FacebookYoutubeInstagram

Slovácké divadlo chystá Chicago i Přelet nad kukaččím hnízdem

Uherské Hradiště Kultura 5. 10. 2018
Slovácké divadlo chystá Chicago i Přelet nad kukaččím hnízdem
Foto: SD

"Vracíme se k velkým příběhům a silným emocím." To jsou slova ředitele Slováckého divadla Michala Zetela, který DOBRÉMU DNI jako prvnímu představil skladbu titulů, které uherskohradišťká scéna nastuduje v příštím roce. Startuje nabídka předplatného 2019.

"Ve Slováckém divadle sídlí divadelní Bůh.” (režisér Radovan Lipus)

Dva úplně nazí muži

bláznivá komedie

Úspěšný pařížský právník a věrný manžel se jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Co se mohlo stát? K tomu všemu se vzápětí domů vrací i právníkova žena Catherine. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacetileté manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé? Bláznivou komedii nastuduje Lukáš Kopecký.

Kosmické jaro
filozofická hra

Dnes už slavná hra Ladislava Smočka byla napsána pro pražský Činoherní klub na konci šedesátých let. Hrála v ní taková esa jako Josef Somr, Jiří Kodet, později i Ivana Chýlková, Rudolf Hrušínský, Nela Boudová a další známí herci. Slovácké divadlo je prvním, které ji uvede mimo zmiňovanou scénu, a to v režii Michala Zetela, který naposledy nastudoval oblíbenou Fidlovačku.

Les
hořká komedie

Statkářka Gurmyžská, její přátelé a podřízení či mladý nápadník její schovanky, toužící však pouze po finančních výhodách plynoucích ze statkářčiny náklonnosti, splynuli s hraním svých rolí natolik, že tyto zcela pohltily jejich vlastní Já. Naproti tomu přicházejí na scénu herci z povolání, kteří naopak do svých divadelních rolí promítají svou ryzí osobnost. Právě oni mohou pronést slavnou repliku: „My jsme herci. Komedianti jste vy.“ Slavnou hru, která se v Rusku dočkala rekordních tisíc tři sta osmadvaceti repríz, diváci uvidí v režii Romana Groszmanna.

Kocourkov-Brod
satira ze současnosti

Kocourkov-Brod je železniční stanice, do níž vlak nejezdí. V Kocourkově žije dívka. Do vedlejší vesnice, kde bydlí její nastávající, vede pouze jediná cesta - přes brod. Jestli se snoubenci k sobě dostanou a jakou cenu za to zaplatí, o tom rozhodnou životní zkušenosti, postoje a názory společnosti, která se náhodně sešla na last minute dovolené u břehů Středozemního moře v sanatoriu pro osoby trpící chronickým blahobytem. Novinku nastuduje Šimon Caban, respektovaný režisér, známý například ze spolupráce s karlovarským filmovým festivalem.

Chicago
slavný muzikál

Americký jazzový muzikál vypráví příběh dvou, pro vraždu svých partnerů vězněných, souzených a posléze osvobozených, kabaretních zpěvaček Roxie Hart a Velmy Kelly a bezskrupulózního advokáta Billyho Flynna, jehož jediným zájmem je solventnost jeho klientů. Upozorňuje nejenom na korupci v soudních síních i v médiích, ale poukazuje i na perverzní potřebu „výroby“ celebrit a především útočí na absurdně amorální zákony showbyznysu. Slavný muzikál známý například z filmu s Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger, Richardem Gerem získal šest Oscarů. Ve Slováckém divadle jej bude režírovat Linda Keprtová.

Přelet nad kukaččím hnízdem
kultovní příběh

Vrchní sestra Ratchedová si běh svého oddělení psychiatrické léčebny podrobila zcela dokonale. Opravdové léčení psychicky křehkých mužů se nekoná, všichni musí dodržovat její režim. A na takové oddělení přichází svobodomyslný Randle McMurphy, příležitostný podvodník, který si tu chce ulehčit vykonání trestu za svůj poslední přečin. Tento obyčejný chlap, který by si nejraději jen užíval života, se rázem stává hlavním terčem Velké sestry. A pravidla jsou nelítostná: pakliže bude McMurphy schopen jednat v rámci systému vnuceného Velkou sestrou, může sám nad sebou vládnout. Jestliže se mu však vzpříčí, bude rozdrcen. Kultovní zápas o lidskou svobodu známý především z filmu Miloše Formana přivede na jeviště Slováckého divadla režisér Igor Stránský.

„Publikum své regionální herce miluje víc než ty z Prahy. Když dorazí pražský zájezdový soubor celebrit, nebývá divadlo třeba vůbec vyprodané. Přitom Slovácké divadlo má nejvíc předplatitelů v republice. Tam je radost sedět.” (exprezident Herecké asociace Jiří Hromada)

Výhody předplatného

Výrazná sleva

Majitelé předplatného ušetří až 30 % z ceny vstupenek, kdyby si kupovali lístky na každé představení zvlášť.

Žádné čekání

Odpadá nekonečné čekání na vstupenky, předplatitelé mají jistotu, že všechny inscenace uvidí mezi prvními.

Jisté místo v hledišti

Díky přeplatnému mají jeho majitelé jistotu svého místa v hledišti. Nemůže se tak stát, že budou sedět pokaždé jinde podle toho, kde budou volná místa

Novinka - přednostní možnost koupit lístky na hvězdy

Slovácké divadlo v těchto dnech jedná o exkluzivní spolupráci s pražským divadlem Ungelt, které do Hradiště přiveze své nejlepší inscenace s těmi největšími hereckými hvězdami jako Jana Štěpánková, František Němec, Jiří Langmajer, Táňa Vilhelmová, Richard Krajčo a další. Majitelé předplatného se o inscenacích divadla Ungelt dozvědí jako první a budou mít výhodnou možnost pořídit si vstupenky v předstihu. K tomu bude pro ně po skončení představení připravena autogramiáda.

"Slovácké divadlo má více předplatitelů než Národní divadlo." (herec Václav Postránecký)

Divadlo s nejvíce předplatiteli

Slovácká scéna si drží jedinečné postavení divadla s nejvíce předplatiteli v republice a stvrzeno je to i zápisem v České knize rekordů. Osm tisíc pravidelných diváků obdivují ředitelé i kolegové napříč republikou. Nejvíce navštěvované je večerní předplatné, mezi diváky se těší oblibě i studentské a žákovské předplatné, stále populárnější je Pohádkové předplatné a kvůli velkému zájmu letos startuje i předplatné Junior.

“Obdivuji, s jakou láskou si divadlo své diváky hýčká, jak jim trpělivě vysvětluje, že je potřeba hrát různý repertoár, a jak diváci svým hercům tu velkou lásku vracejí.”  (herečka Květa Fialová)

Autor: tym

Vaše názory

Šamanská beseda zcela netradičně

Uherské Hradiště

Šamanská beseda zcela netradičně

Povídaní o pralese, Siberutu, šamanech, rituálech a poznání a autorské čtení z nové knihy si přijďte poslechnout...

5. 10. 2018
Pokrevní bratry čekají poslední dvě reprízy

Uherské Hradiště

Pokrevní bratry čekají poslední dvě reprízy

Oblíbený muzikál Slováckého divadla Pokrevní bratři bude minulostí. „Končí nám autorská práva, takže v říjnu a listopadu...

5. 10. 2018
V nejlepším je dobré skončit, prohlásil Gong

Modrá

V nejlepším je dobré skončit, prohlásil Gong

Starou partu „gongáčů“ znáte snad úplně všichni. Čtyřicet let hrdě hlásí „přesný čas“ a právem patří mezi...

4. 10. 2018
Folklorika zachytí skrze osudy lidí vznik boršické kultury

Boršice u Blatnice

Folklorika zachytí skrze osudy lidí vznik boršické kultury

Další z dílů oblíbeného pořadu Folkorika se natáčel na Slovácku ve společnosti Boršičanů a jejich dětí, zpěvaček...

4. 10. 2018

Související

Uherské Hradiště

Igor Stránský začne po prázdninách zkoušet Přelet nad kukaččím hnízdem

Slavné drama Přelet nad kukaččím hnízdem začne na podzim ve Slováckém divadle připravovat režisér Igor Stránský. Premiéra...

Uherské Hradiště

Chicago mělo premiéru

Slovácké divadlo uvedlo v sobotu v premiéře slavný americký jazzový krimi muzikál Chicago. Se souborem jej nastudovala...

Uherské Hradiště

Rychlé šípy si poprvé zahrají na Kolejním nádvoří

Slovácké divadlo opět zakončí divadelní sezónu legendární komedií Rychlé šípy. Speciální a poslední předprázdninové představení se letos...

Uherské Hradiště

Událost sezóny se blíží: Muzikál Chicago už příští sobotu

Slovácké divadlo uvede už příští sobotu v premiéře slavný americký jazzový krimimuzikál Chicago. Se souborem jej připravuje...

TOPlist