár, nejstarší soubor na Slovácku, bude slavit šedesátku!...

3. 9. 2008
Vinohrady: Putování za vínem a zpěvem

Mařatice

Vinohrady: Putování za vínem a zpěvem

Mařatice a především jejich Vinohradská ulice se staly doslova symbolem každoročně pořádaných Slováckých slavností vína a otevřených...

3. 9. 2008
TOPlist